Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Kreatívne potreby

86 produktov
Zobrazené produkty 24 / 86 produktov
Text And Image Section

Kreativite sa medze nekladú! Zahrajte sa, zabavte sa a vytvorte niečo zmysluplné. Kľudne aj vlastný adventný kalendár, bytový doplnok do niektorej z izieb, pohľadnicu, obraz či netradičný fotoalbum. Maľovanie, strihanie, nalepovanie, dierkovanie, vyfarbovanie, pečiatkovanie – to všetko môžete robiť spolu so svojimi deťmi aj vnúčatami. A verte, že sa im to bude páčiť. Stačí vymyslieť šablónu či vzor a môže sa začať.

My vám pre hodiny skvelej kreatívnej zábavy radi zašleme pomôcky, vďaka ktorým dokážete všetko. V ponuke nájdete lepiace pištole, detské kreatívne kufríky s korálkami, štetce, farby, sady dierovačov, glitrové sady, farbičky aj krepový papier na dekorovanie.

Ako ste si v našom e-shope už stihli zvyknúť, samozrejmosťou je jednoduché objednanie a rýchla doprava až k prahu vašich dverí.

Lepiaca pištoľ – univerzálny pomocník pre domáce majstrovanie

Na čo sa trápiť a špiniť si ruky lepidlom? Na lepenie predsa môžete použiť lepiacu pištoľ. Skvelé hodnotenia od našich zákazníkov má napríklad lepiaca pištoľ PHP 500 E3 značky PARKSIDE. Tento domáci univerzál vám výborne poslúži pri lepení, majstrovaní, dekorovaní či vyškárovaní. Je možné ho použiť aj bez kábla na krátke, bodové lepenie, pre dlhé kontinuálne lepenie je potrebné ho pripojiť do siete. Stolová lavica slúži na zohriatie pištole pri bezkáblovom použití, pričom výhodou je jej krátka doba zohrievania. Súčasťou príslušenstva sú aj tri lepiace tyčinky dĺžky 18 centimetrov.

Ak ste skôr priaznivcom akumulátorových zariadení, odporúčame objednať si AKU lepiacu pištoľ PHPA 4 B3, rovnako značky PARKSIDE. Zdrojom jej energie je výkonná Li-Ion batéria, ktorá umožňuje pri plnom nabití až 30 minút nepretržitej práce. Pištoľ je pripravená na prácu veľmi rýchlo vďaka krátkemu zohrievaniu, pričom zabudovaný ukazovateľ signalizuje stav zohriatia a stav nabitia batérie.

Text And Image Section

Aké typy detských kreatívnych súprav sú k dispozícii?

Vďaka veľkému výberu kreatívnych súprav sa nájde tá správna aktivita pre každé dieťa. Ponuka pokrýva celé spektrum kreativity:

  • Maľovanie podľa čísel
  • Dizajnové a farebné mandaly
  • Súpravy na papierové ozdoby
  • Súpravy korálok na výrobu šperkov
  • Korálky na zažehľovanie
  • Sadrové odliatky rúk a nôh

Vek, schopnosti a záujmy dieťaťa by mali ovplyvniť výber kreatívnej súpravy. Pretože sa deti zabavia len ak sú ručné práce zaujímavé a nie príliš zložité.

Kreatívna tvorba s každodennými predmetmi

Ručná výroba však nie vždy vyžaduje súpravu alebo materiál zo špecializovaného obchodu. Nožnice, lepidlo, niekoľko farieb a trochu papiera spolu s každodennými vecami, ako sú škatule od vajíčok, rolky toaletného papiera alebo korkové zátky, poskytujú množstvo možností na kreatívne realizovanie. Inšpiráciu môžu poskytnúť knihy s kreatívnymi nápadmi.

Text And Image Section

Prečo sú ručné práce pre deti také dôležité?

Aj keď sú v živote detí čoraz viac prítomné elektronické hračky a je dostupné obrovské množstvo iných možností na zábavu, kreatívne a ručné práce sú stále veľmi obľúbené a žiadané najmä u menších detí. Tento záujem treba podporovať, pretože majú pozitívny vplyv na ich vývoj.

Tvorivosť

Či už voľné ručné práce s jednoduchými predmetmi každodennej spotreby alebo strihanie a lepenie podľa návodu kreatívnej sady: ručné práce zaisťujú, že deti môžu nechať voľný priebeh svojej kreativite. Skúšanie, navrhovanie a realizácia kreatívnych nápadov podnecuje predstavivosť tých najmenších a zabezpečuje im nové impulzy.

Koncentrácia

Okrem kreativity sa podporuje aj koncentrácia. Deti sa pri tvorení musia sústrediť na jednotlivé kroky a úlohy, aby sa nakoniec dostavil želaný výsledok. Kreatívne práce môžu dokonca pomôcť nepokojným deťom trochu sa uvoľniť.

Koordinácia ruka-oko

Crafting je precízna práca. Jemná motorika a koordinácia oko-ruka dieťaťa sa trénuje farbením, strihaním a pod. A z jemnej práce môžu profitovať aj svaly rúk.

Pocit úspechu

Úspešne dokončený kreatívny projekt môže deťom dodať sebavedomie – najmä, keď je výsledok nakoniec vystavený u vás v obývačke. Skutočnosť, že na konci majstrovania je konkrétny výsledok, zabezpečuje u detí zdravú hrdosť.

Text And Image Section

Kedy je pre deti vhodné, aby začali s ručnými prácami?

So správnym materiálom a doplnkami môžu byť kreatívni aj tí úplne najmladší. Vo veku jedného roka môžu začať farbenie hrubými zaoblenými voskovými pastelkami.

Deti od 2 rokov sú zväčša nadšené z modelovacej hmoty (plastelíny) a môžu sa po prvýkrát zoznámiť s nožnicami určenými pre deti v tomto veku. Od 3 do 4 rokov môžete robiť aj práce, ktoré si vyžadujú trochu viac precíznosti a pozornosti, ako je maľovanie podľa čísel alebo vyrezávanie malých častí.

Výrobcovia na kreatívne súpravy väčšinou dávajú vekové odporúčanie, ktoré pomáha pri výbere konkrétnej súpravy. Neexistujú žiadne horné limity: Aj dospelí si môžu užiť veľa zábavy s ručnými súpravami - či už spolu s dieťaťom alebo sami, aby si oddýchli. Vo všeobecnosti by deti mali robiť ručné práce, pokiaľ je to možné, vždy pod dohľadom, aby sa predišlo úrazom alebo prehltnutiu malých častí.

A okrem toho má internetový obchod LIDL pre vaše deti aj detské stavebnice a hračky do prírody.