Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

In-line, skate

46 produktov
Zobrazené produkty 24 / 46 produktov
Text And Image Section

Čistá zábava na voľný čas – objednajte kolieskové korčule alebo kolobežku za skvelé ceny

Hľadáte šport, pri ktorom nielen spaľujete kalórie, ale sa pri ňom aj zabavíte? Potom vyskúšajte kolieskové korčule a in-line korčule a získajte svoju vysnívanú postavu. In-line korčuľovanie je skutočným zabijakom kalórií, pri ktorom sa zapája celé svalstvo nôh. V internetovom obchode LIDL získate kvalitné kolieskové korčule s pohodlnými mäkkými topánkami a robustnými kolieskami pre celú rodinu. Objednajte si kolieskové korčule pre ženy, mužov a deti už teraz a vydajte sa na zábavný výlet s celou rodinou. Aby ste boli v prípade pádu dostatočne chránení, pomôže vám prilba na kolieskové korčule a ochranné chrániče kolien, lakťov a zápästí.

Korčuľovanie na kolieskových korčuliach patrí popri behaní či cyklistike medzi najobľúbenejšie jarné, letné aj jesenné športové aktivity. Veľký boom zažívajú aj kolobežky všetkého druhu a najmä pre mladšiu generáciu je stále obľúbený aj skateboarding. Pre priaznivcov týchto atraktívnych športov sme vyčlenili samostatnú kategóriu „In-line, skate“ s množstvom zaujímavých a užitočných produktov. Detské kolieskové korčule aj in-line korčule pre dospelých, kolobežky, chrániče kolien, lakťov, zápästia aj detské prilby za výborné ceny vám dovezieme priamo domov.

Kolieskové korčule či kolobežka?

Poznáte to sami, ak máte malé či dospievajúce deti. Raz chcú jedno, o chvíľu zas druhé. Rady by vyskúšali všetko, čo majú aj ich kamaráti alebo čo videli v televízore. Vďaka skvelému pomeru medzi kvalitou a cenou im budete môcť u nás kúpiť aj kolieskové korčule aj kolobežku. A nielen im. Športovať môže predsa celá vaša rodinka. V ponuke máme aj kolieskové korčule pre dospelých značky CRIVIT či kolobežky s kvalitným hliníkovým rámom a kolieskami s kvalitnými guľôčkovými ložiskami ABEC-9. V našom sortimente nájdete rôzne kolobežky pre deti aj dospelých pre nekonečnú zábavu.

Text And Image Section

Úrazom sa niekedy nevyhnete, potrebu chráničov preto nepodceňujte

Korčuľovanie či kolobežkovanie je skvelé, úrazom sa však z času na čas vyhne asi len málokto. Obzvlášť v prípade detí by sme potrebu bezpečných chráničov nemali podceňovať. Najdôležitejšia je ochrana hlavy, pred zlomeninami či inými následkami boľavých pádov dokážu účinne chrániť chrániče zápästia, kolien a lakťov.

Medzi našimi zákazníkmi je veľmi obľúbenou 6-dielna súprava detských chráničov CRIVIT, ktorá spoločne s detskou prilbou rovnakej značky s efektívnym vetracím systémom zvýši bezpečnosť a zabezpečí deťom potrebnú ochranu.

Výhody kolieskového korčuľovania a in-line korčuľovania

Kolieskové korčuľovanie a in-line korčuľovanie majú určité výhody, najmä pre deti.

 • Pohyb na kolieskach podporuje zmysel pre rovnováhu a motorické zručnosti.
 • Korčuľovanie vychádza z prirodzeného pohybu človeka a preto posilňuje dôležité partie svalov.
 • In-line korčuľovanie je zábavné a zabezpečuje pohyb detí na čerstvom vzduchu.
 • Výlet na kolieskach je skvelá voľnočasová aktivita, ktorú môžu rodičia a deti zažiť spoločne.

Rôzne modely kolieskových korčúľ

Pokiaľ ide o kolieskové korčule a in-line korčule, v zásade sú dostupné v dvoch prevedeniach s tvrdými topánkami a mäkkými topánkami. Tvrdé topánky majú mäkkú vnútornú topánku v tvrdom plastovom obale. Tieto korčule sú dobrou voľbou najmä na dlhšie vzdialenosti. Mäkké čižmy na druhej strane nemajú tvrdý plast a presvedčia mäkším výberom materiálu. Kým tvrdé čižmy môžu zabodovať väčšou robustnosťou, lepšou podporou a stabilitou, mäkké čižmy sú výhodné z hľadiska ich nižšej hmotnosti a väčšieho komfortu pri nosení. Kolieskové korčule sú dostupné aj ako veľkostne nastaviteľný model, do ktorého vložíte vlastnú obuv a korčule pozostávajú len z kovovej koľajnice so štyrmi kolieskami a pútkami na uchytenie.

Text And Image Section

Dôležité vlastnosti kolieskových korčúľ

Aby ste našli tie správne inline korčule, mali by ste pri kúpe zvážiť rôzne kritériá. Len tak môžu korčule splniť svoj účel a zabezpečiť pohodlie a zábavu na dlhú dobu.

Materiál

Vonkajší plášť tvrdej topánky je vyrobený z tvrdého plastu, ktorý je odolný a ľahko sa čistí. Mäkké varianty a vnútorná topánka tvrdej topánky sú vyrobené zo syntetických vlákien ako je polyuretán. Niektoré modely majú aj antibakteriálnu vnútornú výstelku, aby sa minimalizovala tvorba pachov.

