Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Detské čižmy

29 produktov
  Zobrazené produkty 24 / 29 produktov
  Text And Image Section

  Topánky na chladné obdobie: Ako nájsť skvelé zimné topánky pre deti

  Bez ohľadu na to, či ide o malé dieťa, školáka, chlapca alebo dievča: teplo je základ! Zimné topánky pre deti majú byť dobre podšité a chrániť citlivé detské nohy pred nachladnutím a zaistiť im vynikajúci pocit pohody. Dobré zimné topánky tiež predchádzajú prechladnutiu. Keď je skutočne zima, snehové topánky a vysoké topánky sú ideálnou voľbou. Počas tuhej zimy sú pre deti vhodné aj podšité gumáky pre deti.

  Zimné topánky pre deti by mali byť z extra hrubého materiálu, s vysokým driekom, ktorý obklopuje celé chodidlo. Nesmie to však byť na úkor pohyblivosti alebo pohodlia. Pohodlná chôdza je nevyhnutná pre všetky detské topánky. Detské čižmy a gumáky sú, samozrejme, dobre vystrojené proti vetru, dažďu a snehu - s nepremokavou a vetruvzdornou výrobou.

  Aké faktory by mali byť rozhodujúce pri kúpe detských zimných čižiem a detských gumákov?

  Je takmer jedno, či plánujete kúpiť tenisky, športovú obuv alebo akúkoľvek inú detskú obuv - ak sa opýtate svojich detí, vždy dostanete jednoznačnú odpoveď: gumáky či zimné topánky pre dievčatá a chlapcov musia byť v ich obľúbenej farbe a musia byť zábavné! Všetko ostatné je druhoradé. Dospelí sa naopak bližšie pozerajú a vyberú topánky, čižmy, snehule alebo gumáky, ktoré ich zaujmú svojim tvarom, presnosťou strihu, kvalitou a farbou.

  Text And Image Section

  Materiál

  Zimná obuv pre deti by mala vykonávať dôležitú úlohu - udržiavať nohy v teple, odpudzovať vodu a byť stále priedušná, aby sa nožička prehnane nepotila. Stielku, podrážku a podšívku na topánke je možné dosiahnuť iba šikovným mixom vlákien a niektorými materiálovými inováciami. Patrí sem vysokokvalitná textilná podšívka, membrána TEX alebo podrážka TPR. Koža ako materiál je veľmi pružná, ale musí byť dobre spracovaná a správne impregnovaná.

  Pohodlie

  V ideálnom prípade by čižmy pre deti všetkých veľkostí mali byť rovnako pohodlné na nosenie ako detské papuče. To je samozrejme o niečo ťažšie pri vysokých čižmách s hrubo podšitou gumovou podrážkou. Ale určite nie nemožné! Optimálne prispôsobenie vysokých detských topánok a gumených čižiem je možné dokonale prispôsobiť určitým typom zapínania, pomocou elastických vložiek na natiahnutie a pevnými podrážkami pre bezpečný pohyb pri chôdzi.

  Text And Image Section

  Suchý zips alebo šnúrky do topánok?

  Pokiaľ sa jedná o túto poslednú otázku ohľadom zimnej obuvi pre deti, svoju rolu zohráva vek dieťaťa, jeho preferovaný štýl a niekoľko praktických faktov. Šnúrky do detských čižiem sa však spravidla odporúčajú rovnako často ako suchý zips.

  Či už na zimných topánkach alebo detských teniskách: šnúrky na topánkach majú vysoký učebný efekt a majú mnoho výhod:

  • Dajú sa individuálne prispôsobiť detským nohám
  • Sú odolné a dajú sa ľahko vymeniť
  • Poskytujú veľmi bezpečné uchytenie
  • Sú vhodnejšie pre väčšie deti

  Žiadne zimné topánky pre deti nemožno obuť alebo vyzuť rýchlejšie ako pomocou suchého zipsu. Táto rýchlosť je spárovaná s inými vlastnosťami:

  • Jednoduché odopínanie a zapínanie
  • Rýchle prispôsobenie k nožičke
  • Vhodné pre batoľatá a malé deti
  • Výkon suchého zipsu sa môže pri častom používaní znižovať

  Bezpečnosť

  Zimná sezóna je charakteristická slabšou viditeľnosťou. Preto by detské oblečenie na zimu - od gumákov cez oblečenie až po doplnky - malo zaistiť väčšiu viditeľnosť. Pomáhajú tomu reflexné prvky a jasné farby. Zásadné sú naopak profilované podrážky s primeranou protišmykovou úpravou. Tu platí pravidlo: žiadne kompromisy!

  Text And Image Section

  Ako často deti potrebujú nové topánky?

  Novú detskú obuv by ste mali kúpiť, ak:

  • Deti pri behu prechádzajú do vyváženej polohy
  • Topánky si už dieťatko nemôže obuť a vyzuť
  • Prsty alebo päty sú veľmi blízko okraja podrážky

  Ako sa starať o detské čižmy?

  Roztopený sneh či kaluže dažďa: zimné topánky pre dievčatá a chlapcov musia veľa vydržať. So správnou starostlivosťou môžete zaistiť, aby zimná obuv vydržala dlhšie:

  • Pred prvým použitím zimné topánky naimpregnujte a impregnáciu pravidelne obnovujte.
  • Detské kožené čižmy pravidelne ošetrujte prostriedkom na topánky.
  • Hrubé nečistoty na gumovej obuvi nechajte uschnúť a zotrite ich vlhkou handrou.