Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Notebooky, PC a príslušenstvo

50 produktov
  Zobrazené produkty 24 / 50 produktov

  Aby ste našli ten správny počítač, je výhodou vedieť rozlišovať medzi rôznymi ich typmi. Hoci sa pojmy „laptop“ a „notebook“ v súčasnosti často používajú ako synonymá, medzi týmito dvoma typmi zariadení je v skutočnosti rozdiel. Notebooky sú pôvodne kompaktnejšie, menej výkonné zariadenia s menším počtom funkcií. Netbooky sú ešte menšie, a preto obsahujú menej technológií.

  Nájsť ten správny notebook môže byť náročná úloha. Výber rôznych modelov je obrovský a nie vždy je na prvý pohľad jasné, kde sú rozdiely a aké vlastnosti zohrávajú rolu pri individuálnom použití. Ak si však pred kúpou dobre premyslíte niektoré dôležité body ste na dobrej ceste.

  V prvom rade je to otázka požadovanej oblasti použitia. Notebooky a laptopy sú dostupné v rôznych verziách, z ktorých každá slúži rôznym cieľovým skupinám a pracovným oblastiam.

  • Na jednoduchú kancelársku prácu, prácu s textom a tabuľkovým procesorom, surfovanie po internete a kontrolu e-mailov stačí obyčajný kancelársky notebook.
  • Prehrávanie hudby a filmov vo vysokej kvalite je špecialitou multimediálneho notebooku, ktorý zvládne aj menšie príležitostné hry.
  • Pre špičkové hry s pôsobivou grafikou a vysokou rýchlosťou je potrebný vhodný herný notebook.
  • Požiadavky podobné tým z hrania musia spĺňať aj notebooky, ktoré majú slúžiť na strihanie a úpravu filmov a fotografií, ako aj na vytváranie CAD súborov.

  Oblasť použitia notebooku určuje, aké vlastnosti musí mať zariadenie v konečnom dôsledku, aby bolo schopné vykonávať stanovené úlohy, ďalej treba dať dôraz na charakteristiky obrazovky, grafickej karty, výdrž batérie, váhu počítaču, veľkosť hard disku, na rôzne doplnky a taktiež aj operačný systém.

  Príslušenstvo k počítačom

  Moderná a mobilná počítačová technika funguje na princípe plug-and-play: zapnite a choďte. Príslušenstvo pre počítače tento princíp nielen vylepšuje, ale zabezpečuje, že sa technológia prispôsobí vašim potrebám – a nie naopak.

  Ak chcete byť neustále online, prvá vec, ktorú by ste mali doma urobiť, je kúpiť si WiFi router. Nové verzie a modely majú vynikajúcu silu signálu, odbremeňujú objem dát a sú v inteligentnej domácnosti využiteľné prakticky pre všetky zariadenia od tlačiarní až po inteligentné televízory.

  Každý, kto veľa cestuje, môže svoju kvalitnú techniku zachrániť taškami na notebook alebo obalom na notebook, ktorý je presne prispôsobený veľkosti počítača.

  Často zabudnuté, ale dôležité: počítačové príslušenstvo, ako sú káble a napájacie zdroje, má tendenciu sa stratiť alebo zlomiť. Adaptéry zaručujú dokonalé pripojenie ku všetkým možným doplnkovým zariadeniam ako sú monitory od rôznych výrobcov.

  S triumfálnym pokrokom cloudu sa zdá, že pamäťové médiá strácajú časť svojej dôležitosti. Ale to je omyl! Pamäťové karty rozširujú obmedzenú kapacitu všetkých inteligentných zariadení od elektronických čítačiek až po smartfóny. Klasický USB kľúč ponúka stále viac úložného priestoru v stále menších (a lacnejších) formátoch. Pre zálohovanie a veľké množstvo dát pre projekty alebo hranie hier je rovnako ideálny ako externé pevné disky s úložnou kapacitou v rozsahu terabajtov.

  Herné podložky zaisťujú nielen optimálne ovládanie herných konzol.

  Ako spoznám kvalitné a vhodné počítačové príslušenstvo?

  Pri notebookoch a počítačových perifériách sa vždy vynárajú dve otázky: Aké počítačové príslušenstvo potrebuje moje zariadenie, aby fungovalo – a je toto príslušenstvo kompatibilné? Moderné notebooky sa napríklad zaobídu bez čoraz väčšieho množstva pripojení alebo menia rozhrania pre monitory a klávesnice. Bezdrôtové pripojenia ako Bluetooth čoraz častejšie nahrádzajú aj klasické USB pripojenia a káble.

  Tašky na notebook alebo obaly na tablety sú v podstate nevyhnutné na ochranu citlivej multimediálnej technológie pred nečistotami, prachom a nárazmi. Dobré tašky na notebook obopínajú zariadenie ako ochranný obal. Preto musí byť kryt presne prispôsobený uhlopriečke obrazovky. Nevyhnutnosťou sú aj vodoodpudivé materiály ako neoprén alebo impregnovaná koža.