Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Pre mačky

21 produktov
  Zobrazené produkty 21 / 21 produktov
  Text And Image Section

  Hovorí sa, že mačku by ste si nemali vyberať – mačka by si mala vybrať vás. Vyplýva to z jej povahy. Niekomu sa mačky môžu zdať falošné, pravdou však je, že sú len svojrázne. Keď si niekoho obľúbia – vyberú, sú mu verné celý život. Je to aj váš prípad?

  Mačky, najmä mačiatka, sú mimoriadne hravé. Dokážu skákať, behať, šantiť celé hodiny. Preto by súčasťou ich výbavičky, pokiaľ ich máte doma, mali byť určite aj hračky. Potrebujú si tiež škrabať pazúriky. Nezabudnite preto na škrabadlo. Mačky sa dokonca vedia naučiť chodiť na záchod, preto im zaobstarajte jeden. Súčasťou našej ponuky je napríklad toaleta pre mačky ZOOFARI so snímateľnou ochrannou obrubou, protišmykovým umývateľným koberčekom a dlhou životnosťou.

  Škrabadlá pre mačky v byte chýbať jednoducho nesmú

  Pravdou je, že v byte sa nájde mnoho vecí, ktoré vašim pradúcim miláčikom môžu poslúžiť ako škrabadlo. Najčastejšie sú nimi nábytok či gaučová súprava. Ak sa tomuto chcete vyhnúť a dopriať mačičkám či kocúrikom pravé škrabadlo, vybertbe si niektoré z ponuky nášho e-shopu. Všetky obsahujú rôzne lezecké, herné alebo relaxačné zóny, ktoré mačku neomrzia. Práve naopak, bude sa na nich rada štverať zas a znova.

  Text And Image Section

  Hračky, ktoré vašu mačičku zabavia

  Škrabadlá môžu poslúžiť aj ako hračky, ale tie pravé hračky pre mačky sú predsa len o niečom inom. Napríklad elektrická a interaktívna hračka pre mačku s gumenými nopkami ZOOFARI aktivuje u mačky prirodzený inštinkt na hru a lov. Na výber máte viacero modelov tejto hračky.

  Tak čo myslíte, ktorý bude tým správnym potešením práve pre tú vašu mačičku? Hračka „lopta a rybárska šnúra,“ hračka „chyť šnúru“ alebo hračka „lov na myši“? Viete čo? Nemusíte si nad výberom lámať hlavu. Objednajte jej rovno všetky tri, za tú cenu sa to skutočne oplatí. Súčasťou sú aj batérie, takže nová hračka vášho malého chlpáča bude funkčná ihneď po rozbalení.

  Pre šťastné zamatové labky – objednajte si cenovo výhodné doplnky pre mačky

  Predovšetkým ich nezávislý charakter a povaha robia z mačky milého spoločníka, a preto je mačka spolu so psíkom, považovaná za jedného z najobľúbenejších domácich miláčikov. Aby sa vaša zamatová labka cítila úplne pohodlne, budete potrebovať rôzne doplnky pre mačky.

  K základnej výbave patrí nielen miska na krmivo a vodu a podstielka, ale aj už spomenuté mačacie hračky, ktoré uspokoja vrodený lovecký pud mačky, škrabadlo na šplhanie a schovávanie, prepravný košík pre prípad, že by váš miláčik musel navštíviť veterinára.

  V internetovom obchode Lidl nájdete veľký výber druhovo vhodných a kvalitných doplnkov pre mačky. Objednajte si ich teraz pohodlne online a nechajte si všetky položky doručiť priamo domov.

  Kvalitné a robustné škrabadlá pre mačky online

  Škrabadlo plní niekoľko úloh súčasne. Umožňuje mačkám brúsiť si pazúry, liezť do sýtosti a sadnúť si vysoko a pozorovať okolie. Mačky, ktoré bývajú iba vo vnútri potrebujú predovšetkým primeranú kompenzáciu, aby ste ich vo vnútri aj udržali. V našom internetovom obchode máme skvelé škrabadlá pre dobrodružné a prítulné mačičky.

