Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Aku skrutkovače

50 produktov
  Zobrazené produkty 24 / 50 produktov
  Text And Image Section

  Existujú snáď typickejší predstavitelia aku náradia ako akumulátorové skrutkovače? Ľudovo tiež uťahovačky či šroubovačky pozná každý domáci majster a vo výbave žiadneho z nich jednoducho nesmie chýbať.

  Ak by ste chceli aku skrutkovač porovnať s bežným skrutkovačom, spoločnú črtu by ste našli len v názve a v koncovkách – bitoch. Rovnaké totiž používajú skrutkovače s nadstavcami aj aku skrutkovače. Inak je rozdiel v skutku obrovský. Aku skrutkovače sú efektívnejšie, rýchlejšie, výkonnejšie a práca s nimi je neporovnateľne jednoduchšia, keďže silu potrebnú na uťahovanie dodáva motorček aku skrutkovača a nie vaše ruky.

  Aku uťahovačka sa skvelo hodí na bežné kutilovské domáce práce – využijete ho pri skladaní nábytku, celkom jednoducho ním dotiahnete iné náradie, pohodlne a rýchlo zmontujete záhradný domček či prístrešok. V prípade, že si obstaráte výkonnejší aku skrutkovač, budete ním môcť tiež vŕtať, vďaka čomu sa stane vašim pravým pomocníkom pri mnohých činnostiach.

  Užitočné informácie o aku skrutkovačoch

  Akumulátorový skrutkovač je strednou cestou medzi plne manuálnym ručným skrutkovačom a sieťovým elektrickým skrutkovačom. Ľahký a kompaktný aku skrutkovač výrazne urýchľuje uťahovanie a povoľovanie skrutiek a nie je ani taký ťažký ako elektrický skrutkovač, ani pomalý ako ručný skrutkovač.

  Akumulátorové skrutkovače majú mnoho oblastí použitia vďaka ich vysokému výkonu a prenosnosti. Môžu byť použité na montáž nábytku, opravy domácich spotrebičov, údržbu automobilov, pri výrobe vlastných výrobkov a pri mnoho ďalších príležitostiach. Sú praktické a vďaka moderným rýchlonabíjačkám ich možno v prípade vybitia batérie opäť rýchlo použiť.

  Text And Image Section

  Konštrukcia a funkčný princíp akumulátorového skrutkovača

  Akumulátorové skrutkovače alebo akumulátorové vŕtačky majú elektromotor, ktorý je poháňaný vstavanou dobíjacou batériou. Na rozdiel od elektrického skrutkovača, ktorý získava energiu priamo zo zásuvky, nie je motor taký výkonný. Je to preto, že batéria v akumulátorovom skrutkovači nedokáže dodať toľko energie ako skrutkovač, ktorý je pripojený priamo do siete. To však môže mať aj výhody, a to z toho vyplývajúce menšie rozmery a nižšia hmotnosť akumulátorového skrutkovača. Akumulátorový skrutkovač je šikovnejší, hodí sa do úzkych rohov a pri vŕtaní sa dá dlhšie držať v ruke bez toho, aby sa na druhý deň nevyhli boľavým svalom.

  Na prednej strane zariadenia je vkladací otvor, zvyčajne v tvare šesťhranu, ktorý slúži na pripevnenie bitov, teda skrutkových nadstavcov. Skrutkové bity sa často dajú kúpiť v súpravách rôznych veľkostí a pre rôzne typy skrutiek.

  Bity sa uvádzajú do pohybu prenosom krútiaceho momentu z elektromotora. Vďaka reverznej funkcii možno meniť smer otáčania bitu, čím je možné skrutky uťahovať aj povoľovať.

  Ďalšie funkcie, ktoré môže mať akumulátorový skrutkovač

  Niektoré modely akumulátorových skrutkovačov majú rýchloupínací systém, ktorý umožňuje rýchlu výmenu nadstavcov bez náradia. Mnohé akumulátorové skrutkovače majú aj LED svetlo. Takže môžete bezproblémovo pracovať za skriňami, pod stolmi a v tmavých kútoch vašej garáže.

