Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Podložky na krájanie

15 produktov
Zobrazené produkty 15 / 15 produktov

V kuchyni sa zväčša stále niečo deje. Jesť musíme všetci, niekoľkokrát denne a vtedy zavítame práve do tejto miestnosti. Aby príprava jedla prebiehala čo najrýchlejšie kuchyňa musí byť dobre vybavená. Nemyslíme teraz na drahé či profesionálne kuchynské spotrebiče. Začnime od základov. Aby sme sa mohli pustiť do čistenia a prípravy surovín potrebujeme na to kuchynské dosky a nože. Širokú ponuku kvalitných nožov si môžete pozrieť u nás v kategórii Kuchynské pomôcky a na tomto mieste vám predstavíme praktické a reprezentatívne kuchynské dosky, s ktorými bude príprava jedál samá radosť. Či už preferujete dosky z prírodných materiálov, ako na prípravu jedál tak aj na servírovanie, alebo ste zástanca umelohmotných materiálov, z našej ponuky si budete mať čo vybrať. V prvom rade je však dôležité brať do úvahy bezpečnosť pripravovaných potravín a údržbu kuchynských podložiek, aby bezpečnosť potravín nebola ohrozená. Keďže sa povrchu dosky na krájanie dotýkajú rôzne potraviny, môže ľahko dôjsť ku krížovej kontaminácii. Aj keď dosku medzi jednotlivými použitiami dôkladne dezinfikujete baktérie, ktoré sú ukryté v zárezoch, sa dajú ťažko odstrániť.

Drevené dosky na krájanie

Podobne ako iné materiály, aj drevené dosky na krájanie majú mnoho výhod a tiež niektoré nevýhody. Najprv sa pozrime na ich prednosti. Drevo je oveľa odolnejšie ako plast, takže dosku na krájanie nie je potrebné tak často vymieňať. Ako prispôsobivý materiál neotupí nože tak rýchlo. Drevené dosky na krájanie sú dostupné v rôznych farbách a štýloch, takže môžete nájsť takú, ktorá sa hodí takmer do každej kuchyne. Ich nevýhodou je ich náročnejšia údržba.

Umelohmotné dosky na krájanie

Plastové dosky na krájanie majú oproti iným materiálom niekoľko výhod. Keďže sú zväčša lacnejšie ako iné dosky na krájanie, ich častejšia výmena je z finančného hľadiska nenáročným spôsobom ako zabezpečiť čistý povrch na ktorom pracujete. Z ekologického hľadiska je ale dôležité ich správne separovať aby sme týmto spôsobom neprispievali k ďalšiemu znečisteniu planéty. Na rozdiel od dreva a kameňa plast neobsahuje póry, takže ich čistenie je oveľa jednoduchšie. Drevená doska na krájanie vyžaduje pravidelné olejovanie, aby zostala vodotesná, ale plastovú dosku na krájanie nemusíte ošetrovať takýmto spôsobom, aby bola bezpečná, čo je taktiež jedným z ich pozitív.

Napriek týmto pozitívam má používanie plastovej dosky na krájanie niekoľko nevýhod. Nože môžu poškriabať dosku na krájanie a tieto rezy sa už ťažko čistia. V týchto štrbinách môžu rásť baktérie a potom sa preniesť do stravy.

Poškodiť a otupiť nože môžu aj tvrdšie plasty. Nielen, že musíte častejšie vymieňať plastové dosky na krájanie ako drevené, ale tiež sa môže stať, že budete častejšie potrebovať nové nože.