Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Rybárske potreby

26 produktov
  Zobrazené produkty 24 / 26 produktov
  Text And Image Section

  Rybačka je pre mnohých vášňou a najlepším spôsobom relaxu. Ak patríte medzi nich, ste tu správne. Značkové rybárske potreby ako rybárske háčiky, navijaky a ďalšie bohaté príslušenstvo pre lov rôznych druhov rýb pre začiatočníkov aj pokročilých rybárov, máme skladom za výborné ceny pripravené k okamžitému odoslaniu na vami zvolenú adresu. V ponuke nechýbajú ani rybárske stoličky, či rybárske tašky a tak si jednou pohodlnou objednávkou môžete zabezpečiť komplexnú výbavu pre rybárčenie.

  Kým kedysi rybárčenie slúžilo predovšetkým na získavanie potravy a teda prežitie, v súčasnosti sa rybárstvo etablovalo ako celospoločenský koníček. Ako šport ponúka rybolov niekoľko výhod:

  • Dá sa pomerne ľahko naučiť.
  • Predstavuje relax a ponúka oddych od hektického každodenného života.
  • Poskytuje istý adrenalín, hneď ako sa zahryznú prvé ryby.
  • Posilňuje spojenie s prírodou.
  • Prebieha na čerstvom vzduchu, čo prospieva telu a zdraviu.

  Ako bonus, úspešní rybári ťažia zo svojho čerstvého úlovku, ktorý neskôr skončí na tanieri.

  Správne vybavenie na rybolov

  Tak ako pri každom inom športe, aj úspech v rybolove závisí od správneho vybavenia. Ak ste vybavení tým správnym rybárskym príslušenstvom, môžete si plnohodnotne užiť zážitok v prírode a vyťažiť z výletov maximum.

  Text And Image Section

  Rybárske tašky a boxy na príslušenstvo

  Rybárske tašky a boxy na príslušenstvo sú perfektnou voľbou pre bezpečné a pohodlné uloženie rybárskeho náradia. Zabezpečujú poriadok a umožňujú, aby vám bolo vybavenie po ruke bez toho, aby ste ho museli dlho hľadať.

  Rybársky prút a držiak na udicu

  Rybársky prút je základom každého rybárskeho náčinia. Prút je časť udice, ku ktorej je pripevnený vlasec a háčik. V závislosti od druhu rybolovu, vody a požadovaného úlovku je možné použiť rôzne typy rybárskych prútov. Výber siaha od teleskopických prútov cez odnímateľné prúty až po muškárske prúty na muškárenie. Ako praktický doplnok slúžia držiaky na udicu, ktoré dokážu udicu pridržať na súši alebo na palube člna a odbremeniť tak rybára.

  Rybárske navijaky pre lov viacerých druhov rýb

  Väčšina rybárskych prútov je vybavená rybárskym navijakom. Na rybárskej cievke je navinutá šnúra, na ktorú sú pripevnené háčiky a návnada na rybolov. Hlavný rozdiel je medzi stacionárnymi navijakmi a navijakmi s voľnou cievkou: Pri navijakoch s voľnou cievkou môžu ryby brať vlasec z navijaka bez odporu. Pri stacionárnych navijakoch tomu bráni brzda, ktorú je možné uvoľniť ručne.

  Hľadáte rybársky navijak, ale neviete, ktorý je vhodný na druh ryby, ktorý plánujete loviť? V našej ponuke nájdete viacero druhov rybárskych navijakov značky CRIVIT. Rybárske voľnobežné navijaky 5000-S/3000-S sú vhodné pre rybačku so závažím na lov kapra, úhora či zubáča. Rybárske navijaky 2000 a 3000 sú ideálnymi pre rybačku s použitím umelej návnady pre lov pstruha, šťuky, zubáča a ostrieža, ako aj pre techniku lovu pri dne s plavákom pre lovenie plotice obyčajnej či pleskáča.

