Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Slúchadlá

26 produktov
    Zobrazené produkty 26 / 26 produktov
    Text And Image Section

    Doprajte si oddych od okolitého sveta a ponorte sa do skvelých tónov hudby. Moderné slúchadlá vám zaistia skutočný Hi-Fi zážitok v akomkoľvek prostredí. Klasické slúchadlá do uší? Bluetooth? Slúchadlá s aktívnym potláčaním okolitých zvukov? Vo veľkom výbere dizajnov a funkcií, ktoré poskytujú nie je také ľahké nájsť tie správne slúchadlá. Preto vám prinášame návod ako si vybrať slúchadlá, ktoré budú vyhovovať vám a vašim potrebám.

    Ako si zvoliť tie správne slúchadlá?

    Hudobní fanúšikovia a nadšenci podcastov sa často nespoliehajú len na klasické slúchadlá, ale vyhľadávajú rôzne modely od True Wireless bezdrôtových až po Hi-Fi slúchadlá pre dosiahnutie dokonalého zvuku. Pred výberom vhodných slúchadiel pre vás je najlepšie odpovedať si na päť otázok:

    1. Chcem slúchadlá používať na cestách alebo doma?
    2. S akým prehrávacím zariadením ho chcem ovládať – smartfón, televízor, DVD prehrávač alebo gramofón?
    3. Ktoré dodatočné funkcie od potlačenia okolitého hluku po mikrofón skutočne potrebujem?
    4. Aký aktívny som pri nosení slúchadiel?
    5. Aký druh hudby alebo zvuku najradšej počúvam – gitaru, klasiku, podcast alebo elektro?

    Aké modely slúchadiel existujú?

    Slúchadlá sú rozdelené do dvoch hlavných kategórií, podľa spôsobu ich nosenia, alebo dizajnu a ich prevádzkového režimu. Bezdrôtové Bluetooth slúchadlá s mikrofónom sú veľkým trendom a sú dostupné v podobe in-ear slúchadiel, on-ear slúchadiel a over-ear modelov. Napriek tomu slúchadlá s káblom ani zďaleka nevyšli z módy.

    Slúchadlá do uší

    Slúchadlá do uší, známe tiež ako štuple, sú dnes každodenným štandardom. Pretože sú také kompaktné a ľahké, sú obľúbené vo viacerých prevedeniach ako bezdrôtové slúchadlá, Bluetooth slúchadlá a športové slúchadlá. Okrem toho sú pomerne lacné a vynikajúce pre určité typy zvuku.

    Výhody slúchadiel do uší:

    • Prenesú zvuk priamo do ucha a zaistia plný zvuk
    • Vďaka dobrému prispôsobeniu ponúkajú veľmi dobrú zvukovú izoláciu smerom von
    • Ponúkajú najväčšiu slobodu pohybu ako bezdrôtové Bluetooth slúchadlá

    Nevýhody slúchadiel do uší:

    • Aby dobre zneli musia dobre sedieť v uchu
    • Často neadekvátne reprodukujú jemné zvukové tóny
    • Bezdrôtové slúchadlá možno použiť iba so zariadeniami s podporou Bluetooth

    Slúchadlá na uši

    Ak chcete to najlepšie aktívne potlačenie hluku (ANC), slúchadlá cez uši sú tou správnou voľbou. Slúchadlá na uši patria medzi najvýkonnejšie varianty slúchadiel a zároveň poskytujú najlepší zvuk v určitej kvalite.

    Výhody slúchadiel cez uši:

    • Ponúkajú plný, prirodzený a príjemný zvukový zážitok
    • Bezdrôtové slúchadlá s ANC ponúkajú vynikajúcu zvukovú izoláciu
    • Sú najvýkonnejšie ako káblové slúchadlá v segmente Hi-Fi

    Nevýhody slúchadiel cez uši:

    • Sú veľmi veľké a objemné
    • Lacnejšiu kvalitu konštrukcie možno okamžite počuť
    • Dobré Hi-Fi modely s Bluetooth a ANC patria medzi drahšie modely
    Text And Image Section

    Ktoré kritériá sú dôležité pri kúpe slúchadiel?

    Technické informácie o slúchadlách obsahujú pre väčšinu ľudí rovnako tajomné informácie ako informácie o notebookoch alebo televízoroch. Ak neviete, čo s pojmami ako impedancia, frekvenčný rozsah a podobne, nemusíte zúfať. Pretože samotné technické informácie vám nebudú stačiť pri výbere ideálnych slúchadiel pre vás.

    Drôtové alebo bezdrôtové slúchadlá

    Káblové prepojenie slúchadiel s mobilným telefónom alebo reproduktorom môže znieť trochu nešikovne, toto spojenie však často zaisťuje zásadne lepší zvukový zážitok. Na druhej strane, bezdrôtové slúchadlá hrajú taktiež veľmi slušne – rozdiel si všimnú len skúsení nadšenci audia.


    Vyberte si bezdrôtové slúchadlá, ak...

