Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Sušiaky

10 produktov
  Zobrazené produkty 10 / 10 produktov
  Text And Image Section

  Rôzne typy sušiakov na bielizeň

  Sušiť bielizeň je možné viacerými spôsobmi. Ak máte sušičku bielizne, drvivú väčšinu bielizne pravdepodobne sušíte v nej. Ak však takúto možnosť nemáte, siahate po sušiakoch. Buď máte zabudované sušiaky na balkóne alebo používate mobilné sušiaky, ktoré môžete umiestniť v podstate kdekoľvek.

  Ak to počasie dovolí, tak na balkón či terasu, ak nie, hľadáte im miesto v interiéri vášho domu či bytu. Problémom však môže byť, nájsť im miesto, keď ich práve nevyužívate. Mnohé sušiaky sú nepraktické, zle sa s nimi manipuluje, zaberajú veľký priestor a najmä v menšej domácnosti doslova zavadzajú. To však neplatí pre sušiaky z našej ponuky.

  Výrobcovia sušiakov majú v ponuke veľké množstvo rôznych modelov, ktoré sa vyznačujú ich rôznymi funkciami a konštrukciou. Pri výbere správneho sušiaka by ste mali brať do úvahy kritériá, ako je dostupný priestor vo vašej domácnosti, veľkosť držiakov na bielizeň, typ bielizne resp. či plánujete bielizeň sušiť vo vnútri alebo vonku.

  Skladací sušiak

  Skladací sušiak je klasický sušiak, ktorý nájdeme v mnohých domácnostiach. Vďaka praktickej konštrukcii s dvomi výklopnými krídlami je možné sušiacu plochu v prípade potreby predĺžiť na 15 až 20 metrov a zvyčajne ponúka dostatok miesta na naplnenie stredne veľkej práčky. V rozloženom stave zaberá skladací sušiak relatívne veľa miesta, no ak ho práve nepotrebujete, môžete ho pre úsporu miesta jednoducho zložiť.

  Poschodový sušiak

  Poschodový sušiak má niekoľko úrovní na sušenie, ktoré sú usporiadané nad sebou. Jednotlivé poličky na sušenie často možno vybrať a výškovo nastaviť. Umožňuje to maximálnu flexibilitu a robí túto sušiacu vežu ideálnou na sušenie dlhších kusov oblečenia, ako sú šaty alebo kabáty. V závislosti od veľkosti stojana môže byť dĺžka sušiacej plochy až 40 metrov. Mnohé poschodové sušiče sú vybavené kolieskami pre ľahkú prepravu.

  Text And Image Section

  Teleskopický sušiak

  Teleskopické sušiaky sú umiestnené na podlahe a dajú sa flexibilne prispôsobiť množstvu sušenej bielizne, pretože majú teleskopické tyče, ktorými sa dá sušiaca plocha predĺžiť. Teleskopické sušiaky vizuálne pripomínajú tie skladacie, ale vďaka svojej konštrukcii bez výklopných krídel sú často stabilnejšie a menej náchylné na prevrátenie.

  Sušiak nad vaňu a sušiak na radiátor

  V malých bytoch je často k dispozícii len minimálny priestor na sušenie bielizne. Taktiež v prípadoch keď sa pravidelne perie len malé množstvo bielizne, ako je to napríklad v domácnostiach s jedným členom, najlepšou voľbou sú kompaktné varianty sušiakov, ako sú sušiaky na radiátor alebo sušiaky nad vaňu.

  Sušiaky na radiátor možno jednoducho zavesiť na radiátor. Výhodou je, že tým spôsobom oblečenie v zime rýchlejšie schne vďaka teplému vzduchu. V prípade citlivých textílií je však potrebná mimoriadna opatrnosť. Vaňové sušiaky sú zväčša umiestnené nad vaňou, podľa čoho aj dostali názov. Je to praktické najmä pri ručnom praní jemných textílií, ktoré môžu pri sušení kvapkať.

  Výsuvný sušiak

  Výsuvné sušiaky sú tiež priestorovo nenáročnou alternatívou pre domácnosti s obmedzeným priestorom. Sú pevne namontované na stene a zaberajú veľmi málo miesta, keď sa nepoužívajú. Sušiace tyče nástenných sušiakov sa zvyčajne dajú vysunúť. Ich praktickou výhodou je, že ak sú tieto nástenné sušiaky bielizne inštalované v kúpeľni, môžu byť v zasunutom stave použité ako držiaky na uteráky.

