Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Bazény a príslušenstvo

102 produktov
  Zobrazené produkty 24 / 102 produktov
  Text And Image Section

  Bazén na záhrade? Aké sú jeho výhody?

  Žiadne preplnené pláže, dlhé cestovanie, či platenie vstupného: vlastný záhradný bazén vám v lete ušetrí veľa stresu. Je dostupný 24 hodín denne a z hygienického hľadiska, udržiavaný s minimálnym úsilím. Dokonca aj malý detský bazén alebo okrúhly nafukovací bazén zabaví deti na celé hodiny a je k dispozícii, keď sa dospelý potrebujú rýchlo osviežiť.

  Aké typy bazénov existujú?

  Bazény do záhrady sú dostupné buď ako nadzemné bazény, alebo ako vstavané bazény. Nadzemné bazény sú veľmi flexibilné. Môžu byť jednoducho umiestnené na požadované miesto a rovno aj naplnené. V závislosti od požadovanej kapacity a účelu použitia sú k dispozícii tri varianty bazénov.

  Nafukovací bazén

  Malé okrúhle bazény alebo štvorcové bazény s rôznou hĺbkou vody sú vhodné už pre veľmi malé deti a sú dostupné aj ako verzia pre dospelých a slúžia hlavne na relax a ochladenie. Vyžadujú málo vody a dajú sa umiestniť takmer kdekoľvek.

  Bazén s nafukovacím lemom

  Bazény s nafukovacím lemom pozostávajú z konštrukcie s bazénovou fóliou, ktorá sa po naplnení automaticky zodvihne. Priestor je už dosť rozsiahly a vhodný na oddychové čľapkanie sa s rodinou. Na rozdiel od bazéna s oceľovou stenou sa výsuvný bazén na zimu po skončení sezóny skladuje v kôlni na náradie alebo v pivnici.

  Text And Image Section

  Rámový bazén

  Rámové bazény sú najväčším možným riešením nadzemného bazénu pre váš dvor. Svoje meno dostali vďaka pevnému kovovému rámu, ktorý spolu s konštrukciou steny pojme veľmi veľké množstvo vody. Dostupné sú v mnohých tvaroch ako kruh, obdĺžnik, či osemuholník. V takomto bazéne si budete môcť zaplávať, alebo sa iba tak uvoľniť na matraci.

  Čo je dôležité pri výbere bazéna?

  Aký bazén sa bude hodiť do vašej domácnosti a predovšetkým do vašej rodiny, zistíte ľahko, stačí keď si pred kúpou položíte niekoľko základných otázok o požadovanej veľkosti, správnom tvare a vzhľade.

  Veľkosť bazéna

  Reálny priestor, ktorý bude umiestnenie bazéna vyžadovať je reálne väčší ako jeho uvedený rozmer. Do úvahy treba brať aj voľnosť pohybu okolo neho a pohodlnú údržbu bazéna. Okolie bazéna je ideálne aj pre záhradné ležadlá. Výber správnych rozmerov je založený aj na tom, koľko ľudí pravidelne využíva bazén a aké vodné aktivity sú na programe. Vo všeobecnosti platí, že na nadzemné bazény do určitej veľkosti nie je potrebné stavebné povolenie. Oplatí sa však informovať susedov o bazéne a dávať si pozor, aby ste si nevybrali miesto príliš blízko ich pozemku. S pribúdajúcimi rozmermi sa navyše zvyšujú požiadavky na filtračný systém, ohrev bazéna a ďalšie príslušenstvo pre bazény.

  Tvar bazéna

  Tvar bazéna je vo všeobecnosti vecou vášho vkusu a priestoru kde by mal byť bazén umiestnený. Okrúhly bazén je o niečo flexibilnejší, pokiaľ ide o hranie a špliechanie. Okrúhle nadzemné bazény pojmú len obmedzené množstvo vody, ale na druhú stranu to uľahčuje hľadanie vhodného miesta na ich umiestnenie. Rohový bazén pôsobí veľmi elegantne a niekedy sa dá vďaka hranatému tvaru lepšie začleniť do záhrady. Štvorcové nadzemné bazény obmedzujú počet ľudí, ktorí sa do nich pohodlne zmestia. Veľké rámové bazény na druhej strane miešajú obe formy a získavajú tak väčšiu stabilitu. To však trochu sťažuje hľadanie vhodného miesta na ich umiestnenie.

  Text And Image Section

  Vzhľad bazéna

  Čím väčší bazén má byť, tým dôležitejší je jeho vzhľad, ktorý by mal ideálne zodpovedať prostrediu záhrady. Sezónne nafukovacie bazény pôsobia výrazne letným dojmom a určite dodajú prostrediu šmrnc. Veľké rámové bazény fungujú najlepšie s dizajnom dreva a kameňa na obklade. Ak chcete, aby vyzeral obzvlášť elegantne a prirodzene, drevený bazén s rámom z pravého masívneho dreva je prvou voľbou. Dáva pocit leta aj v zime a je zároveň harmonickým faktorom v celkovej koncepcii záhradného dizajnu. S vyhrievaním bazéna a príslušnými tryskami si stabilný drevený bazén príde na svoje aj mimo teplého obdobia ako útulná vírivka.

  Aké príslušenstvo je potrebné dokúpiť k bazénu?

  Nerušená zábava pri kúpaní v bazéne si vyžaduje trochu starostlivosti. Čím väčšia je jeho kapacita, tým dôležitejšie sú:

  • Technológia čistenia a filtračný systém pre stálu kvalitu vody
  • Plachty na ochranu pred listami a dažďom
  • Ošetrovacie súpravy proti tvorbe rias a ich znečisteniu
  • Bazénová sieť pre ľahké odstránenie hrubých nečistôt

  Bezpečnosť a pohodlie idú ruka v ruke v dokonale vybavenom bazéne. Preto sa oplatí pre veľký bazén v záhrade počítať s nasledujúcimi podrobnosťami:

  • Zodpovedajúci bazénový rebrík pre ľahký vstup a výstup
  • Technológia vonkajšieho osvetlenia pre večerné vodné radovánky
  • Masážne trysky premenia bazén na vírivku
  • Bazénový ohrievač udržuje konštantnú teplotu a predlžuje kúpaciu sezónu
  • Nafukovacie matrace a vodné hračky dotvárajú zábavu pri kúpaní
  • Záhradný slnečník umožní kúpanie aj počas silnejšieho slnka

  Kompletné bazénové sety sú dodávané so všetkým, čo je potrebné pre základnú starostlivosť a komfort pri kúpaní - od pumpy cez rebrík až po tašku na prenášanie do bazénov. Tvoria však len základ pre optimálne bazénové príslušenstvo.

  Text And Image Section

  Aké je najlepšie umiestnenie bazéna na záhrade?

  Bazén je ideálne umiestniť v časti záhrady, kde najmenej fúka, kde nie je prievan a zároveň v časti, ktorá je slnečná, kvôli ohratiu vody.

  Ako udržím svoj bazén čistý?

  Hrubé nečistoty by sa mali z bazéna okamžite odstrániť a filtračný systém a čerpadlo by sa mali vždy udržiavať. Pred kúpaním si očistite nohy, nejedzte v bazéne a pravidelne kontrolujte pH (medzi 7 a 7,4).

  Čo zaisťuje bezpečnosť v bazéne a jeho okolí?

  Bez ohľadu na to, aká je voda plytká, deti by sa nikdy nemali nechať v bazéne bez dozoru. Po kúpaní je potrebné bazény vypustiť alebo zakryť. V prípade potreby je potrebné odstrániť a zabezpečiť prístupové pomôcky.