Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Spoločenské hry a puzzle

32 produktov
  Zobrazené produkty 24 / 32 produktov
  Text And Image Section

  Spoločenské hry pre malých a veľkých

  V súčasnosti sú online hry dostupné v najrozmanitejších variantoch. Na svoje prídu ako profesionálny hráči, tak aj tí, ktorí si chcú zahrať iba občas nejakú stratégiu, online športový zápas, alebo napríklad nejakú kartovú hru. Dokonca sú niektoré hry prispôsobené už aj detičkám v najmenšom veku. Nemusí však byť všetko digitálne. Veľa ľudí sa online hrám vyhýba a ešte menej ich ponúkajú svojím deťom. Radšej stavajú na overenú klasiku.

  Stolové hry boli vždy obľúbené medzi priateľmi a rodinou. Spájajú dospelých s deťmi, podporujú komunikačné a sociálne zručnosti. Ponúkajú rozmanitosť a relax. Počas nich je možné tiež veľa toho sa naučiť - od prvých čísel až po zložité kombinácie v Scrabble. Pri hraní sa ľudia zväčša veľa smejú a k sebe sa zbližujú. Ak ste sa práve presťahovali, spoločenské hry sú skvelým spôsobom, ako spoznať svojich nových susedov. Ak sú rodinné vzťahy nejako pokrivené, spoločenská hra je ako stvorená na zmierenie. Toto funguje dokonca aj pre tínedžerov! Množstvo obľúbených hier by ste preto mali mať vždy na vašom domácom sklade.

  Od spoločenských hier až po kocky

  Väčšina hier má dlhoročnú tradíciu. Ich história často siaha až do staroveku. Kocky hádzali už v Grécku a Egypte. Šach ako jedna z najznámejších spoločenských hier pochádza z Perzie a do Európy sa dostal v stredoveku. Strategická hra má veľa predchodcov, ktorých možno nájsť v Číne, Japonsku a Indii. Strategické myslenie môžete tiež rozvíjať pomocou Scrabble. Známa hra s písmenkami je predovšetkým o kombináciách písmen a cite pre jazyk. Ukladanie slov je ideálne pre deti, keď sa učia čítať a písať. Zapojení sú dvaja až šiesti hráči a môžu súťažiť o najvyššiu slovnú hodnotu. Kockové hry sú skôr otázkou šťastia. Ale pri nich sa taktiež môžete aj niečo naučiť. Vaše dieťa si precvičí mentálnu aritmetiku a rýchlo rozpozná počet krúžkov na kocke.

  Text And Image Section

  Objavte nové hry

  Každý rok vychádzajú nové spoločenské hry, alebo klasické stolové hry vychádzajú v reedícii. Scrabble je nepochybne jednou z najlepších stolových hier. Logické myslenie podporujú viaceré vedecké stolové a kartové hry a hádanky. UNO je nepochybne hitom generácií. Hra, ktorá vznikla v Amerike, existuje od roku 1969. Multifunkčné hry, do ktorých sa môže zapojiť viacero hráčov, sú ideálne pre mladšie deti. Náučné puzzle ponúkajú možnosť zahrať sa sami, vo dvojici alebo s viacerými a zároveň sa vzdelávať. Ergonomicky tvarované 3D puzzle a skladačky umožňujú detičkám rozvíjať sa v mnohých smeroch – sú mnohé verzie od počítania a pomenovania farieb až po tematické záležitosti. Dôležitý je aj aspekt jemnej motoriky. Diely treba vkladať opatrne, aby všetko do seba zapadlo.

  Zábava pri prvých hrách

  Deti sa radi hrajú s dospelými. Už prvou hrou sa deti začínajú učiť a do hry vstupuje aj sociálny aspekt. Začiatočnícke stolové hry sú jednoduché a prehľadné. Vo veku okolo dvoch rokov už batoľatá dokážu dodržiavať pravidlá a pochopiť zmysel stolovej hry. Počet hráčov a pravidlá by mali byť spočiatku jasné, aby váš miláčik nestrácal trpezlivosť. Kartové hry sú určené pre trošku staršie deti - škôlkarov. Vo veku okolo štyroch rokov môžu byť deťom predstavené ďalšie jednoduché rodinné hry, ako napríklad kvarteto. Dospelí si často nepamätajú, aké ťažké môže byť držať všetky karty, dávať pozor na hru a potom aj rozpoznať tie správne motívy, keď sú ručičky ešte celkom malé. Kvarteto sa tak rýchlo stáva hrou zručnosti.

  Text And Image Section

  Súprava hier 10 v 1 poskytne zábavu pre celú rodinu

  Drevená súprava hier 10 v 1 je skvelou možnosťou pre rodiny, ktoré sa radi bavia a trávia čas spolu. Tento pestrý mix známych aj menej známych stolových hier ponúka niečo pre každého.

  Obsah balenia zahŕňa hry: šach, dámu, backgammon, mancala, tic-tac-toe, sternhalma, hady & rebrík, Ludo (Pachisi), solitér a hádzanie kociek. To znamená, že si môžete vybrať z rôznych hier podľa vašich preferencií a vašej aktuálnej nálady.

  Robustný drevený box so zásuvkami poskytuje praktické skladovanie a rýchle upratovanie po hraní. S touto súpravou hier môže hrať od 1 do 6 hráčov, takže je vhodná pre celú rodinu a priateľov.

  Táto súprava hier je tiež vhodná pre deti od 6 rokov, čo znamená, že môžete stráviť kvalitný čas so svojimi deťmi a zlepšiť ich logické a strategické schopnosti. Návod na hru je súčasťou balenia, takže sa nemusíte obávať, že nebudete vedieť, ako všetky tieto hry hrať.

  Celkovo, Drevená súprava hier 10 v 1 je skvelým spôsobom, ako sa zabaviť a stráviť kvalitný čas s rodinou a priateľmi.