Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Budíky

12 produktov
  Zobrazené produkty 12 / 12 produktov
  Text And Image Section

  V súčasnosti – dobe smart technológií je čoraz menej ľudí, ktorí používajú klasické budíky na ranné prebúdzanie. Mobilné telefóny často nahrádzajú aj túto funkciu. Z druhej strany, je čoraz viac ľudí, ktorí si prítomnosť mobilných telefónov v spálni neželajú a vracajú sa ku klasickejším riešeniam. Aj keď sa aj pri rádiobudíkoch prejavil pokrok a teraz prichádzajú z množstvom nových a užitočných funkcií.

  Aký je rozdiel medzi klasickým a rádiobudíkom?

  Rádiobudíky majú oproti klasickým budíkom výhodu, že nepípajú, ale že sa v stanovenom čase prehrá predtým nastavený rádiobudík. Môžete si tak zvoliť rádio stanicu, ktorú máte radi a deň naštartovať s hudbou alebo správami, podľa vášho gusta.

  Aby vám rádiobudík priniesol maximálny úžitok, treba dbať predovšetkým na dobrý príjem. Klasické rádiobudíky bežia na VHF frekvenciách, čo môže mať za následok výkyvy v kvalite prenosu. Lepšiu kvalitu je možné dosiahnuť pomocou digitálnych rádiobudíkov. Príjem cez DAB (Digital Audio Broadcasting) zaistí čistý zvuk. Digitálne rádiá so štandardom DAB+ dokážu dokonca vyvolať a zobraziť ďalšie informácie, ako sú logá staníc alebo názvy albumov.

  Ak kladiete dôraz na kvalitný zvuk a rádiobudík budete používať aj na dlhšie počúvanie hudby, mali by zvoliť taký, ktorý má stereo reproduktory. Ako alternatíva, môže pomôcť vstup pre jack konektor, pre pripojenie externého aktívneho reproduktora.

  Text And Image Section

  Budík so svetlom pre prirodzenejší začiatok dňa

  Svetelný rádiobudík je takpovediac kompromisom medzi prirodzeným a budením pomocou klasického budíka. Takéto budíky imitujú prirodzený východ slnka vo vašej spálni a tak postupne vedú k prebúdzaniu. Čím viac sa blíži čas budenia, tým sa svetlo viac rozjasňuje. Táto fáza prebúdzania, počas ktorej telo pomaly zastavuje uvoľňovanie spánkového hormónu melatonínu, zvyčajne trvá 30 až 90 minút. Pri väčšine modelov je svetlo podporované aj jemnými zvukmi prírody alebo jemnými melódiami.

  Čím sa viesť pri kúpe rádiobudíka?

  Aby ste sa pri kúpe nového budíka vedeli správne rozhodnúť, mali by ste si stanoviť požadované kritéria a preveriť, či ich určité modely spĺňajú.

  • Funkcia Snooze je ideálna pre každého, kto si rád po zazvonení budíka ešte aspoň na chvíľu ľahne späť do postele. Po zatlačení tlačidla Snooze, zvonenie budíka sa na niekoľko minút preruší, kým sa znova spustí. Čo vám zabráni znova zaspať.
  • Uistite sa, že podsvietenie má rôzne úrovne jasu. Displej s ovládateľnou intenzitou svietenia môže slúžiť aj ako nočné svetlo alebo sa dá v noci stlmiť, aby vás nerušil pri spánku.
  Text And Image Section
  • Pre úspešné prebúdzanie, by mal byť k dispozícii aj správny tón budíka. Zvuky by nemali byť príliš príjemné alebo nesmelé. Pri kvalitných budíkoch sa dá nastaviť aj hlasitosť signálu, takže nebudú mať problém ani ľudia, ktorí hlboko spia.
  • Budíky môžu byť prevádzkované na batérie, dobíjacie batérie alebo pomocou sieťového kábla. Pri drôtovom napájaní energiou však hrozí, že pri výpadku prúdu zlyhá aj budík. Pri modeli na batérie sa tomuto nebezpečenstvu vyhnete. Na to je však potrebné pravidelné vymieňanie batérií.
  • Niektoré budíky majú možnosť uložiť niekoľko časov budíka súčasne. Napríklad čas budenia počas pracovných dní sa môže líšiť od času počas víkendov, bez toho aby ste to zakaždým nastavovali.
  • Doplňujúce funkcie. Projekčný displej napríklad premieta hodiny na strop alebo stenu. Vibračná funkcia zosilňuje budík a zvyšuje šancu, že vstanete načas.

  Budík vhodný pre deti

  Aj keď deti zvyknú budiť rodičia, od určitého veku sa u nich prebúdza potreba sa v tomto ohľade osamostatniť. Klasické budíky môžu byť príliš hlasné a preto treba zvážiť budík, ktorý bude vhodný aj pre nežný detský spánok a pohodlné prebúdzanie. V našej ponuke tak nájdete model značky AURIOL, ktorý ponúka 10 melódií a 5 prírodných zvukov a prispieva k jemnému prebúdzaniu alebo zaspávaniu, taktiež s funkciou časovača. Jeho najväčšou výhodou je však možnosť zapnutia projekcie hviezdnej oblohy, ktorá jemne spestrí detskú izbu a pomôže vašim deťom magicky vkĺznuť do ríše snov.