Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Brúsky a príslušenstvo

138 produktov
Zobrazené produkty 24 / 138 produktov
Text And Image Section

Nemusíte byť profesionálny majster, aby ste si mohli upraviť a opraviť drevené či kovové predmety doma, vo vlastnej dielničke. Stačí mať to správne náradie. V našom e-shope však nemyslíme len na domácich hobby majstrov, značkové kvalitné náradie tu nájdu i profesionáli.

To platí aj pre kategóriu „brúsky a príslušenstvo.“ Uhlové brúsky, dvojité brúsky s flexibilným hriadeľom, jemné vŕtacie brúsky, pneumatické mikrobrúsky, tanierové, nástenné i stropné brúsky aj multifunkčné brúsky máme skladom a privezieme vám ich priamo na vami určenú adresu. Rovnako tak bohatý sortiment príslušenstva k brúskam – brúsne papiere, kotúče či stojany na brúsky.

Brúsky a ich využitie

Brúska sa hodí každému, kto brúsi často alebo potrebuje brúsiť väčšie plochy. V takýchto prípadoch je tradičné ručné brúsenie brúsnym papierom únavné a časovo náročné. Elektrická brúska tu výrazne uľahčuje prácu. So správnou brúskou a správnym príslušenstvom možno ošetriť množstvo materiálov a povrchov, napríklad:

  • Drevo
  • Kov
  • Stropy, steny a podlahy
  • Nábytok
  • Lakované povrchy

Brúsky sa líšia predovšetkým svojim dizajnom a ich primárnou oblasťou použitia. Preto existuje ideálna brúska pre každé zadanie. Na oplátku to tiež znamená, že pre rôzne brúsne práce môžu byť potrebné rôzne nástroje. V takýchto situáciách môže často pomôcť multifunkčná brúska.

Text And Image Section

Pásová brúska na veľké plochy

Často používaná pásová brúska sa vyznačuje kompaktným tvarom. Obsahuje valčekom podporovaný pohon, čo znamená, že môže rýchlo spracovať veľké plochy. Jej využitie je všestranné a tak sa používa pri interiérových prácach, ako aj pri exteriérových a dokonca aj pri výstavbe lodí.

Stropná brúska aj pre domácich kutilov

Na práce v interiéry, ako je napríklad brúsenie stien a stropov je vhodná brúska s nízkou hmotnosťou. Takou je presne stropná brúska, kompaktná, špecializovaná práve na takéto účely. Vybavená je teleskopickou tyčou, ktorá obľahčí a zjednoduší prácu s brúsením stropov.

Excentrická brúska aj pre najmenšie detaily

Pre veľmi jemné zbrúsenie alebo až vyleštenie povrchov je ideálnou voľbou práve excentrická brúska. Z našej ponuky tak stojí za zváženie PARKSIDE® Aku excentrická brúska, ktorá je vhodná na bežné brúsne papiere s Ø 125 mm. Brúsne listy vďaka suchému zipsu vymeníte veľmi ľahko. Je to kompaktná brúska s pohodlným vyhotovením, s ergonomickými držadlami s protišmykovým mäkkým povrchom. Funguje na princípe kmitania a otáčavých pohybov. Predné držadlo tlmí vibrácie s nastaviteľným uhlom. Obsahuje aj integrovanú funkciu odsávania so záchytnou nádobou.

Vibračná brúska pre hrubšie brúsenie

S väčšími povrchmi si poradíte pomocou vibračnej brúsky. Funguje na princípe kruhových pohybov, ktoré vykonáva pomocou štvoruholníkovej brúsnej dosky, alebo pomocou kombinácie trojuholníkovej a štvoruholníkovej brúsnej dosky.

Text And Image Section

Dvojkotúčová brúska šetrí čas

Dvojkotúčová brúska je, ako jej aj meno hovorí, vybavená dvomi brúsnymi kotúčmi, ktoré zabezpečujú vysokú produktivitu a efektivitu práce. Vyznačuje sa zväčša stacionárnou konštrukciou a často umožňuje dva pracovné kroky v jednom. Jej pôsobnosť je rôznorodá a tak môže slúžiť ako brúska na nože a nástroje, na odstránenie hrdze, či na leštenie obrobkov.

Multifunkčná brúska splní rôzne zadania

Do domácností a dielní kde sa brúska nepoužíva tak často a používa sa na rôzne účely, je najlepšou voľbou multifunkčná brúska. V niektorých oblastiach nie je tak vysoko výkonná ako špecializované brúsky, ale obsahuje vymeniteľné nadstavce a v závislosti od jej príslušenstva má všestranné využitie.

