Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Masážne a relaxačné pomôcky

51 produktov
  Zobrazené produkty 24 / 51 produktov
  Text And Image Section

  Masážne prístroje pre použitie v domácnosti sú elektricky ovládané prístroje, ktoré je možné podľa vyhotovenia použiť na samomasáž rôznych častí tela. V závislosti od príznakov môžete tieto prístroje použiť ako náhradu alebo doplnok masáže fyzioterapeutmi alebo inými odborníkmi.

  Pomocou správneho masážneho prístroja možno uvoľniť napätie vo svaloch a zmierniť bolesť alebo jej predísť. Správna masáž môže tiež podporiť krvný obeh. Masážne prístroje sú tiež skvelým spôsobom, ako jednoducho relaxovať a praktickým doplnkom – keď na veľké masážne kreslo nie je dostatok miesta.

  Aké typy masážnych prístrojov existujú?

  Každý, kto hľadá masážny prístroj, bude konfrontovaný s množstvom modelov. Rôzne zariadenia sa líšia najmä spôsobom použitia a oblasťou tela, ktorú je možné nimi ošetrovať.

  Masážny vankúš

  Masážne vankúše sú obzvlášť všestranné. V závislosti od tvaru a veľkosti ho možno použiť na masáž krku, chrbta, nôh alebo brucha. Masážne vankúšiky je možné použiť pri práci pri stole, večer na gauči alebo aj v aute na zmiernenie nepohodlia.

  Masážne poťahy sedadiel

  Masážne poťahy sú vhodné najmä do auta, na domáce televízne kreslo alebo na väčšie kreslá. V tomto prípade sa masíruje nielen jeden bod, ale priamo väčšia plocha. Dôraz je kladený na chrbát, ale v závislosti od modelu je možné nastaviť masáž aj na zadok a stehná.

  Masážne podložky

  Ak uprednostňujete masáž v ľahu, mali by ste použiť masážnu podložku. Tú možno položiť na podlahu, posteľ alebo relaxačné kreslo a masírovať takmer celé telo naraz. Masážne podložky sú dostupné aj v neelektrickej verzii. Tu je tlak vyvíjaný kombináciou malých gombíkov a váhy vlastného tela.

  Text And Image Section

  Masážny prístroj na krk

  Pri napätí a bolestiach v oblasti šije a ramien je dobrou voľbou špeciálny šijový masér. Tento špeciálny tvar masážneho vankúša na krk je ergonomicky prispôsobený oblasti krku a zvyčajne sa dá ľahko fixovať. Masážny prístroj na krk a ramená sa nešmýka a možno ho nosiť napríklad aj pri práci.

  Masážny prístroj na ruky alebo nohy

  Ručné masážne prístroje môžu pomôcť pri bolestivých rukách. Buď ide o jednotlivé masážne hlavice, ktoré sú vedené druhou rukou, alebo sa používa akási rukavica, do ktorej je ruka vložená na automatickú masáž ruky. Podobne fungujú aj prístroje na masáž chodidiel, ktoré sú príjemným doplnkom elektrického kúpeľa nôh.

  Kedy a ako by sa mali masážne prístroje používať?

  V zásade platí, že pri dlhotrvajúcich alebo závažných príznakoch treba vždy konzultovať lekára alebo fyzioterapeuta, aby sa vylúčili vážne problémy. Ľudia s herniou disku alebo kardiostimulátorom by sa mali vyhýbať používaniu masážnych zariadení.

  Tehotné ženy môžu prístroje používať, nemali by však vykonávať masáž brucha a vyhýbať sa nadmerným vibráciám. Po konzultácii s odborníkmi je možné a vhodné masážny prístroj používať pravidelne, aby sa napätie nielen odstránilo, ale ideálne aby nevzniklo. Čo je vnímané ako príjemné, je dovolené. Bez ohľadu na typ masáže by masáž nemala trvať príliš dlho, aby ste sa vyhli boľavým svalom.

  Ktoré vlastnosti sú pri kúpe masážnych pomôcok rozhodujúce?

  Ak z medicínskeho hľadiska nič nehovorí proti použitiu masážneho prístroja, je dôležité nájsť ten správny model. Pri počiatočnom predbežnom výbere pomáhajú tri kritériá:

  Text And Image Section
  1. Typ masáže: Existujú masážne prístroje s tromi rôznymi masážnymi technikami. Masážne prístroje Shiatsu simulujú rovnomennú tlakovú masáž prstov. Poklepávacie masáže fungujú s poklepávacími masážnymi hlavicami a sú obzvlášť vhodné na uvoľnenie napätia v chrbte a svaloch celého tela a na stimuláciu krvného obehu. Vibračné masáže stimulujú svaly a tkanivá a podporujú krvný obeh. Niektoré masážne prístroje ponúkajú rôzne druhy masáží v rôznych masážnych zónach.
  2. Programy: Ideálne je, ak má masážny prístroj rôzne programy alebo úrovne, aby sa dala ľahko regulovať požadovaná intenzita a typ masáže. Pri prístrojoch na masáž Shiatsu by malo byť možné meniť smer otáčania masážnych hláv, aby sa ošetrenie prispôsobilo individuálnym preferenciám.
  3. Doplnkové funkcie: Masáž je obzvlášť príjemná a uvoľňujúca, ak masážne podložky alebo iné masážne prístroje disponujú aj tepelnou funkciou alebo infračerveným svetlom. Intenzita funkcie ohrevu by mala byť tiež čo najviac nastaviteľná. Automatické vypnutie zaisťuje, že sa masážny vankúšik neprehreje a nepoškodí pri príliš dlhom používaní. Aby masážne vankúšiky zostali hygienicky čisté po dlhú dobu, výhodou je snímateľný a prateľný poťah.

  Už žiadne studené nohy, vždy teplá posteľ

  Nikto nemá rád, keď sa chveje, kým leží v studenej posteli. Chlad vie často brániť kľudnému spánku. Nápravu vedia poskytnúť tepelné vankúše a elektrické prikrývky. Zahrievajú posteľ v požadovanom rozsahu a cielene dodávajú teplo konkrétnym častiam tela, ako je krk alebo nohy. To pomáha pri strese, prechladnutí a pri prekonaní bolesti.

  Lidl vám ponúka rôzne modely elektrických prikrývok a vankúšov v rôznych veľkostiach. Môžete si ním cielene nahrievať krk, chrbát, ramená a nohy. So správnou posteľnou bielizňou si vytvoríte teplé hniezdočko a zaspíte oddýchnutí. Hrejivé vankúšiky milujú všetci, ktorí citlivo reagujú na výkyvy teplôt alebo prežívajú zmenu ročných období ako výzvu. Tepelná prikrývka vám pomôže, ak ste citliví na počasie. Ak patríte medzi takýchto ľudí, určite vás poteší výber vyhrievacích podložiek a vankúšov, ktoré si môžete zakúpiť online v našej Lidl ponuke.