Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Bábiky

48 produktov
  Zobrazené produkty 24 / 48 produktov
  Text And Image Section

  Dokonalá bábika pre každé dieťa

  Bábiky sú základnou súčasťou takmer každej dievčenskej izbičky. V závislosti od veku a aj z pohľadu bezpečia, dievčatá potrebujú rôzne druhy bábik. Od látkových mäkkých bábik, vhodných od prvého roka, po Barbie bábiky s bohatým sortimentom doplnkov pre staršie dievčatá, v našej online ponuke vyberiete bábiky pre každé dievča.

  Látková bábika

  Látkové bábiky sú vyrobené výhradne z textilných materiálov a preto sú obzvlášť mäkké a bezpečné. S týmito bábikami sa môžu bezpečne hrať aj detičky vo veku desať mesiacov. Keďže malé deti ešte nedokážu vnímať toľko detailov vo svojom okolí, tieto bábiky zvyčajne nemajú detailnú, realistickú podobu. Oči, nos a ústa sú čo najjednoduchšie vyšité alebo namaľované. Zaručuje to, že dieťatko nebude vystavené veľkému množstvu podnetov a nebude preťažené. Dvoj až trojročné deti dokážu vnímať viac detailov, preto je tomu prispôsobený aj dizajn bábiky. Vďaka svojmu dizajnu sú látkové bábiky ideálne aj ako náhrada plyšových hračiek.

  Bábika bábätko

  Od dvoch až troch rokov si deti čoraz viac uvedomujú svoje prostredie a dokážu potom oceniť bábiky, ktoré sú svojím dizajnom realistickejšie a viac pripomínajú skutočné bábätká. Od tohto momentu je bábika bábätko tou správnou voľbou. Tieto bábiky majú hlavu, ruky a nohy vyrobené z plastu a telo je vyrobené z látky alebo plastu.

  Text And Image Section

  Bábika s rôznymi funkciami

  Ak vaše dieťatko hra s bábikami baví a chcete mu ponúknuť o niečo skutočnejší zážitok, zvoľte bábiku s doplnkovými funkciami. Tieto plastové bábiky vyzerajú ako klasické bábiky, ale majú nejaké dodatočné funkcie. Niektoré modely cmúľajú a sajú, šúchajú si oči, cikajú alebo rozprávajú. S týmito bábikami sa deti môžu zahrať na skutočných rodičov. Pre ich plnú funkčnosť sú však často potrebné batérie.

  Módne bábiky

  Módne bábiky sú obľúbené najmä u dievčat od škôlkarského veku. Najznámejším predstaviteľom tohto variantu sú Barbie bábiky. Tie už nie sú vyrábané podľa vzoru bábätka, ale predstavujú skôr miniatúrne verzie dospelých. Umožňuje to deťom objavovať nové možnosti pri hraní, ktoré presahujú len starostlivosť o bábiku. Početné možnosti hry stimulujú predstavivosť a dávajú deťom príležitosť znovu si stvárniť scény a témy, s ktorými sa stretávajú v každodennom živote alebo ktoré sa ich týkajú. Obliekanie, vyzliekanie a skladanie rôznych outfitov tiež podporuje detskú kreativitu a jemnú motoriku.

  Najobľúbenejšie doplnky pre bábiky

  Existuje množstvo doplnkov, vďaka ktorým môže byť hranie s bábikou ešte zaujímavejšie a rozmanitejšie.

  Text And Image Section

  Kočík pre bábiky

  Hneď ako vie dieťatko samostatne chodiť, kočík pre bábiky je ideálny na to, aby si so sebou vzalo na prechádzku obľúbenú hračku, alebo ho tlačilo po dome. V kočíku pre bábiky nájdu svoje miesto nielen bábiky, ale aj mackovia a iné plyšové hračky. Rovnako ako „skutočné“ kočíky, aj kočíky pre bábiky sú teraz k dispozícii v mnohých variáciách, od buginy cez praktický kočík s vaničkou, až po multifunkčný kombinovaný kočík pre bábiky či kočík pre bábätká dvojičky. Tieto kočíky bývajú väčšinou vyrobené z kovu a plastu, no existujú aj jednoduché varianty, ktoré sú celé z dreva.

  Domček pre bábiky

  Domčeky pre bábiky sú skvelým doplnkom najmä pre malé handrové bábiky a módne bábiky. Domčeky pre bábiky, ako sú Barbie, sú zvyčajne vyrobené z plastu a často sa dajú zložiť, aby sa ušetrilo miesto a zväčša sa dodávajú s množstvom nábytku a dekorácií. Okrem toho, však aj dnes existujú krásne drevené domčeky pre menšie bábiky. Drevo má výhodu aj v tom, že sa na rozdiel od plastu pri správnom a kvalitnom spracovaní tak rýchlo netriešti a nekrehne, čím sa znižuje riziko zranenia detičiek pri hre. Aj v tomto prípade je dôležité dbať na to, aby bábiky a domček veľkostne vyhovovali.

  Nábytok pre bábiky

  Bábiky deti často vnímajú ako súčasť rodiny. V súlade s tým ich určite poteší, keď budú pre nich mať aj správny nábytok, aby sa aj bábika mohla zúčastniť vášho každodenného života. Postieľky pre bábiky, stolíky a stoličky, vanička alebo prebaľovací pult pomáhajú dieťaťu, aby malo zážitok z hry čo najrealistickejší.

  Text And Image Section

  Oblečenie pre bábiky

  Deti milujú obliekanie a vyzliekanie svojich bábik. Samozrejme, je to ešte zábavnejšie, keď majú k dispozícii viacero outfitov na prezlečenie a bábika nemusí nosiť každý deň to isté. Oblečenie pre bábiky teraz prichádza v rovnakom sortimente ako oblečenie pre ľudí. Od overalov cez šaty a sukne až po nohavice a tričká, žiadne módne prianie nezostane nesplnené. K mnohým modelom bábik je možné dokúpiť aj doplnky ako čiapky, topánky alebo slnečné okuliare.

  Na čo si dávať pozor pred kúpou bábiky a príslušenstva

  • Uistite sa, že neobsahuje žiadne škodlivé látky

  Je dôležité dbať na to, aby hračky neobsahovali škodlivé látky, a to najmä u malých detí, ktoré si stále veľa vecí vkladajú do úst bez rozmýšľania.

  • Dodržiavajte odporúčania o vekovej skupine

  Ako väčšina hračiek, aj bábiky sa dodávajú s odporúčaním veku. Toto odporúčanie by sa malo dodržiavať, aby sa deti pri hre naplno zabavili a hlavne, aby sa zabránilo nehodám. Bábiky s odnímateľnými a malými časťami, alebo drobnými doplnkami, by nemali byť v rukách detí mladších ako tri roky.