Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Drevené hračky

163 produktov
  Zobrazené produkty 24 / 163 produktov
  Text And Image Section

  Ak hľadáte kvalitné hračky z pravého dreva, ste na správnej adrese. Drevené hry a hračky sú výnimočné už len tým, že sú vyrobené z odolného, krásneho, prírodného materiálu. Hrali sa s nimi naši prastarí rodičia a s najväčšou pravdepodobnosťou sa s podobnými budú hrávať ešte aj naše pravnúčence. Drevené hračky totiž prežili generácie a nie je sa čomu čudovať. Ako sa hovorí, drevo je drevo.

  Minimálne jeden zásadný rozdiel oproti minulosti tu však je. A určite je to rozdiel v pozitívnom zmysle. Je ním šírka sortimentu. Skutočne, v súčasnosti môžete nájsť stovky rôznych drevených hier a hračiek. Výnimkou nie je ani náš e-shop.

  Desiatky drevených hračiek si ľahko vyfiltrujete podľa značky či ceny a tak sa vaše vyhľadávanie stane ešte jednoduchším a rýchlejším. Nájdete tu drevené železnice, drevené autíčka, policajné stanice, drevené domčeky pre bábiky či štýlové drevené odrážadlá. Jednoducho, drevené hračky a hry z našej ponuky sa vašim deťom budú páčiť.

  Samozrejmosťou sú dostatočné skladové zásoby a bezpečné a rýchle dodanie až k prahu vašich dverí.

  Drevené hračky - klasika v detskej izbe

  Drevené hračky sú vhodné pre deti každého veku. Bábätká od 6 mesiacov si môžu pomocou nahrubo opracovaných drevených kociek vyskúšať svoje motorické zručnosti. Čím je dieťa staršie, tým môže byť jeho drevená hračka zložitejšia.

  Ponuka drevených hračiek je v súčasnosti naozaj široká a siaha od stavebných súprav a motorických hračiek cez domčeky pre bábiky a skladačky až po realistické obchody alebo kuchynky. Informácie výrobcu o odporúčanom veku dieťaťa vám pomôžu urobiť to správne rozhodnutie.

  Pre menšie deti je obzvlášť dôležité vyhýbať sa malým častiam, ktoré by mohli prehltnúť, aby sa predišlo zbytočnému nebezpečenstvu. Drevené hračky sú rovnako vhodné pre chlapcov aj dievčatá takmer všetkých vekových kategórií a sú pekným doplnkom do vašej vlastnej zbierky hračiek.

  Drevené hračky možno nájsť v mnohých detských izbách z nejakého dôvodu. Hračky v sebe spájajú viacero výhod pre deti aj rodičov.

  Text And Image Section

  Odolnosť a bezpečnosť

  Hračky vyrobené z kvalitného dreva znesú veľa. Sú obzvlášť stabilné, ľahko sa nerozbijú a znesú aj príležitostný vzdorovitý detský výbuch hnevu. Vďaka tomu sú drevené hračky obzvlášť bezpečné, pretože sa nemusíte báť, že by sa rozbité časti stali nebezpečnými.

  Udržateľnosť

  Drevo je prírodná surovina, ktorá znova a znova rastie a dá sa ľahko recyklovať. Vďaka tomu sú drevené hračky dobrou voľbou pre každého, kto oceňuje ochranu životného prostredia a udržateľné kúsky v detskej izbe.

  Rôznorodosť

  Každý, kto pri pomyslení na drevené hračky myslí len na jednoduché stavebnice, podceňuje ich potenciál. Hračky vyrobené z dreva sú dostupné v mnohých prevedeniach a farbách, ktoré podnecujú kreativitu detí a ponúkajú rôzne príležitosti na hranie.

  Aj keď sú drevené hračky vyrobené z prírodného materiálu, osobitnú pozornosť treba venovať tomu, aby neobsahovali škodlivé látky. Netoxické farby sú nevyhnutné najmä pre bábätká a malé deti, ktoré si rady vkladajú do úst časti hračiek. Ak si nie ste istí kvalitou drevenej hračky, pomôcť môžu ocenenia ako napríklad pečať TÜV.

  Text And Image Section

  Aké druhy drevených hračiek existujú?

  Výber drevených hračiek je obrovský. V zásade možno rozlíšiť štyri široké základné kategórie:

  1. Stavebnice z dreva: Patria sem jednoduché stavebnice pre najmenších, ktoré sa dajú voľne a kreatívne skladať, ako aj zložitejšie stavebnice, v ktorých sa jednotlivé drevené časti skladajú do žeriavov alebo iných konštrukcií.
  2. Hračky na roly: Deti si môžu zahrať scény zo života alebo svoj obľúbený príbeh s domčekmi pre bábiky, kočíkmi pre bábiky, obchodmi, kuchynkami a inými hračkami tohto druhu. Všetky podporujú kreativitu a sociálne zručnosti.
  3. Vzdelávacie hračky: Drevené puzzle, či už v trojrozmernej verzii, ako uchopovacie puzzle alebo v plochej verzii, vyžadujú koncentráciu a jemnú motoriku. Prvé čísla, písmená či slová sa dajú precvičiť aj hravou formou s drevenou edukatívnou hrou.
  4. Vozidlá: Lietadlá a vozidlá vyrobené z dreva sú výborné ako doplnok k hracej podložke alebo do záhrady. A klasický drevený vláčik, ktorý prichádza s vlastnou železničnou sieťou, vyvoláva úsmev na deťoch aj dnes.

  Drevené železnice deti milujú

  Jednými z najobľúbenejších drevených hračiek sú drevené železnice. Obľúbenosť a vysokú kvalitu vyhotovenia dokazujú okrem iného aj vysoké hodnotenia od našich zákazníkov, napríklad drevenej železnice od PLAYTIVE JUNIOR – 60-dielnej súpravy vhodnej pre deti od 3-8 rokov.

  Koľajnice sú vyrobené z bukového dreva a detičky poteší viacero vozidiel, napríklad samočinná lokomotíva jazdiaca dopredu aj dozadu, TAXI či nákladný vlak. Všetky vozidlá sú vybavené magnetickými spojkami. Súčasťou tejto skvelej drevenej železnice sú aj tri pekne upravené stanovištia – železničné priecestie, most a zastávka. Výhodou je, že ju je možné kombinovať s ďalšími automobilovými či železničnými súpravami a vytvoriť tak skutočne peknú a rozsiahlu dráhu.