Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Akumulátory a ďalšie elektrické náradie

158 produktov
  Zobrazené produkty 24 / 158 produktov
  Text And Image Section

  Náradie na batérie zažíva skutočný boom. Aku vŕtačky, uťahovačky, ale aj množstvo rôzneho záhradného akumulátorového náradia sa vyznačuje tým, že je tiché, výkonné, bezpečné a mimoriadne praktické, nakoľko nie sme obmedzovaný elektrickým káblom.

  Veľmi dôležitou časťou aku náradia je akumulátor. Kapacita batérie určuje maximálnu dobu, počas ktorej je možné s náradím pracovať na jedno nabitie. Nemenej dôležitá je aj nabíjačka na batérie. Od nej závisí, ako rýchlo sa akumulátor dobije.

  Nikto iný nevie lepšie ako vy, či vaše náradie využívate skôr príležitostne alebo, naopak, patrí medzi vašich veľmi častých pomocníkov v dome, na záhrade či v práci. V našej ponuke akumulátorov nájdete batérie s rôznou kapacitou aj rôznym výkonom, kompatibilné s viacerými druhmi aku náradia. Na výber máte tiež viacero druhov nabíjačiek, podľa popisu a kompatibility sa rozhodnite, ktorá najlepšie zodpovedá vašim potrebám.

  Súčasťou kategórie „Akumulátory a ďalšie elektrické náradie“ sú aj zariadenia, ktoré nepatria medzi tie najpoužívanejšie, pozornosť si však určite zaslúžia. Medzi také patria napríklad parný odstraňovač tapiet, elektrická sponkovačka či nízkoteplotná lepiaca pištoľ, ktorá skvelo poslúži pri dekorovaní materiálov citlivých na teplo.

  Text And Image Section

  Jedna batéria, veľa užitočného náradia

  Ak sa rozhodnete, že svoju dielňu začnete vybavovať aku náradím, dajte si záležať už na výbere hneď toho prvého. Porozmýšľajte, aké náradie by sa vám mohlo zísť v blízkej či vzdialenejšej budúcnosti a následne si vyberte značku, ktorá dokáže vaše plány svojimi produktmi zabezpečiť. A zároveň, vyberte modelový rad, ktorý je kompatibilný s tým istým druhom batérie. Vďaka tomu nebudete musieť kupovať rôzne typy batérií, rôzne druhy nabíjačiek a najmä, na akumulátoroch ušetríte desiatky, možno až stovky eur, keďže budete na všetkých zariadeniach používať jednu, prípadne dve rovnaké.

  Medzi značky, ktoré ponúkajú mnoho druhov náradia na jeden a ten istý druh batérie patrí aj PARKSIDE, ktorej náradie má bohaté zastúpenie aj v našom e-shope. Vŕtačky, vŕtacie kladivá, stolové vŕtačky, vŕtacie skrutkovače, ale aj priamočiare píly či aku jemné brúsky máme skladom.

  Nie je nabíjačka ako nabíjačka

  Ako sme už spomínali, aj nabíjačky sú z pohľadu práce veľmi dôležité. Obzvlášť, ak sa spoliehate len na jednu batériu. Ak s náradím zvyknete pracovať dlhšie, ako je výdrž jednej batérie, rýchlosť dobíjania môže mať cenu zlata. Ak pracujete s aku náradím častejšie a dlhšie, ako umožňuje kapacita jednej batérie, odporúčame vám zaobstarať si ešte náhradný akumulátor. A zároveň kvalitnú nabíjačku, ktorá dokáže nabíjať batériu, kým máte prestávku alebo kým sa vám vybije náhradná batéria.

  Text And Image Section

  Poslúžiť vám môže napríklad nabíjačka PARKSIDE PLG 20 V a3 s menovitým výkonom až 120 W, vďaka ktorému dokážete bežnú batériu s kapacitou 2Ah nabiť už do 30 minút a s kapacitou 4 Ah za skvelú hodinku. Nabíjačka disponuje LED ukazovateľom stavu nabitia akumulátora a je kompatibilná so všetkými batériami série PARKSIDE X 20 V Team.

  Ešte praktickejšou, v prípade, že máte viacero akumulátorov, je dvojitá rýchlonabíjačka PDSLG 20 V A1, taktiež od výrobcu PARKSIDE. Jej menovitý výkon 200 W umožňuje nabíjať súčasne dve batérie, pričom tie nemusia byť rovnakej kapacity.

  Batéria a nabíjačka Parkside: jedna pre všetko náradie!

  Od profesionálov až po kutilov, skúsení remeselníci sa spoliehajú na akumulátorové náradie. Veď žiadne káble a stále plný výkon sú výborným riešením do dobre vybavenej dielne. Môže to byť ešte lepšie, keď môžete napájať všetko svoje vybavenie pomocou jedinej batérie Parkside. Umožňuje to šikovný sériový dizajn a vhodná nabíjacia elektronika.

  Čím sú batérie a nabíjačky Lidl výnimočné?

  Hoci akumulátorové náradie od vŕtačiek až po elektrické hobľovacie stroje má rôzne pracovné účely, na kľúčovom rozhraní ich možno navrhnúť identicky. Držiak batérie môže byť vybavený rovnakými rozmermi a kontaktmi a aj spotreba energie môže byť v rovnakom rozsahu. Tu prichádza na rad batéria Parkside a vhodná nabíjačka batérií z Lidla:

  Čo mám hľadať pri kúpe batérie a nabíjačky Parkside?

  Riešenie typu všetko v jednom pre akumulátorové náradie vám poskytuje mnoho výhod, no mali by ste taktiež zvážiť aj niekoľko dôležitých aspektov:

  • Použitie: Batéria je vhodná len pre konkrétnu sériu náradia. Všimnite si názov série, pre ktorú je batéria určená.
  • Rozsah objednávky: Prístroje v sérii sú štandardne dodávané bez batérie a nabíjačky - preto si vždy objednajte aj batériu a nabíjačku.
  • Kapacita: Batéria je k dispozícii s rôznymi kapacitami (v Ah). Kapacita určuje maximálny možný výstupný výkon na použitie a čas nabíjania.
  • Druhá batéria: Vždy sa oplatí objednať druhú batériu súčasne. Takže môžete pracovať dlhšie bez obmedzení.

  V ponuke samozrejme nájdete aj iné nabíjačky, náhradné batérie a iné náradie. Pretože nie každý sa chce spoliehať na konkrétnu sériu a vymeniteľnú batériu. Platí to napríklad, ak:

  • uprednostňujete malé, kompaktné zariadenia pred veľkým elektrickým náradím,
  • nechcete sa zaviazať k jednej sérii,
  • máte tendenciu používať svoje nástroje zriedkavo,
  • potrebujete veľmi odlišné kapacity/výkon.

  Okrem toho existujú nástroje, ktoré sú menej vhodné na použitie s akumulátorom – napríklad ak potrebujete príklepovú vŕtačku s obzvlášť vysokým príkonom alebo chcete vo svojej dielni nainštalovať stolové vŕtačky. V týchto prípadoch je zásuvka alebo generátor lepším zdrojom energie.