Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Aku brúsky

9 produktov
  Zobrazené produkty 9 / 9 produktov
  Text And Image Section

  Svet profesionálneho náradia do dielne sa neúprosne posúva smerom k akumulátorovému napájaniu. Schopnosť pracovať nezávisle od stáleho zdroja energie je veľmi príťažlivá, čo znamená, že nemusíte byť pripútaní k napájacím káblom a môžete mať oveľa jednoduchší prístup k vašim pracovným oblastiam.

  Ako sa technológia akumulátorového náradia neustále vyvíja a zdokonaľuje, výrobcovia náradia posúvajú hranice, vkladajú batérie do elektrického náradia, ktoré bolo kedysi absolútne pripojené k sieťovému napájaniu.

  Aký je rozdiel medzi elektrickou a akumulátorovou brúskou?

  Brúska je ručné náradie, ktoré sa dá použiť na rôzne účely pri obrábaní kovov, alebo iných pevných materiálov. Používa sa na ich rezanie, brúsenie, odstraňovanie hrán a leštenie. Brúsky sú mimoriadne univerzálne a sú súčasťou základnej dielenskej výbavy ako profi majstrov tak aj mnohých domácich kutilov. Najbežnejšie typy uhlových brúsok sú poháňané elektrinou (káblom) alebo pomocou akumulátora.

  Text And Image Section

  Čo je bezdrôtová brúska?

  Rôzne modely bezdrôtových brúsok z našej Lidl ponuky, poháňané akumulátorom, nájdete vo viacerých veľkostiach. Rôzne veľkosti ich robia vhodnými pre takmer každú úlohu. Môžete nimi rezať a brúsiť kameň aj kov v závislosti od namontovaného kotúča, ktorý sa dá meniť podľa potreby.

  Hlavnou výhodou bezdrôtových brúsok je ich ľahké použitie vďaka slobode a mobilite, ktorú poskytujú. Nabíjateľné batérie znamenajú, že nemusia byť pripojené k zdroju energie a preto sú efektívne pre tých, ktorí sa potrebujú pri práci pohybovať, bez toho aby mu pri práci prekážali káble.

  Ak máte rozrobený menší projekt, potom je bezdrôtová brúska ideálna pre vás. V závislosti od druhu akumulátora, na jedno dobitie výdrží pracovať až 30 minút. Jej výdrž však závisí aj od typu použitého kotúča. Na našich stránkach sú informácie o jednotlivých aku brúskach detailne rozpísané. Viaceré modely sú však predávané bez akumulátora. Nemusíte sa, ale trápiť, kompatibilne akumulátory nájdete taktiež v našej ponuke, v kategórii Akumulátory a ďalšie elektrické náradie.

  Poháňané vymeniteľnými a dobíjateľnými batériami, aku brúsky dosahujú maximálnu rýchlosť až do 10 000 otáčok za minútu.

  Elektrická brúska je na rozdiel od aku brúsky ručné náradie poháňané elektrinou, pomocou káblov. Elektrické brúsky majú zväčša vyššie otáčky, čo umožňuje rýchlejšie dokončenie práce ako pri bezdrôtových brúskach, avšak musíte byť ostražití kvôli potenciálnemu nebezpečenstvu zakopnutia o káble.

  Prečo si vybrať akumulátorovú brúsku?

  Akumulátorové brúsky, poskytujú používateľovi väčšiu slobodu a mobilitu, avšak tieto výhody sú vyvážené ich obmedzeným výkonom a výdržou batérie. Ak brúsku potrebujete používať dlhší čas, odporúčame si zadovážiť dve batérie, ktoré budete striedavo dobíjať a používať. Ak pracujete na odľahlých miestach, bez blízkosti elektrickej zásuvky, alebo potrebujete pracovať striedavo na viacerých miestach akumulátorové brúsky vám poskytnú slobodu aj praktickosť.