Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Pánske ponožky

59 produktov
Zobrazené produkty 24 / 59 produktov

Časy, kedy pánske zásuvky bývali plné jednotvárnych čiernych či bielych ponožiek, sú dávno preč. Trendy sa menia a spolu s nimi aj pánska a dámska móda. Aktuálne je akceptovateľné kombinovať takmer všetko, rôzne farby, vzory a materiály. Ak si potrebujete doplniť šatník kvalitnými ponožkami, ste na správnom mieste.

Pánske nízke ponožky

Čo sa v minulosti mohlo zdať nevhodné, v súčasnosti je jedným z vychýrených módnych trendov – nízke ponožky. Chlapi ich zvyknú nosiť pri všetkých príležitostiach, kedy by chceli docieliť vzhľad „bosej nohy“ ako napríklad pri nosení tenisiek a šortiek alebo topánok a nohavíc, ktoré siahajú ponad členky. V týchto situáciách nosenie vysokých ponožiek nie je vhodné a, naopak, nosenie topánok bez ponožiek môže priniesť viac škody ako osohu.

Nízke ponožky sú navrhnuté veľmi šikovne, tak, aby ich nebolo vidno, ale zároveň aby dobre držali na nohe a neskĺzli dole z päty – preto treba dbať na voľbu ich správnej veľkosti. Okrem toho udržia chodidlá v suchu a v pohodlí počas celého dňa.

V našej ponuke nájdete rôzne druhy nízkych ponožiek v rôznych farbách. Biele nízke ponožky sa hodia k letným outfitom, kým tie čierne sa hodia skôr k rôznym kombináciám s kratšími nohavicami a k topánkam. Pri niektorých druhoch športov sú takéto ponožky taktiež vítané, ale tie sa na rozdiel od klasických líšia ich úpravou a materiálom.

Pánske športové ponožky

Úprava športových ponožiek sa musí líšiť od klasických ponožiek práve kvôli vyššej intenzite trenia, potenia a záťaže. Skrátka, tieto ponožky toho musia vydržať viac. Existujú aj ponožky špecializované na konkrétny druh športu, ako napríklad bežecké ponožky a lyžiarske ponožky. Aj keď sú tieto prispôsobené danému športu a medzi sebou sa dosť líšia, niektoré vlastnosti majú predsa rovnaké:

  • regulácia vlhkosti vďaka prispôsobeným materiálom
  • ventilačné kanály – vlhký a teplý vzduch môže z obuvi lepšie uniknúť jemnou pletenou konštrukciou
  • optimálna priliehavosť a stabilita tvaru ako lemu, tak aj celej ponožky
  • komfortné zakončenie lemu s protišmykovým pásom: dobre drží a nezarezáva sa
  • špeciálne navrhnutá ochrana jednotlivých častí kvôli zníženiu rizika trenia, otlakov a pľuzgierov.

Pánske veselé a vianočné ponožky

Veselé ponožky dnes nosí už snáď každý. Od malých detí, tínedžerov, po dospelých a seniorov. A prečo by aj nie? Sú farebné, hravé, proste veselé. Dajú sa nakombinovať k rôznym druhom outfitov a aj keď sa k nim niekedy nehodia, to vôbec nevadí – práve naopak. V súčasnosti ich páni nosia aj k oblekom a je to zmena, ktorú mnohí vítajú oproti klasickým čiernym ponožkám. Veselé ponožky sú ideálne aj ako darček, ktorý každého poteší - k viackusovému baleniu dostanete aj darčekové balenie. Do kategórie veselých ponožiek patria aj vianočné ponožky, ktoré sa pýšia práve rôznymi vianočnými motívmi.