Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Paplóny

30 produktov
  Zobrazené produkty 24 / 30 produktov
  Text And Image Section

  Najdôležitejšími faktormi pohodlného a kvalitného spánku sú bez pochýb kvalitné matrace, pohodlné vankúše, príjemné obliečky a mäkké prikrývky. V prvom rade je dôležitý materiál, z ktorého sú vyrobené ako aj jeho hrejivosť. Ak mávate vo vašom dome či byte teplo aj počas zimných nocí, pod extra hrejivým zimným paplónom by ste sa príliš dobre asi nevyspali. Naopak, ak hľadáte prikrývku napríklad na chatu či chalupu, kde sa v noci teplota v izbe nedostáva príliš vysoko, nehľadajte letný paplón. Jednoducho by vám pod ním mohla byť zima.

  Aj paplóny si v našom internetovom obchode môžete efektívnejšie vyhľadávať vďaka filtrom podľa rozmeru, farby, ceny či výrobcu. Spomedzi desiatok rôznych prikrývok sa tak veľmi rýchlo dostanete práve k tej, ktorá vyhovuje vašim predstavám.

  Materiál je pri paplónoch dôležitý

  Pri výbere paplóna si dajte záležať na materiáli, z ktorého je vyrobený. U nás nájdete kvalitné ekologické paplóny z recyklovateľných materiálov i luxusné páperové paplóny na jednolôžkové aj dvojlôžkové postele. Pre alergikov máme protiroztočový paplón, ktorý bráni ukladaniu sa roztočov z domáceho prachu.

  Zároveň si môžete vybrať svoj nový paplón aj podľa ročného obdobia. V ponuke máme zimné aj celoročné paplóny s letnou a zimnou stranou.

  Vyberte si správnu veľkosť prikrývky

  Pri výbere optimálnej dĺžky vašej prikrývky by ste v prvom rade mali zohľadniť vašu výšku. Ak máte viac ako 1,80 metra odporúčame vám prikrývku s dĺžkou 220 cm. Všetci ostatní sa väčšinou dobre vyspia aj s prikrývkou dlhou 200 cm.

  Ak si nie ste istí, akú šírku by mal mať váš paplón, môžete sa riadiť jednoduchým pravidlom, že si objednáte taký, ktorý je približne o 50 cm širší ako matrac. Pre jednolôžko so šírkou 90 cm sú teda ideálne štandardné šírky od 135 cm do 155 cm.

  V Lidli vám ponúkame štandardné ako aj neštandardné rozmery paplónov:

  • 135 x 200 cm
  • 140 x 200 cm
  • 155 x 220 cm
  • 100 x 135 cm
  • 160 x 200 cm
  • 80 x 80 cm
  • 200 x 200 cm
  • 200 x 220 cm
  • 240 x 220 cm
  • 260 x 240 cm
  Text And Image Section

  Veľké dvojité paplóny jednoducho objednajte online

  Hľadáte veľký paplón pre 2 osoby? Pozrite sa na naše prikrývky v rozmere 200 x 200 cm , čo je štandardná veľkosť pre manželské postele. A pre všetkých, ktorým tento rozmer nestačí, máme paplóny aj vo väčších rozmeroch. Pri rozmere 220 x 240 cm či dokonca 260 x 240 cm dosiahnete maximum pohodlia. Tieto XXL paplóny sú ideálne pre páry, ktoré majú problém s nočnými „krádežami prikrývok“.

  Kvalitné detské prikrývky pre prvé výpravy do krajiny snov

  Vhodné prikrývky pomáhajú zaspať a dobre sa vyspať aj tým najmenším. Detské prikrývky by nemali byť príliš malé a tenké, ale ani príliš veľké a ťažké.

  Pre novorodencov a bábätká do približne jedného roka sú bežné menšie prikrývky s rozmermi 80 x 80 cm. Táto veľkosť je ideálna pre použitie v kolískach či kočíkoch.

  Akonáhle ich vaše deti prerastú, budú samozrejme potrebovať väčšiu prikrývku. K bežným detským postieľkam o rozmere 60 x 120 cm alebo 70 x 140 cm sa hodí veľkosť detských prikrývok 135 x 100 cm, ktorá je zvyčajne vhodná až do predškolského veku. Keď vymeníte detskú postieľku za bežné jednolôžko, je čas na normálny paplón v štandardnej veľkosti 135 x 200 cm.