  Okrem akumulátorových skrutkovačov, ktoré smerujú dopredu, existujú aj také, ktoré dokážu skrutkovať či vŕtať „za rohmi“. Tento typ akumulátorového skrutkovača môže ponúknuť riešenie najmä pre projekty, ktoré neponúkajú veľa miesta pre ruku a prístroj zároveň. Tento typ zariadenia sa nazýva akumulátorová uhlová vŕtačka alebo akumulátorový kĺbový skrutkovač.

  Text And Image Section

  Najdôležitejšie technické vlastnosti aku skrutkovača

  Neviete, na čo sa zamerať pri kúpe akumulátorového skrutkovača? My vám to prezradíme! Dôležitými vlastnosťami sú vlastnosti batérie a krútiaci moment.

  Krútiaci moment

  Táto metrika určuje, aká sila pôsobí na skrutku – čím je vyššia, tým je nástroj výkonnejší. Krútiaci moment sa zvyčajne udáva v Newtonmetroch (Nm).

  Zariadenia s krútiacim momentom nad 10 Nm spravidla dokážu skrutkovať nielen skrutky do predvŕtaných otvorov, ale aj pracovať so samoreznými skrutkami. Niektoré akumulátorové skrutkovače poskytujú aj možnosť manuálneho nastavenia krútiaceho momentu pre plnú kontrolu.

  Často nájdete aj informácie o krútiacom momente pri mäkkom skrutkovaní a krútiacom momente pri tvrdom skrutkovaní. Čo to znamená? Pri mäkkých materiáloch sa skrutkovač na začiatku ľahko otáča a postupne sa jeho intenzita zvyšuje, akonáhle je hlbšie v materiáli. Pri tvrdých materiáloch je to naopak, a preto môže byť maximálny krútiaci moment odlišný. Ak teda chcete maximálny výkon, uistite sa, že váš nový akumulátorový skrutkovač má vysokú rýchlosť alebo vysoký krútiaci moment.

  Kapacita batérie v ampérhodinách (Ah):

  Kapacita batérie sa udáva charakteristickou hodnotou ampérhodina (Ah). Čím viac Ah má batéria, tým výkonnejší je skrutkovač. Čím vyššia je hodnota Ah akumulátorového skrutkovača, tým viac energie sa uloží do batérie. To má priamy vplyv na maximálnu dobu používania. Hodnota priemernej batérie Ah je 2 Ah.

  Ak v byte občas dotiahnete len pár skrutiek, nabitá batéria môže vydržať večnosť a vy sa nemusíte báť o výdrž vášho zariadenia. Ak však stojíte v dielni niekoľko hodín denne, mali by ste použiť zariadenie s vysokým Ah číslom.

  Mimochodom, má zmysel zaobstarať si aj druhú - náhradnú batériu pre vaše zariadenie. Môžete tak jednoducho pokračovať v práci, kým sa druhá batéria nabíja, a v prípade pochybností mať po ruke rýchlu výmenu.

  Text And Image Section

  Jedno zariadenie, mnoho možností využitia

  Jednou z dominantných čŕt aku skrutkovača je jeho univerzálnosť. Dokáže uťahovať, vŕtať a v prípade, že si obstaráte aj niektorý z ďalších špeciálnych nadstavcov, pomôže vám napríklad aj s rezaním.

  Takíto univerzáli sú pevnou súčasťou aj ponuky nášho e-shopu. Odporučiť môžeme napríklad aku skrutkovač s LED pracovným svetlom PAS 4 značky PARKSIDE, ktorého súčasťou sú až 4 nadstavce umožňujúce skutočne široké využitie – momentový na uťahovanie malých skrutiek a citlivých materiálov, excentrický pre použitie blízko okrajov, uhlový pre prácu na ťažko dostupných miestach a rezací na rezanie mäkkých materiálov ako napríklad lepenky, kože, textilu či rôznych flexibilných materiálov.

  Efektivita vďaka batériovému skrutkovaču na sadrokartón

  Ak hovoríme o univerzálnom využití aku skrutkovačov, zabudnúť nemožno ani na aku skrutkovač na sadrokartón s označením AMS 20 V Li 20V s dvojstupňovou prevodovkou a hĺbkovým dorazom, ktorý si vďaka nášmu e-shopu rovnako môžete objednať z pohodlia vašej obývačky či kancelárie.

  S pomocou tohto skvelého pomocníka so špeciálnym nadstavcom s odnímateľným zásobníkom až na 50 skrutiek vám inštalácia sadrokartónu pôjde skutočne „od ruky“.