Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Kvetináče

66 produktov
    Zobrazené produkty 24 / 66 produktov
    Text And Image Section

    Kvetináče zohrávajú významnú úlohu pri poskytovaní výživného prostredia pre rast rastlín. Okrem osvieženia vzhľadu vašej záhrady a domácnosti, sú praktické z hľadiska používania a ľahkej údržby. Keďže sú prenosné, môžu byť uložené a posúvané v rámci priestoru, podľa vašich potrieb, s cieľom splniť vaše estetické požiadavky a požiadavky danej rastliny.

    Kvetináče nazývané aj črepníky na rastliny sú dostupné v širokej škále tvarov, veľkostí, materiálov a farieb. Každý typ črepníka má určité výhody a nevýhody. Pri online nákupe kvetináčov je preto dôležité poznať rôzne typy, aby ste sa mohli správne rozhodnúť a vybrať vhodný druh, ktorý je ideálny pre požiadavky vašej rastliny.

    Závesné kvetináče

    Ak nemáte doma veľa miesta na založenie záhrady alebo umiestnenie kvetináčov, najlepšou alternatívou pre vás môžu byť závesné kvetináče. Poskytujú jednoduchý a efektívny spôsob pestovania rastlín bez potreby veľkého priestoru a zároveň nepotrebujú veľa pozornosti. V týchto nádobách môžete pestovať krásne kvety alebo bylinky a zavesiť ich na balkón, či zábradlie. Okrem toho, môžete nimi oživiť aj váš záhradný plot a využiť tak na pestovanie rastlín aj tento priestor. Aj keď sú závesné kvetináče veľmi praktické, potrebujú však pravidelné zavlažovanie kvôli nízkej schopnosti zadržiavať vodu.

    Často sú používané práve v exteriéri, využitie si však nájdu aj v interiéri ako praktická dekorácia do domácnosti. Tieto kvetináče sú ideálne na pestovanie rôznych kvetov, ako sú ruže, nechtík a ľalie alebo aj na pestovanie kuchynských byliniek.

    Text And Image Section

    Vonkajšie kvetináče

    Kvetináčové záhradkárčenie dodáva všestrannosť veľkým aj malým záhradám. Rastliny poskytujú záhrade farebnosť a jej ústredný bod alebo spájajú architektúru domu so záhradou. Umiestnené na zemi alebo na podstavci, pripevné na parapete alebo zavesené na verande bezpodmienečne oživia vašu záhradu. Pár ladiacich vonkajších kvetináčov na oboch stranách chodníka slúži ako príjemná dekorácia, zatiaľ čo črepníky umiestnené na balkóne alebo terase môžu takýmto vonkajším posedeniam pridať farbu a atmosféru.

    Vonkajšie kvetináče môžete využiť jednotlivo, alebo ich zaradiť do skupiny viacerých kvetináčov s rôznymi dekoračnými rastlinami, kvetmi alebo bylinkami. Podľa toho v akom prostredí dané rastliny prosperujú a zároveň podľa toho, aký druh rastlín preferujete, môžete vytvoriť rôzne skupinky takýchto živých a užitočných dekorácií, ktoré doladia vašu záhradu a poskytnú aj vám kontakt s prírodou u vás doma.

    Jedným z jednoduchých pokynov na výber rastlín, ktoré sa majú skombinovať v kvetináčoch, je zahrnúť aspoň jednu ústrednú rastlinu v kombinácii s niekoľkými rastlinami, ktoré sa prelievajú cez okraj kvetináčov – ako sú petúnie alebo cínie plazivé. Nakoniec vyplňte zvyšný priestor rastlinami, ako sú rastliny s menšími listmi a kvetmi, ktoré dodávajú farbu a vypĺňajú aranžmán počas celej sezóny. Dobré doplnky môžu byť šalvie, okrasné papriky a voskové begónie, ako aj listnaté rastliny, napríklad petržlen alebo sladké drievko.

    Text And Image Section

    Samozavlažovacie kvetináče

    Izbové rastliny majú problém. Závisia na ľuďoch, ktorí im poskytnú vodu, svetlo, živiny, ochranu proti škodcom – v podstate všetko, čo potrebujú na prežitie. Ale poznáte to, každý máme svoje záväzky, odchádzame na niekoľko dní mimo domova a niekedy je ťažko odhadnúť koľko vody dať svojej rastline v danom čase. V skutočnosti je nadmerné zalievanie najčastejším dôvodom hynutia izbových rastlín.