  Text And Image Section

  Dobre sa prikryť a lepšie spať

  Po odpovedi na otázku ohľadom rozmerov teraz prichádza otázka, či máte radšej teplejšiu atmosféru v miestnosti alebo spíte lepšie, keď vám je chladno. V zime mnohí spia pod teplou perinou, počas letných nocí však väčšina ľudí uprednostňuje tenkú a vzdušnú bavlnenú prikrývku.

  Takzvané letné paplóny sú ľahké, dýchajú a sú teda ideálne pre teplé noci a pre všetkých, ktorým je ťažký paplón, počas letných nocí príliš hrubý. Zimný paplón je teplejší a väčšinou hrubší. Takýto paplón v chladných nociach zabezpečí, že budete spať v príjemnom teple. Ak však nechcete kupovať samostatnú prikrývku pre každé ročné obdobie, je paplón na 4 ročné obdobia alebo celoročný paplón ideálnym riešením. Skladá sa z dvoch samostatných prikrývok, ktoré sú spojené gombíkmi alebo zipsami. Môžete ich používať podľa potreby alebo počasia samostatne alebo spolu. S takouto duálnou prikrývkou budete teda pripravení na každé ročné obdobie.

  Aká je najlepšia výplň paplónu?

  Na túto otázku neexistuje všeobecná odpoveď. Pre niektorých ľudí neexistuje nič lepšie ako páperový paplón, iní zase preferujú paplóny z umelých materiálov. Preto sme zhrnuli vlastnosti rôznych výplní, aby sme vám rozhodovanie uľahčili.

  Výplňový materiál

  Vlastnosti

  Ideálne pre

  Perie a páperie

  Páperie je veľmi ľahké a objemné, zatiaľ čo je perie hustejšie a ťažšie. Oba druhy sú veľmi teplé, pretože majú vynikajúce izolačné vlastnosti. Dýchajú a regulujú vlhkosť. Môžu spôsobiť alergie. Patria do vyššej cenovej kategórie.

  Osoby, ktoré uprednostňujú mäkké a teplé prikrývky. Ľudia, ktorí nepreferujú syntetický výplňový materiál.

  Syntetické vlákna (polyester, mikrovlákno)

  Rýchlo sa sušia, ľahko sa čistia a udržiavajú. Sú hypoalergénne a odolné voči roztočom. Zvyčajne sú lacnejšie. Sú menej dýchajúce ako prírodné výplňové materiály.

  Alergici. Vegáni. Domácnosti s častou potrebou prania.

  Lyocell (Tencel)

  Veľmi vzdušné a absorbujú vlhkosť. Sú ekologické a biologicky odbúrateľné. Sú mäkké a pružné. Menej hrejú. Patria do vyššej cenovej kategórie.

  Teplé noci. Ľudí s citlivou pokožkou. Ekologicky zmýšľajúcich ľudí. Alergikov.

  Text And Image Section

  Ak trpíte napríklad alergiou na domáci prach, mali by ste si vybrať paplón, ktorý je ľahký na udržiavanie, môže sa prať pri vysokých teplotách a rýchlo sa suší, aby bol pripravený na ďalšiu noc. Hypoalergénne materiály ako mikrovlákno sú pre vás, v tomto prípade dobrým výberom.

  Bavlna alebo tencel sú mimoriadne dýchajúce a tým zabraňujú rastu plesní a baktérií, ktoré tiež môžu spôsobiť alergie. Dávajte si tiež pozor na certifikáty ako je OEKO-TEX štandard, ktorý zaručuje, že vaša prikrývka neobsahuje škodlivé chemikálie.

  Ako často by sa mala prikrývka prať?

  Približne tretinu nášho života strávime spaním. Počas tohto času je naša prikrývka stálym spoločníkom, ktorý nám zabezpečuje pohodlie a teplo a preto je dôležité ju správne ošetrovať a prať.

  Syntetické paplóny môžete prať každé 2-3 mesiace. Prikrývky z prírodných vlákien je lepšie prať raz za rok. Paplóny z peria si vyžadujú špeciálnu starostlivosť. Najlepšie je ich prať so špeciálnym pracím prostriedkom na perie a pri nízkej teplote v jemnom režime, aby ste nepoškodili plnenie perím.

  Môže ísť prikrývka z peria do sušičky?

  Áno. Ale pridajte k nej niekoľko tenisových loptičiek, aby sa perie uvoľnilo. Pri sušení tiež zvoľte jemný program s nízkou teplotou, aby sa perie vo vašej perinovej prikrývke nezlepilo.