Tento prehliadač nie je podporovaný
   Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

   Pre zdravý rast a vývin detí je okrem iného dôležitý aj kvalitný spánok. Vieme, že by deti nemali chodiť spať neskoro a že by pred spaním nemali pozerať do obrazoviek. Pohodlnému spánku prispieva samozrejme aj nočná hygiena či keď deti nechodia spať hladné alebo prejedené. V každom prípade faktorov prípravy na kvalitný spánok je veľa a môžu byť individuálne. Ale taktiež je dôležité aj v akých podmienkach deti spia. Teplota izby, prítomnosť osvetlenia, hluk, to aká je pohodlná posteľ či samotná posteľná bielizeň sú prvky, ktoré logicky ovplyvňujú kvalitu (nielen) detského spánku.

   V neposlednom rade dôležitú úlohu zohrávajú aj pyžamá. Priamo sa dotýkajú tela a výrazným spôsobom tak môžu ovplyvniť pohodlný spánok. Ich strih a veľkosť určujú ako budú sedieť, v tomto prípade dievčatám, či ich nebudú tlačiť a rezať a tým pádom im znepríjemňovať spánok. Nemenej dôležité je aj z akého materiálu sú pyžamá vyrobené a v akej kvalite je daný materiál.

   Dievčenské krátke a dlhé pyžamá

   Čo sa týka samotnej dĺžky pyžama, tá závisí zväčša od ročného obdobia, prípadne od teploty v detskej izbe. Počas teplejších dní dievčatá zvyknú nosiť pohodlné pyžamové súpravy s krátkymi rukávmi a šortkami. Takýto druh pyžama predchádza zbytočnému prehrievaniu a poteniu dieťaťa. Dôležité je však zvoliť jeho správnu veľkosť. Nesmie byť dievčaťu zbytočne veľké, aby mu nepadalo, z pohľadu kvalitného a pohodlného spánku to totiž môže byť veľmi rušivé. Taktiež treba dávať veľký pozor aj na to, aby pyžamo nebolo dievčaťu už malé. Inak by ho mohlo zbytočne otláčať a rezať z čoho môžu vyplynúť aj bolesti bruška, prípadne iné nepríjemnosti.

   Počas zimného obdobia a chladnejších dní dievčatá zvyknú nosiť pyžamá s dlhými rukávmi a nohavicami, ktoré ich príjemne zahrejú behom celej noci a to aj v prípade, že sa náhodou odkryjú. V tomto prípade taktiež treba zvoliť správnu veľkosť pyžama.

   V našom online obchode nájdete veľkosti pre všetkých a použiť môžete aj našu interaktívnu Lidl Online Veľkostnú tabuľku, ktorá vám pomôže veľmi jednoducho vybrať ideálnu veľkosť.

   Príjemné a pohodlné pyžamá pre všetky dievčatá

   Pre lepší a kvalitnejší spánok dievčat je veľmi dôležitý aj materiál, z ktorého je pyžamo vyrobené. Jedným z najpoužívanejších materiálov na ich výrobu je bavlna. Je niekoľko dôvodov prečo je to tak a najvýznamnejšie sú pohodlie a hygiena. Bavlna je pohodlná preto, že je mäkká, odolná a pružná, vďaka čomu umožňuje ľahký pohyb. Vhodná je aj z hygienického hľadiska, nakoľko neobsahuje toxické látky a nedráždi pokožku. Z tej najkvalitnejšej bavlny sú vytvorené aj dievčenské pyžamá v našej ponuke.