    • Uprednostňujte slúchadlá do uší - štuplíky, ktoré sú určené na mobilné použitie.
    • Sa chcete voľne pohybovať – či už doma, pri športe alebo na cestách.
    • Chcete naplno využívať doplnkové funkcie ako ANC alebo hlasové ovládanie

    Vyberte si káblové slúchadlá, ak...

    • Sa nechcete starať o úroveň nabitia batérie alebo o to, kde máte najbližšiu zásuvku.
    • Chcete zažiť skvelý zvuk v každom hudobnom žánri.
    • Máte tendenciu ľahko stratiť malé veci vo vreckách.

    Životnosť batérie

    Čím viac toho bezdrôtové slúchadlá dokážu (a čím viac ich používate na viac ako len počúvanie hudby), tým kratšia je ich výdrž batérie? Nie je to celkom pravda. Keďže väčšie slúchadlá, ako sú modely na uši alebo slúchadlá cez uši, majú viac miesta pre komponenty, je možné do nich nainštalovať väčšie batérie.

    • Dobré bezdrôtové slúchadlá do uší s funkciou Bluetooth vydržia až dvanásť hodín, väčšina slúchadiel päť až osem hodín.
    • Kvalitné bezdrôtové on-ear slúchadlá zaujmú s výdržou 15 hodín, no dostupné sú aj verzie s výdržou 30 hodín. Nabíjanie slúchadiel trvá v priemere približne dve hodiny.
    • Lacné bezdrôtové slúchadlá over-ear s Bluetooth majú výdrž batérie okolo 10 hodín, a kvalitnejšie slúchadlá až 40 hodín.
    Text And Image Section

    Pohodlie pri nosení

    Pohodlie pri nosení hrá rozhodujúcu úlohu najmä pri slúchadlách do uší. Predsa sa do ušnice dostáva cudzí predmet, ktorý sa môže stať nepríjemným. Nevyhnutnosťou sú vymeniteľné silikónové alebo penové hroty rôznych veľkostí. Týmto spôsobom sa dá štuplík do uší prispôsobiť zvukovodu. V prípade slúchadiel na uši a náhlavných súprav cez uši musia byť mušle silne polstrované. Pozor si dajte aj na príslušný priemer reproduktorov a možnosť nastavenia hlavového mosta.

    Hmotnosť

    To, čo na papieri znie len ako pár gramov, sa môže pri slúchadlách cez uši alebo slúchadlách na uši rýchlo stať príťažou. Slúchadlá s hlavovým oblúkom vážia viac ako obyčajné štuple do uší. Ľahké modely na uši často nevážia viac ako 100 g. Platí ale jeden fakt, čím väčšie a ľahšie sú slúchadlá, tým je nižšia kvalita vstavaných komponentov.

    Kvalitu zvuku

    V tomto aspekte sa oplatí nahliadnuť do štítku s technickými informáciami. O zvuku sa dá veľa vyčítať z informácií o frekvenčnom rozsahu, ktorý je schopné vygenerovať dané slúchadlo. Slúchadlá s hodnotami medzi 20 a 20 000 Hz pokrývajú rozsah ľudského sluchu a sú vhodné pre podcasty a poslucháčov rôznych hudobných štýlov. Čím nižšie je prvé číslo, tým je plnší a basovejší zvuk slúchadiel. Čím väčšie je druhé číslo, tým viac vysokých tónov je slúchadlo schopné vygenerovať.

    Text And Image Section

    Doplnkové funkcie

    Keďže multimédiá a technológie sú čoraz funkčnejšie, slúchadlá všetkých typov dokážu stále viac. Príklady štandardných funkcií s pridanou hodnotou zahŕňajú:

    • Integrovaný mikrofón možno použiť na hlasové správy, ako hands-free zariadenie na telefonovanie alebo pri nahrávaní videí.
    • Dotykové alebo posuvné ovládanie je modernou verziou integrovaného diaľkového ovládača. Fyzické tlačidlá na slúchadlách alebo na kábli sú však pre mnohých jednoduchšie.
    • NFC rádiové spojenie s krátkym dosahom umožňuje takzvané „spárovanie“ s Bluetooth bez menu či nastavení – stačí slúchadlá priložiť k mobilu a obe zariadenia sa nájdu.
    • Aktívne potlačenie hluku (ANC) neustále zaznamenáva okolitý hluk cez mikrofón. Slúchadlá generujú presnú protivlnu príslušnej zvukovej vlny. Keď sa tieto dve vlny stretnú v uchu, počujete hlavne ticho. Táto funkcia si zatiaľ najlepšie vie poradiť s neustálym hlukom v pozadí (premávka, šumivé hlasy).
    • Režim Aware (alebo podobné výrazy) je v ANC veľmi dôležitý. Rýchlym stlačením tlačidla alebo dotykom môžete potláčanie hluku nakrátko prerušiť, napríklad aby ste porozumeli hláseniam z reproduktora vo vlaku.