  Prečítajte si kompletný popis uvedený pri každom navijaku a vyberte si ten, ktorý najlepšie zodpovedá vašim potrebám. Vďaka dostatočným skladovým zásobám sa z nového kúska vo vašej rybárskej výbave budete tešiť už onedlho.

  Hodiť sa vám môže tiež ďalšie rybárske príslušenstvo. V ponuke nájdete rybárske súpravy vhodné na lov kaprov či úhorov, iná súprava je vhodná na lov dravých rýb ako pstruh a ostriež, ďalšia pre iné dravé ryby ako šťuka či zubáč.

  Nechýba ani 60-dielna súprava pre pilkrovanie a chytanie rýb z brehu, ktorá sa hodí na lovenie tresky, makrely a iných druhov morských rýb z brehu aj člna.

  Text And Image Section

  Návnada

  Rybárske návnady by mali prilákať požadované dravé ryby alebo nedravé ryby a prinútiť ich zahryznúť. Výber návnad je obrovský. V zásade možno rozlíšiť prirodzenú návnadu a umelú návnadu. Umelé návnady sú zaujímavé najmä pri love dravých rýb. Prichádzajú vo forme mäkkých nástrah, rotačiek, voblerov a mušiek. Na nedravé ryby úplne postačujú prírodné nástrahy. Môžu byť rastlinného pôvodu, ako je kukurica alebo cesto, alebo živočíšneho pôvodu vo forme červov alebo kobyliek.

  Podberáky a rybárske siete

  Podberáky a rybárske siete sú obzvlášť užitočné pri nakladaní čerstvého úlovku. Sieťka je výhodná najmä pre väčšie ryby, pretože sú často ťažko uchopiteľné rukami kvôli ich hmotnosti a veľkosti. Dobrý podberák by mal byť určite odolný proti roztrhnutiu a stabilný, aby bezpečne udržal úlovok. Obzvlášť praktické sú skladacie siete šetriace priestor a modely s vymeniteľnými sieťkami, ktoré sa dajú prispôsobiť príslušnému úlovku.

  Rybárske oblečenie

  Okrem výbavy na rybolov by rybári mali myslieť aj na správne oblečenie. K základnej výbave rybárskeho oblečenia patria nohavice do dažďa, ktoré sú maximálne nepremokavé so zodpovedajúcimi gumákmi alebo broďákmi s už integrovanými topánkami. To zaručuje, že do topánok nezatečie voda. V závislosti od počasia sa odporúča aj bunda do dažďa, čiapka a rukavice, hrubé ponožky alebo čiapka na ochranu rybára pred slnkom.

  Text And Image Section

  Kempingové vybavenie

  Ak nelovíte z člna, mali by ste si na ďalšiu rybačku zaobstarať aspoň základnú kempingovú výbavu. Na začiatok sa vám zíde jednoduchá kempingová stolička a veľký dáždnik, ktorý vás ochráni pred dažďom. Chýbať by nemala ani dobrá termoska. V chladiacom boxe možno skladovať nielen zásoby, ale aj čerstvé ryby. V závislosti od vašich potrieb môžete pridať stan, kempingový varič, kempingovú lampu a ďalšie príslušenstvo, aby ste si rybolov čo najviac spríjemnili.

  Našou snahou je prinášať produkty, ktoré nie sú len kvalitné a lacné, ale aj praktické. Medzi také určite patrí rybárska stolička s ruksakom 2v1. Stolička vydrží zaťaženie až 110 kg a pohodlné nosenie umožňujú integrované ramenné remene.

  Mimoriadne praktická je tiež rybárska taška s vodoodolnou spodnou časťou a viacerými užitočnými vreckami a priečinkami pre uloženie rybárskych potrieb.

  Krása rybolovu je v jednoduchosti

  V podstate stačí obyčajná palica a zábava môže začať. Čím vyššie sú ambície a túžba rybára po veľkom úlovku, tým profesionálnejšiu rybársku výstroj potrebuje. V súčasnosti sa už využívajú aj vyspelé technológie, ako sú kamerové drony, napríklad na lokalizáciu kŕdľov rýb a zvýšenie šancí na úspech.