Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Dámska športová spodná bielizeň

40 produktov
  Zobrazené produkty 24 / 40 produktov

  Ak si myslíte, že pri športovaní na spodnej vrstve oblečenia až tak nezáleží, veľmi sa mýlite. Športovci nám dajú určite za pravdu, že športové spodné prádlo je základom športového oblečenia. Práve spodná bielizeň sa totiž dotýka vášho tela a z veľkej časti rozhoduje o tom, ako sa telo počas športovania bude cítiť. Či sa bude prehrievať alebo naopak, či bude podchladené, či bude pot a vlhkosť odvádzaná z pokožky smerom von alebo či bude ostávať na tele, či budú vaše prsia pri pohybe dobre fixované alebo naopak, do akej miery vás budú obmedzovať.

  V kategórii „dámska športová spodná bielizeň“ nájdete skutočne bohatý sortiment kvalitného športového oblečenia pre bezproblémové vykonávanie veľkého množstva rôznych športov. Športové podprsenky, funkčné tričká, lyžiarske spodky aj lyžiarske ponožky, športové aj trekingové ponožky máme skladom. Počas celého roka tak z pohodlia vašej obývačky nakúpite všetko potrebné.

  Aké je športovanie bez športovej podprsenky vedia len ženy

  Aký je rozdiel medzi športovou a bežnou podprsenkou? Na toto by možno vedeli, z „dizajnového“ hľadiska, odpovedať aj niektorí muži. Úprimne, nie je na výzor tak príťažlivá ako bežná podprsenka, zakrýva toho podstatne viac, nenájdete na nej čipku či priesvitné materiály.

  Ako sa však cíti žena, ktorá športuje a nemá športovú podprsenku, to chlap pochopiť nedokáže. Obzvlášť, ak sa jedná o ženu s väčším poprsím. Hlavnou funkciou športovej podprsenky je držať prsia pevne „pri tele.“ Pri pohybovo náročných športoch – napríklad pri behu, volejbale, basketbale, atletike, hádzanej, ale aj pri tenise či aerobicu, jednoducho pri športoch, kde žena behá a skáče, sú uvoľnené prsia na obtiaž. Jednak výrazne obmedzujú športovkyňu pri pohybe, jednak môžu byť pohyby bolestivé.

  Športové podprsenky musia okrem schopnosti ideálnej fixácie spĺňať aj ďalšie dôležité vlastnosti. Mali by byť vyrobené z pohodlného materiálu, mali by byť ľahké, odolné, dokonale priliehavé. Športovú podprsenku vyberajte podľa stupňa opory. Ten určuje, pre ktoré športy sa podprsenka hodí. Najvyšší stupeň je potrebný napríklad pri loptových športoch, behu či jazde na koni, stredný stupeň opory sa vyžaduje napríklad pri bicyklovaní či lyžovaní.

  Zimné športy si dokonale užijete, ak máte správnu športovú bielizeň

  Hlavnou funkciou zimnej športovej bielizne je chrániť telo pred chladným, sychravým či často sa meniacim počasím. Využijete ho nielen pri lyžovačkách, ale aj pri turistike, počas bežných prechádzok, pri sánkovaní sa s vašimi deťmi či bláznení sa v snehu niekde na chate či chalupe.

  Typickým predstaviteľom zimnej spodnej športovej bielizne sú spodky, ktoré ako prvá vrstva oblečenia pomáhajú udržiavať ideálnu telesnú teplotu. Pre ambicióznych športovcov môžeme odporučiť napríklad bezšvové lyžiarske spodky značky CRIVIT PRO s priedušným materiálom DryAct, ktorý absorbuje vlhkosť z tela, odvádza ju smerom von a chráni telo pred podchladením. Pletené tepelné zóny sú mimoriadne hrejivé a chránia najmä oblasti, ktoré sú najviac citlivé na chlad. Tieto kvalitné spodky disponujú tiež vetracími zónami, ktoré zlepšujú prúdenie vzduchu, čo taktiež významne vplýva na komfort pri nosení.