Kolieska

Srdcom kolieskových korčúľ sú kolieska. Rozhoduje tu priemer, profil, stupeň tvrdosti a materiál či výbava.

 • Priemer koliesok určuje rýchlosť a zrýchlenie, ktoré je možné dosiahnuť pri jazde. Čím väčší priemer, tým vyššia rýchlosť, no nižšie zrýchlenie. Pre bežné využitie vo voľnom čase sa hodí veľkosť kolies medzi 74 a 90 mm.
 • O rýchlosti rozhoduje aj profil alebo šírka koliesok. Čím sú kolieska širšie, tým sú in-line korčule pomalšie. Široké kolieska však majú tú výhodu, že poskytujú väčšiu stabilitu. Kolieskové korčule majú štandardne šírku koliesok 24 mm, ale hodnoty sa môžu líšiť pre rôzne modely a pre deti.
 • Stupeň tvrdosti sa určuje skúškou tvrdosti Shore A. Čím vyššie číslo, tým tvrdšie kolesá. Pre bežné fitness a voľnočasové korčuľovanie by kolieska mali mať tvrdosť medzi 76 A a 90 A. Na týchto kolieskach je možné pohodlné korčuľovanie aj na mokrej podlahe.
 • Samotné kolieska sú zvyčajne vyrobené z robustného polyuretánu. Rozhodujúcim faktorom pre komfort jazdy je však predovšetkým príslušné guľôčkové ložisko. Na klasifikáciu guľkových ložísk sa používa takzvaná stupnica ABEC. Čím vyššia je tu trieda, tým lepšia je kvalita guľôčkového ložiska.

Veľkosť

Na určenie správnej veľkosti je potrebné nahliadnuť do príslušných veľkostných tabuliek výrobcu. Kolieskové korčule a in-line korčule by mali priliehať čo najbližšie k chodidlu, aby bola zaistená maximálna podpora. Bežná veľkosť topánok preto často nie je tá pravá pre deti aj dospelých, ale možno o polovicu či celú menšia. Niektoré modely sú veľkostne nastaviteľné tak, aby rástli s dieťaťom a dali sa im individuálne prispôsobiť.

Text And Image Section

Začiatky so skateboardom

Čím lepší a bezpečnejší jazdec na skateboarde, tým menšie riziko nehôd. Pokiaľ ide o učenie, prax robí majstra. Ak trávite veľa času na skateboarde, rýchlo uvidíte prvé úspechy. Prvé pokusy o jazdu by nemali prebiehať z kopca alebo na U-rampe, ale skôr na rovných povrchoch, kde je menšie riziko zranenia. V mnohých mestách kluby ponúkajú aj kurzy pre deti a dospelých, v ktorých sa učia základy skateboardovania.

Bezpečnostné vybavenie a príslušenstvo

Správne bezpečnostné vybavenie je kľúčové, aby sa zábava z kolieskového korčuľovania neskončila náhle kvôli zraneniam v prípade pádu. V ideálnom prípade je potrebné mať nasledovné bezpečnostné vybavenie:

 • chrániče kolien
 • chrániče lakťov
 • chrániče zápästia
 • prilba

Odrazky zvyšujúce viditeľnosť poskytujú dodatočnú ochranu, najmä pri korčuľovaní v premávke. Na samotných kolieskových korčuliach sú dôležité dobré brzdy, aby ste mohli v nebezpečných situáciách rýchlo reagovať a zastaviť sa.

Text And Image Section

Kolobežky

Takmer každý dospelý pozná kolobežky z detstva. Vtedajšie ťažkopádne jednoduché detské herné vybavenie však už dávno dostalo zopár vylepšení. Dnes sú kolobežky mimoriadne obratné dopravné prostriedky s množstvom modernej techniky. Rôzne veľkosti kolies od mini po veľké, skladacie mechanizmy a šikovné možnosti pre vyššiu rýchlosť robia z kolobežky vynikajúce cvičebné zariadenie pre celú rodinu.

Aké sú výhody kolobežiek?

Zdá sa, že teraz je na ulici viac kolobežiek pre dospelých ako detských. To dokazuje, ako veľmi populárnymi sa stali ako spôsob dopravy v meste. A to nielen ako obzvlášť pohodlná e-kolobežka. V každom prípade sa nedajú uprieť všeobecné výhody pre deti a dospelých.

Kolobežky pre dospelých

Kompaktnejšie ako bicykel, lacnejšie ako auto, menej potrebných doplnkov – a vo väčšine prípadov naozaj sa nimi dostanete všade. Kolobežka pre dospelých:

 • Ponúka cvičenie na ceste do práce
 • Je to ekologický a klimaticky neutrálny spôsob dopravy
 • Nepotrebujete žiadne parkovacie miesto

Detská kolobežka

Radosť z pohybu je pre vývoj dieťaťa mimoriadne dôležitá. Detské kolobežky ponúkajú skvelé vzdelávacie efekty:

 • Pohyb na kolobežke je inštinktívny
 • Motorika a rovnováha sa trénujú na každej kolobežke
 • Hneď od začiatku sa učí správanie v premávke

Objavte v internetovom obchode Lidl vybavenie a doplnky aj pre ďalšie športy ako sú cyklistika, vodné športy alebo turistika a kempovanie.