Uhlová brúska má mnohostranné využitie

Asi najuniverzálnejším druhom brúsky je uhlová brúska. Jednou z jej výhod je, že sa dá ovládať jednou rukou. Podľa druhu rezacieho kotúča ňou môžete brúsiť či rezať kameň, plasty, drevo, betón i železo. Dôležitým údajom pri brúskach je údaj o maximálnych otáčkach. Až 10 000 otáčok môžete vyťažiť z akumulátorovej uhlovej brúsky PWSA 20 V-Li B3 značky PARKSIDE, ktorá je pevnou súčasťou našej ponuky. Je určená na brúsenie a rezanie všetkých materiálov a obľúbenosti u našich zákazníkov sa teší aj vďaka jednoduchému systému výmeny kotúčov SPINDLE LOCK. Táto aku brúska pre kotúče s priemerom 125 mm váži bez batérie 1 650 gramov, práca s ňou je tak komfortná a nenáročná.

Text And Image Section

Vŕtacia brúska. Vŕta či brúsi?

Počuli ste už vŕtacej brúske? Že nie? Nevadí, možno práve teraz je ideálny čas si trošku rozšíriť vedomosti o existencii tohto užitočného náradia. Z našej ponuky môžeme ako príklad vybrať batériovú jemnú vŕtaciu brúsku značky PARKSIDE s označením PFBS 12 V B3. Má mimoriadne vysoké hodnotenia od zákazníkov, ktorí si ju už zaobstarali a tak s ňou s vysokou pravdepodobnosťou budete spokojní aj vy. Bez ohľadu na to, ktorú z jej funkcií využijete. Ideálne sa hodí na vŕtanie či brúsenie, ale aj na gravírovanie, frézovanie, leštenie, delenie či čistenie.

Dokáže pracovať s otáčkami v rozsahu od 5 000 – 25 000 min-1, pričom brúska umožňuje plynulú reguláciu pre nastavenie optimálnych otáčok.

Ako si vybrať vhodnú brúsku

Keď sa už rozhodnete pre konkrétny typ brúsky, môže nastať čas na výber konkrétneho modelu. Mali by ste sa bližšie pozrieť na detaily produktu, pretože rôzne brúsky sa v niektorých prípadoch výrazne líšia.

Typ pohonu

Existujú brúsky poháňané stlačeným vzduchom (pneumatické brúsky), s výkonným benzínovým motorom alebo poháňané elektricky. Zariadenia pre domáce použitie sú väčšinou zaradené do poslednej kategórie. Je potrebné rozlišovať medzi káblovými a batériovými zariadeniami. Akumulátorové brúsky, alebo ako sú zväčša nazývané aku brúsky, sa dajú použiť flexibilne, ale zvyčajne majú menší výkon ako modely napájané zo siete. Káblové zariadenia obmedzujú voľnosť pohybu pri práci, no vydržia pracovať koľko je potrebné, keďže sú napájané z elektrickej siete.

Text And Image Section

Výkon

Výkon brúsky poskytuje informácie o tom, ako efektívne možno vykonávať brúsne práce. Brúska na drobné práce by mala mať výkon aspoň 500 W. Pre obsiahlejšie práce sa odporúčajú zariadenia s výkonom 2 500 W alebo viac.

Manipulácia

Aj tá najlepšia brúska je zbytočná, ak nie je jednoduchá na používanie. Pri nákupe je preto potrebné zodpovedať niekoľko otázok: Aký ťažký je stroj? Sú rukoväte ergonomické a pohodlne sa držia? Sú všetky tlačidlá ľahko dostupné a použiteľné? Je stroj bezpečný? Je kábel dostatočne dlhý? Čím je manipulácia pohodlnejšia, tým je neskoršia práca príjemnejšia a bezpečnejšia.

Praktické doplnky pre brúsky

Ako väčšina elektrického náradia, aj brúsky možno posunúť na vyššiu úroveň produktivity so správnym príslušenstvom. V základnej výbave sú rôzne druhy brúsneho papiera, alebo brúsnych kotúčov na prispôsobenie stroja rôznym povrchom. Pre akumulátorové brúsky sa oplatí zakúpiť nabíjačku a náhradnú batériu. Na zhromažďovanie vznikajúcich jemných častíc má zmysel integrovaná funkcia odsávania alebo záchytná nádoba – adaptér na prach. Z rovnakého dôvodu by ste pri brúsení mali vždy nosiť ochranné pracovné oblečenie, ako sú pracovné nohavice, pracovné vesty, vhodnú pracovnú obuv a pracovné ochranné pomôcky aké sú okuliare a dýchacia maska. Na údržbu brúsky je užitočná mäkká drôtená kefa a trochu oleja.