Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Kotúčové píly a príslušenstvo

54 produktov
Zobrazené produkty 24 / 54 produktov
Text And Image Section

Kotúčové píly patria medzi obľúbené náradie nielen profesionálov, ale aj domácich kutilov či hobby majstrov. Ich využitie je skutočne všestranné a podľa druhu píly a kotúča nimi môžete rezať okrem dreva aj železo, plast, keramiku či iné materiály. Podľa zdroja napájania využívame najčastejšie elektrické kotúčové píly, do popredia sa však stále viac, podobne ako v ostatných druhoch náradia, dostávajú akumulátorové píly.

Okrem klasických elektrických a aku kotúčových píl nájdete v našej ponuke aj ponorné píly s možnosťou všestranného využitia.

Z výrobcov dominuje, medzi našimi zákazníkmi mimoriadne obľúbená, značka PARKSIDE.

Samozrejmosťou je aj príslušenstvo v podobe pílových kotúčov. V ponuke nájdete kotúče na píly v rôznych priemeroch, s rôznym počtom zubov a pre rôzne druhy materiálov.

Aku ručná kotúčová píla je praktická

Akumulátorové náradie prežíva skutočný boom. Je praktické, bezpečné, výkonné a mimoriadne tiché. Tieto vlastnosti na sto percent platia aj pre kotúčové píly na batérie z našej ponuky. Výborné hodnotenie našich zákazníkov má napríklad Aku ručná kotúčová píla PARKSIDE s označením PHKSA 20 V – Li A2 s plynulo nastaviteľným uhlom rezu a hĺbkou rezu, ktorú môžeme odporučiť každému majstrovi.

Text And Image Section

Píla disponuje prídavným laserovým vedením a možnosťou pripojenia k externému odsávaniu prachu. Výhodou zariadenia je, že je kompatibilné so všetkými akumulátormi série PARKSIDE X 20 V TEAM, takže ak už zariadenie s týmto druhom batérie vlastníte, nebudete musieť kupovať ďalšiu batériu.

Táto kvalitná kotúčová píla umožňuje rezanie pod uhlom od 0 do 45 stupňov s hĺbkou od 0 do 48 mm pri nula stupňovom uhle a od 0 do 36 mm pri 45 stupňovom uhle.

Ponorná píla má všestranné využitie

Viete, aký je rozdiel medzi klasickou kotúčovou pílou a ponornou kotúčovou pílou? Väčšina ponorných píl ma kryt kotúča pevne pripevnený. V kryte sa nachádza kotúč, ktorý vychádza k pílenej ploche po naštartovaní píly. Vďaka tomu je možné začať píliť v hociktorom bode píleného predmetu. Naopak, klasická kotúčová píla má kryt, ktorý sa otvára postupne, keď priložíme pílu k okraju píleného materiálu. Dá sa povedať, že sa kryt otvára tlakom proti pílenému materiálu. Čím ďalej pílou zarezávame, tým viac sa nám kryt otvára.

Pre mnohých majstrov je tak použitie ponornej píly praktickejšie. Tým, že umožňuje ponorenie kotúča do píleného predmetu v ktoromkoľvek bode jeho plochy, je jej použitie jednoduchšie a bezpečnejšie. Pri práci sa totiž hore a dole pohybuje iba kotúč, kým základná pílová doska leží pevne na ploche materiálu.

Z nášho sortimentu ponorných píl môžeme odporučiť napríklad ponornú pílu PTS 710 A2 značky PARKSIDE, ktorá je vhodná na rezanie dreva, plastu, keramiky, hliníka, mede či sadrokartónu. Pre zvýšenú presnosť merania je možné zapnúť laser. Píla umožňuje nastaviť hĺbku rezu od 0-27 mm.

Text And Image Section

Priamočiara a chvostová píla v jednom

V súčasnosti sú veľmi využívané aj priamočiare a chvostové píly. Aký je medzi nimi rozdiel? Priamočiara píla bola pôvodne používaná na rezanie nepravidelných tvarov a otvorov, ale používa sa aj na priamočiare delenie materiálov. Je veľmi citlivá a preto je pre ideálny rez dôležitá trpezlivosť a presnosť. Často sa používa ako u profesionálnych majstrov tak aj v domácom prostredí.

Chvostová píla trochu pripomína klasickú ručnú pílu, lenže je oveľa menej náročná na používanie ľudskej sily, keďže môže byť elektrická alebo akumulátorová.

Obe tieto píly si nájdu svoje využitie aj v bežných domácnostiach a zároveň, obe majú svoje výhody. Ak sa neviete rozhodnúť, ktorá by sa Vám do domácnosti hodila viac, máme pre Vás výborné riešenie! Kombinovaná aku priamočiara a chvostová píla v jednom vám umožní využívať pozitíva aj priamočiarej aj chvostovej píly a to tak, že si ju jednoducho nastavíte do požadovanej formy, vďaka výkyvnej samozaklápacej hlave píly. Túto pílu značky PARKSIDE charakterizuje presné vedenie rezu a flexibilné delenie, zrýchlené rezanie vďaka nastaviteľnému kyvadlu zdvihu, bezkyvadlové nastavenie jemného rezu, držadlo s protišmykovým mäkkým povrchom, integrované LED pracovné svetlo, či rýchloupínacie skľučovadlo SAW LOCK pre jednoduchú výmenu pílového listu.