    Samozavlažovacie kvetináče eliminujú dohady o polievaní tým, že umožňujú rastlinám, aby sa polievali samé.

    Dôsledná starostlivosť o rastliny je vyčerpávajúca práca. Nemôžete presne kontrolovať, koľko svetla dostanú, ak nepoužívate výlučne pestovateľské svetlo, takže ich požiadavky na vodu sa neustále menia. Dve šálky vody môžu byť jeden týždeň príliš veľa, inokedy príliš málo. A to je jadro problému, ktorému čelia izbové rastliny. Túžia po jedinej veci, ktorú im väčšina ich pestovateľov nedokáže poskytnúť: konzistentnosť. Samozavlažovacie kvetináče odstraňujú nejednotnosť v zalievaní tým, že umožňujú rastline čerpať zo zásobníka podľa potreby. Poskytujú tiež rastlinám vyrovnanú pôdnu vlhkosť počas dlhšieho obdobia. Všetko, čo musíte urobiť vy, je doplniť nádržku, keď je prázdna.

    Mrazuvzdorné kvetináče

    Rastliny v kvetináčoch sú v chladnom počasí ohrozenejšie ako rastliny zasadené v zemi. Ich korene nie sú tak dobre izolované, ako by boli, keby boli zasadené do zeme, a mokrý kompost môže počas ľadového počasia zamrznúť a zničiť korene rastlín. Keďže voda pri zamrznutí expanduje, zamrznutý podmáčaný kompost môže tiež poškodiť alebo dokonca rozbiť črepník. Preto je dôležité pri poklese teploty poskytnúť svojim rastlinám určitú dávku ochrany.

    Okrem toho, dôležitý je aj samotný kvetináč, v ktorom je rastlina zasadená. Aby bol črepník mrazuvzdorný, musí byť odolný voči vode. Plastové a sklolaminátové kvetináče sú mrazuvzdorné, rovnako ako mnohé glazované keramické kvetináče. Neglazované terakotové kvetináče majú poréznu štruktúru, ktorá umožňuje stenám absorbovať vodu. To funguje dobre v lete, pretože prebytočná voda môže presakovať a pôda môže dýchať. Počas mrazu však voda absorbovaná do stien nádoby môže zamrznúť a roztiahnuť sa, čo spôsobí, že sa črepník odlupuje alebo dokonca praskne.

    Pred zakúpením kvetináča vždy skontrolujte jeho stupeň mrazu. Črepníky označené ako „mrazuvzdorné“ sú tvrdšie ako tie bez hodnotenia.

    Samozrejme, vždy je dôležité vybrať si črepníky s dobrými drenážnymi otvormi, pretože bez ohľadu na to, aký mrazuvzdorný je váš črepník, stále praskne, ak je naplnený podmáčaným kompostom, ktorý stuhne a roztiahne sa.

    Text And Image Section

    Kvetináče na bylinky

    Pestovanie byliniek v kvetináčoch je obľúbené z mnohých dôvodov. Aj keď máte veľký pozemok a záhradu, je praktické, aby ste mohli iba vyjsť z dverí a natrhať si hrsť čerstvých byliniek do kuchyne. Údržba rastlín je tiež pohodlnejšia s kvetináčmi a je menej problémov s burinou ktorá sa dostane do vašich rastlín.

    V nádobe môžete pestovať takmer akúkoľvek bylinku. Ak však bylinky miešate v tom istom kvetináči, musíte si byť istí, že používate rastliny s podobnými požiadavkami na pestovanie. Napríklad niektoré bylinky potrebujú viac vody ako iné a niektoré sú náročné na to, koľko svetla dostanú.

    Ako kvetináč na bylinky môžete použiť takmer akúkoľvek nádobu, pokiaľ má dobrú drenáž. Väčšina bylín nemá veľké koreňové systémy, takže si vystačíte s relatívne malými nádobami. Platí to najmä pre bylinky, ktorým nevadí vysychanie medzi zalievaním.

    Niektorým bylinkám sa darí v samozavlažovacích kvetináčoch, pretože majú radi stálu vlhkosť. Rastliny, ako je pažítka, petržlen, majorán a mäta, sú obzvlášť vhodnými kandidátmi na pestovanie v samozavlažovacích nádobách. Iné bylinky, vrátane oregana, tymianu, rozmarínu a bazalky, medzi zalievaním radšej vyschnú, takže by neboli vhodnými kandidátmi na samozavlažovacie kvetináče.

    Kvetináče na bylinky si môžete vybrať aj z našej LIDL online ponuky.