Tento prehliadač nie je podporovaný
   Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

   Odmerky a váhy

   6 produktov
   1. Rendered: 2021-12-06T21:09:43.000Z

    Odporúčané zákazníkmi

    SILVERCREST® Digitálna kuchynská váha
    (90)

    SILVERCREST® Digitálna kuchynská váha

    Presné váženie do 5 kg

    7.99
    Doručiteľné
   2. Rendered: 2021-12-08T08:28:20.000Z

    Odporúčané zákazníkmi

    Silvercrest Kitchen Tools Digitálna kuchynská váha SKW 5 B 1
    (61)

    Silvercrest Kitchen Tools Digitálna kuchynská váha SKW 5 B 1

    Na gram presné váženie do 5 kg

    6.99
    Doručiteľné
   3. Rendered: 2021-12-06T07:01:06.000Z

    Odporúčané zákazníkmi

    ERNESTO® Odmerka/Miska na miešanie s vrchnákom
    (20)

    ERNESTO® Odmerka/Miska na miešanie s vrchnákom

    Vhodná do umývačky riadu

    2.99
    Doručiteľné
   4. Rendered: 2021-12-08T21:26:33.000Z

    Odporúčané zákazníkmi

    ERNESTO® Mechanická kuchynská váha Pastell EKWC 5 A2
    (127)

    ERNESTO® Mechanická kuchynská váha Pastell EKWC 5 A2

    Rozsah váženia: do 5 kg
    Delenie: v 20 g krokoch
    14.99
    Doručiteľné
   5. Rendered: 2021-12-04T12:47:49.000Z

    Odporúčané zákazníkmi

    ERNESTO® Mechanická kuchynská váha EKWC 5 A2
    (121)

    ERNESTO® Mechanická kuchynská váha EKWC 5 A2

    Rozsah váženia do 5 kg

    14.99
    Doručiteľné
   6. Rendered: 2021-12-08T15:11:44.000Z
    SILVERCREST® Digitálna lyžicová váha SDL 300 C2
    (22)

    SILVERCREST® Digitálna lyžicová váha SDL 300 C2

    Rozsah merania: max. 300 g/10,58 oz
    Delenie: 0,1 g/0,005 oz
    6.99
    Čoskoro dostupné
   Zobrazené produkty 6 / 6 produktov

   Je mnoho pokrmov, ktoré dokážeme pripraviť tak, že ingrediencie dávame odhadom a výsledok je vždy skvelý. Sú ale jedlá, pri ktorých je dôležité namerať správne presné množstvo ingrediencií, inak nedosiahneme želanú chuť, tvar alebo konzistenciu. A kto by to už len chcel riskovať?

   Presné množstvo prísad vám pomôžu odmerať kuchynské odmerky a váhy z našej ponuky. Na výber máte z viacerých možností. Klasické digitálne váhy v rôznych dizajnoch, lyžicová digitálna váha alebo skladacia kuchynská váha či mechanická váha vám zabezpečia, že sa už nebudete musieť triafať s prísadami. Rozdiel medzi digitálnymi a mechanickými váhami je ten, že digitálne váhy fungujú na napájanie z elektrickej siete alebo na batérie a na presné meranie hmotnosti využívajú internú počítačovú technológiu, zatiaľ čo mechanické váhy využívajú sériu pružín.

   A k tomu, aby sa recept podaril na jednotku dokážu dopomôcť aj praktické odmerky, ktoré vám pomôžu odmerať želaný objem.

   Digitálne kuchynské váhy

   Ak si želáte presné meranie na miligramy, zabezpečia vám to digitálne kuchynské váhy, ktoré odmerajú aj to najmenšie množstvo prísad. Sú spoľahlivé a zvyčajne merajú až do hmotnosti 5 kg. Digitálna kuchynská váha využíva vnútornú riadiacu dosku a senzorové čipy na presné meranie vašich ingrediencií. Tieto váhy dokážu vážiť v gramoch, unciach, kilogramoch aj librách. Sami si môžete zvoliť tú jednotku, na ktorú ste zvyknutí. Prípadne dobre poslúži, aj ak sa rozhodne niečo chutné u vás uvariť vaša návšteva z Anglicka či zo Spojených štátov.

   Digitálne kuchynské váhy sa vyznačujú maximálnou presnosťou, čo je veľkou výhodou najmä pri receptoch na pečenie. Práve pri nich častokrát potrebujete presné miery alebo len malé množstvá surovín, akými sú napríklad soľ, cukor či prášok do pečiva. Tieto váhy majú zvyčajne podsvietený displej, ktorý užívateľovi zaručuje bezproblémové čítanie. Navyše majú spravidla tenký a kompaktný dizajn, vďaka ktorému nie sú náročné na skladovanie. Svoje miestečko si tak počas doby, keď sa nepoužívajú, nájdu aj v menších kuchynských priestoroch.

   Mechanické kuchynské váhy

   Mechanické kuchynské váhy sa tiež nazývajú „analógové“ váhy alebo „pružinové“ váhy, pretože na meranie hmotnosti používajú sériu mechanických pružín. Hmotnosť spôsobí, že doska stlačí pružiny, ktoré zodpovedajú číselníkom na displeji. Mechanické váhy nevyžadujú žiadnu formu zdroja energie, vďaka čomu sú prenosnejšie a pohodlnejšie pre tých, ktorí majú v kuchyni obmedzený počet zásuviek alebo neradi vymieňajú batérie. Ich odolná konštrukcia z nehrdzavejúcej ocele ich robí odolnejšími ako sú niektoré digitálne váhy. Tiež sa ľahšie čistia, pretože nemajú žiadne elektronické časti, ktoré by boli náchylné na poškodenie vodou.

   Nakoľko mechanické kuchynské váhy často merajú vo väčších prírastkoch, môžu byť o niečo menej presné ako digitálne váhy. V porovnaní s nimi môže byť tiež náročnejšie prečítať si odmeranú hmotnosť, obzvlášť pri zhoršenej viditeľnosti. Mechanické váhy v našej ponuke sú v retro štýle, ktorý je čoraz viac zastúpený aj v našich moderných domácnostiach.