Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Mopy

30 produktov
  Zobrazené produkty 30 / 30 produktov
  Text And Image Section

  Aké mopy na čistenie podláh existujú?

  Pre dokonalú čistotu podláh vo vašej domácnosti, okrem vysávača, budete potrebovať aj mop na podlahu. Vo všeobecnosti možno rozlíšiť dva typy mopov: mop so strapcovou hlavicou a plochý mop. Oba varianty sú dostupné buď ako klasický mop v súprave s vedrom, kedy je potrebné ručné namáčanie hlavice, alebo ako v súčasnosti stále viac obľúbený elektrický mop na podlahu. Hlavica strapcového mopu pozostáva zo širokých skrútených kusov látky, ktoré sú usporiadané do okrúhleho tvaru. Plochý mop má na spodnom konci obdĺžnikovú čistiacu plochu, na ktorú je možné pripevniť buď jednorazové utierky alebo opakovane použiteľné hlavice mopu.

  Mop so strapcami sa dobre hodí do malých miestností s viacerými rohmi alebo do celkovo malého obytného priestoru. Je spratný a ľahký na použitie. Na väčšie plochy je naopak lepší plochý mop na podlahy.

  Aký mop je pre vás vhodný podľa typu podlahy?

  Mopy na čistenie podláh sa okrem tvaru hlavice líšia aj materiálom, z ktorého sú vyrobené vlákna poťahov. Vlákna strapcového mopu zvyčajne pozostávajú zo zmesi bavlny a polyesteru, zatiaľ čo je pri plochých mopoch ako materiál na výrobu poťahov najviac používané mikrovlákno.

  Na citlivé podlahy, ako sú drevené podlahy alebo parkety, by sa však mali používať poťahy vyrobené z bavlny. V opačnom prípade jemné abrazívne častice v mikrovlákne môžu spôsobiť nevzhľadné škrabance na podlahe. Dlaždice sa dajú obzvlášť dobre čistiť poťahom na podlahu z plyšu, vyrobeného z mikrovlákna.

  Okrem výberu vhodného materiálu by ste pri utieraní podlahy mali dbať aj na správny čistiaci prostriedok. Čistiace prostriedky, ktoré sú príliš drsné alebo nesprávneho druhu, môžu spôsobiť vážne poškodenie citlivých podláh, ako je laminát.

  Text And Image Section

  Čo treba zvážiť pri výbere mopu do vašej domácnosti?

  Aj keď sú mopy na čistenie podlahy celkom jednoduché náčinia, v súčasnosti existuje veľké množstvo modelov so širokou škálou vlastností a funkcií. Pred kúpou by ste si preto mali upresniť základné parametre, ktoré by mal váš nový pomocník v domácnosti spĺňať:

  • Rukoväť: Utieranie mopom, ktorý nie je prispôsobený veľkosti vášho tela, môže rýchlo viesť k bolestiam chrbta. Rukoväť by preto mala byť vždy teleskopická, ktorú možno podľa potreby predĺžiť na správnu dĺžku. Ak máte výšku 170 cm, odporúča sa dĺžka rukoväte približne 140 cm. V spodnej časti by mal byť aj otočný kĺb, ktorý uľahčí utieranie pod nábytkom a na ťažko dostupných miestach.
  • Funkcia žmýkania a odstreďovania: Poťahy mopu treba pri utieraní pravidelne žmýkať, aby sa špina neroznášala po celom byte, ale aby skončila vo vedre. Ak túto prácu nechcete robiť ručne, mali by ste sa pri kúpe súpravy na čistenie podláh pozerať po funkcii žmýkania alebo odstreďovania. Pomocou nožného pedálu na vedre alebo posúvača na rukoväti sa voda a nečistoty automaticky vyžmýkajú z nástavca mopu.
  • Rozmery: Veľkosť hlavice mopu by mala zodpovedať charakteru miestnosti. Široký plochý mop bude skôr nepraktický do úzkej kúpeľne, zatiaľ čo utieranie veľkej obývačky malým mopom bude zdĺhavé.
  • Poťah: Pri plochých mopoch, ktoré sú vybavené utierkami na opakované použitie, je potrebné dbať na to, aby sa poťahy dali prať v práčke. Vďaka tomu bude čistenie oveľa jednoduchšie. Pri okrúhlom mope sú vlákna látky väčšinou pevne spojené s plastom, takže poťah mopu nie je možné vyčistiť v práčke.