Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Odmerky a váhy

13 produktov
  Zobrazené produkty 13 / 13 produktov
  Text And Image Section

  Mnohí vášniví kuchári hovoria, že kľúčom k dokonalosti každého receptu sú presné miery. Aj keď je mnoho pokrmov, ktoré dokážeme pripraviť tak, že ingrediencie dávkujeme odhadom a výsledok je skvelý, sú ale jedlá, pri ktorých je dôležité namerať správne množstvo ingrediencií, inak nedosiahneme želanú chuť, tvar alebo konzistenciu. A kto by to už len chcel riskovať?

  Presné meranie ingrediencií pre dokonalé výsledky

  Pokiaľ ide o pečenie, presnosť je nadovšetko. Na presné odmeranie ingrediencií preto vždy odporúčame používať kuchynské váhy. Napríklad veľmi užitočné kuchynské váhy s miskou vám nielenže poskytnú presné merania, ale tiež uľahčia váženie suchých aj mokrých surovín. Či už pripravujete chlieb, koláče alebo sušienky, kuchynská váha s miskou vám prácu jednoznačne obľahčí.

  Kvalitné kuchynské odmerky a váhy nájdete v našej Lidl ponuke, kde na výber máte z viacerých možností. Klasické digitálne váhy v rôznych dizajnoch, lyžicová digitálna váha alebo skladacia kuchynská váha vám zabezpečia, že sa už nebudete musieť triafať s prísadami. Rozdiel medzi digitálnymi a mechanickými váhami je ten, že digitálne váhy fungujú na napájanie z elektrickej siete alebo na batérie a na presné meranie hmotnosti využívajú internú počítačovú technológiu, zatiaľ čo mechanické váhy využívajú sériu pružín.

  A k tomu, aby sa recept podaril na jednotku dokážu dopomôcť aj praktické odmerky, ktoré vám pomôžu odmerať želaný objem.

  Text And Image Section

  Digitálne kuchynské váhy

  Ak si želáte presné meranie na miligramy, zabezpečia vám to digitálne kuchynské váhy, ktoré odmerajú aj to najmenšie množstvo prísad. Sú spoľahlivé a zvyčajne merajú až do hmotnosti 5kg. Digitálna kuchynská váha využíva vnútornú riadiacu dosku a senzorové čipy na presné meranie vašich ingrediencií. Tieto váhy dokážu vážiť v gramoch, unciach, kilogramoch aj librách, sami si môžete zvoliť tú jednotku, na ktorú ste zvyknutí. Prípadne dobre poslúži, aj ak sa rozhodne niečo chutné u vás uvariť vaša návšteva z Anglicka či zo Spojených štátov.

  Digitálne kuchynské váhy sa vyznačujú maximálnou presnosťou, čo je veľkou výhodou najmä pri receptoch na pečenie. Práve pri nich častokrát potrebujete presné miery alebo len malé množstvá surovín, akými sú napríklad soľ, cukor či prášok do pečiva. Tieto váhy majú zvyčajne podsvietený displej, ktorý užívateľovi zaručuje bezproblémové čítanie. Navyše majú spravidla tenký a kompaktný dizajn, vďaka ktorému nie sú náročné na skladovanie. Svoje miestečko si tak počas doby, keď sa nepoužívajú, nájdu aj v menších kuchynských priestoroch.

  Nakoľko mechanické kuchynské váhy často merajú vo väčších prírastkoch, môžu byť o niečo menej presné ako digitálne váhy. V porovnaní s nimi môže byť tiež náročnejšie prečítať si odmeranú hmotnosť, obzvlášť pri zhoršenej viditeľnosti.

  Text And Image Section

  Sledujte si porcie pomocou kuchynskej váhy

  Kuchynské váhy však neslúžia len na pečenie. Sú tiež skvelé na kontrolu porcií pri varení jedál. S kuchynskou váhou môžete ľahko odvážiť dokonalé množstvo mäsa, zeleniny alebo obilnín do svojich receptov. Budete si tak istí, že vaše jedlá budú nielen chutné, ale aj zdravé a nutrične vyvážené.

  Odmerky pre rýchle a jednoduché meranie

  Kým sú kuchynské váhy skvelé na presné merania, odmerky sú ideálnou voľbou na rýchle a jednoduché meranie rôznych ingrediencií. Či už odmeriavate múku, cukor alebo tekutiny, odmerky zjednodušia a zefektívnia celý tento proces.

  Odmerky sa dodávajú v rôznych veľkostiach, vďaka čomu sú ideálnou voľbou pre takmer každý druh prípravy jedla. A vďaka jasným označeniam a ľahko čitateľným meraniam sa nemusíte obávať, že použijete nesprávne množstvo ingrediencií.

  Výber správnej kuchynskej váhy a odmeriek do vašej domácnosti

  Pri výbere správnej kuchynskej váhy a odmeriek je potrebné zvážiť niekoľko vecí. Najprv sa zamyslite nad typmi receptov, ktoré zvyknete a do budúcna plánujete robiť. Ak ste vášnivý kuchár alebo pekár, určite budete chcieť investovať do kvalitnej kuchynskej váhy s miskou. Ak preferujete jednoduchšie recepty, užitočnejšia bude pre vás súprava odmeriek, alebo odmerka s váhou.

  Zamyslieť sa určite oplatí aj nad materiálom a odolnosťou vašich kuchynských váh a odmeriek. Nehrdzavejúca oceľ a sklo sú skvelé možnosti, ktoré sa ľahko čistia a majú dlhú životnosť.

  Text And Image Section

  Užitočné tipy na používanie kuchynských váh a odmeriek

  Aby ste z vašej kuchynskej váhy a odmeriek vyťažili maximum a docielili presné meranie, existuje niekoľko tipov, ktoré odporúčame aplikovať.

  • Po prvé, pred vážením sa vždy uistite, že ste vynulovali kuchynskú váhu. Zaistí to, že odmeriate iba hmotnosť ingrediencií, nie aj hmotnosť misky.
  • Pri použití odmeriek sa uistite, že ste suché prísady zarovnali, napríklad nožom, aby ste zaistili presné merania.
  • A pri meraní tekutín vždy položte odmerku na rovný povrch a odčítajte meranie vo výške očí.
  • Zatiaľ čo odmerky sú skvelé na rýchle a jednoduché meranie, kuchynské váhy poskytujú oveľa presnejšie merania. Ak to s pečením či varením myslíte vážne, investícia do kuchynskej váhy sa určite oplatí.
  • Odmerky možno použiť na tekuté aj suché suroviny. Uistite sa, že používate odmerku na tekutinu s jasnými značkami a pomaly nalievajte, aby ste predišli rozliatiu.