  Váš štvornohý kamarát sa tu môže vyšantiť na niekoľkých úrovniach a zažiť vzrušujúce dobrodružstvá aj v byte. V závislosti od konkrétneho modelu má nábytok na škrabanie aj hojdaciu sieť, rôzne plošiny, plyšovú jaskyňu a rebrík. Mačka sa tu zaručene nebude nudiť! Ale aj ten najväčší dobrodruh sa raz unaví a potom sa utiahne na svoje obľúbené miesto na spanie. Objednajte si teda pohodlnú a zároveň extra mäkkú plyšovú skrýšu a doprajte vášmu štvornohému priateľovi to, čo si zaslúži.

  Zabezpečte vhodné miesto na spánok pre mačku

  Domáce mačky spia až 15 hodín denne. Preto výber miesta na ich spanie zohráva veľkú úlohu. Aby si zvieratká skutočne oddýchli, musia sa cítiť bezpečne. Mačacie skrýše sú preto obzvlášť obľúbené ako útočisko a miesto na spánok. Mačky si zároveň radi udržiavajú prehľad zo svojej mačacej postele. To znamená, že čím je vyššie miesto na spanie, tým je atraktívnejšie. Vo všeobecnosti by miesto na spanie malo byť útulné, teplé a chránené pred prievanom, aby si mačka mohla užívať spánok.

  Text And Image Section

  Aké typy postelí pre mačky existujú?

  Existuje široká škála miest na spanie pre mačky. Prehľad rôznych možností pomáha pri prvotnom výbere tej správnej postele.

  Vankúš, pelech a deka pre mačky

  Najjednoduchším riešením sú mačacie pelechy a mačacie deky. Zvyčajne sú trochu polstrované, a preto sa dajú umiestniť aj priamo na podlahu. Vhodným miestom pre mačací vankúš je podľa veľkosti aj posteľ, gauč alebo parapet.

  Mačacia skrýša

  Pre mačky, ktoré sa rady schovávajú, sú mačacie skrýše tým pravým miestom na spanie. Dostupné sú v jednoduchých dizajnoch alebo s vtipným vzhľadom. Je dôležité, aby bol vchod do brlohu dostatočne veľký, aby sa mačka mohla pohodlne dostať dovnútra a von. Mačacia skrýša spĺňa inštinktívnu potrebu mačky uložiť sa.

  Mačací strom

  Väčšie škrabadlá majú väčšinou integrované skrýše alebo špeciálne ležadlá, v ktorých si môžu mačky urobiť pohodlie. Niektoré zvieratá jednoducho radi spia na vrchnej doske mačacieho stromu, aby mali všetko na očiach. Mačací strom tak spája miesto na spanie s možnosťou brúsenia pazúrikov. Hlavné rozdiely sú tu v dizajne.

  Text And Image Section

  Mačací domček

  Ak je mačka vonkajšia alebo má aspoň prístup na balkón alebo do zimnej záhrady, pekným riešením môže byť veľký dom pre mačky. Veľké mačacie domčeky, väčšinou drevené, ponúkajú dostatok priestoru a možnosť prespať aj viacerým zvieratám súčasne.

  Ktoré vlastnosti sú rozhodujúce pri kúpe?

  Aby ste našli tú správnu posteľ pre mačky, musíte dodržiavať rôzne kritériá. Či už to bude skrýša alebo pelech pre mačky, závisí aj od individuálnych preferencií domácej mačky. Vo všeobecnosti by ste mali vždy dbať na to, aby bol pelech pre mačky dostatočne veľký. Mačky majú tendenciu sa pri spánku stáčať, takže pelech pre mačky nemusí pokrývať celú dĺžku tela mačky. Väčšina zvierat si dobre poradí s priemerom 40 až 55 cm.

  Väčšie pelechy pre mačky ponúkajú priestor pre niekoľko mačiek, čo je výhodné najmä pre mačiatka. Výhodou je aj odolný materiál, ktorý sa ľahko udržiava, ako je bavlna, polyester alebo fleece. Tieto látky sú priliehavé a príjemné so správnou výplňou. Mačky nemajú rady, keď je ich posteľ čerstvo umytá, pretože ich zápach dráždi. Škvrny by sa mali odstrániť trochou vody, inak na starostlivosť o mäkké podložky na spanie zvyčajne postačí tepovanie a vysávanie.