  Vonkajší sušiak na bielizeň

  Keď je pekné počasie, je dobré sušiť bielizeň vonku. Na jednej strane upracete z bytu neestetický sušiak a na druhej strane mokrá bielizeň a textílie na čerstvom vzduchu schnú obzvlášť rýchlo. Po sušení vonku navyše bielizeň krajšie vonia a je jemnejšia ako bielizeň sušená v interiéri. Ak máte záhradu alebo terasu, mali by ste preto porozmýšľať nad kúpou otočného sušiaka, pretože tento typ je vhodný najmä na vešanie bielizne v exteriéri.

  Text And Image Section

  Čím sa vyznačuje vonkajší otočný sušiak na bielizeň?

  Otočný sušiak na bielizeň sa skladá zo základne, ktorá je ukotvená v zemi a niekoľkých výklopných a otočných nosných ramien, medzi ktorými sú natiahnuté šnúry. Týmto spôsobom možno dosiahnuť dĺžku sušenia až 60 metrov, takže možno súčasne sušiť až šesť náplní práčky. Tento sušiak bielizne je ideálny aj na veľké kusy bielizne, ako sú obliečky, závesy alebo obrusy, ktoré možno zavesiť na veľkú plochu, aby schli rýchlo. Keď sa otočný sušiak na bielizeň nepoužíva, dá sa zložiť ako bežný sušiak, aby sa ušetrilo miesto a v záhrade ho takmer ani neregistrujete.

  Kde a ako správne nastaviť svoj otočný sušiak na bielizeň?

  Pre dosiahnutie najlepších výsledkov sušenia je dôležité zvoliť vhodné miesto pre otočný sušiak. Slnečné svetlo pôsobí ako bielidlo, čo môže byť prospešné pre bielu bielizeň. Pri farebnej bielizni sa však treba vyhýbať priamemu slnečnému žiareniu, inak môžu farby vyblednúť. Okrem toho by sa sušiak na bielizeň nemal inštalovať priamo pod stromy. Jednak sa bielizeň dlhšie suší v tieni, jednak sa môže textil znečistiť padajúcim ovocím či vtáčím trusom.

  Existuje niekoľko spôsobov, ako nastaviť sušiak. Najstabilnejším variantom je použitie zemnej zásuvky, ktorá sa zabetónuje do zeme. Keďže však na tento účel treba najskôr vykopať jamu, je táto možnosť dosť zložitá. Montáž je rýchlejšia a jednoduchšia pomocou zemnej hmoždinky, ktorá sa zaskrutkuje do zeme. Na tento účel by mala byť pôda dobre navlhčená, voľná a nie príliš kamenná. Niektoré modely je možné pripevniť aj na stenu pomocou hmoždiniek a skrutiek.

  Zimné skladovanie

  Počas zimného obdobia sú teploty zvyčajne príliš nízke a počasie príliš daždivé, takže sa bielizeň musí v zime sušiť vo vnútri. Sušiaky odolné voči poveternostným vplyvom môžu byť ponechané vonku počas celej zimy, najmä ak sú chránené pred snehom a dažďom nepremokavým krytom. Pre istotu je však vhodné cez zimu ich uskladniť v garáži, v pivnici alebo v kôlni na náradie.

  Text And Image Section

  Pevný a na priestor nenáročný sušiak

  Lidl je známy skvelým pomerom medzi kvalitou a cenou, ale tiež svojimi praktickými a efektívnymi riešeniami. A to bez ohľadu na to, či sa jedná o produkty pre záhradu, dielňu či o vybavenie a doplnky do domácnosti.

  Stojan na bielizeň AQUAPUR, ktorý bez problémov pojme až 33 vešiakov, sa vyznačuje vysokou stabilitou a maximálnou priestorovou úspornosťou. Pri nízkej hmotnosti 1,1 kg dokáže uniesť až 15 kg oblečenia. Vysušíte či vyvetráte na ňom úplne jednoducho posteľnú bielizeň, napínacie plachty, tielka, tričká, blúzky, šaty, bundy, svetre, mikiny či vetrovky.

  Myslite na pohodlný prenos osušeného oblečenia

  Nestalo sa vám, že vám čerstvo vyprané a osušené oblečenie vypadlo a vy ste ho tak miesto do skrine mohli zaniesť rovno opäť do koša na špinavú bielizeň? Mohlo to byť kvôli tomu, že ste nemali žiadnu pomôcku na prenos osušenej bielizne. Na pohodlný prenos vysušeného oblečenia odporúčame kôš na bielizeň AQUAPUR s objemom 50 litrov, ktorý nájdete v našej ponuke za skvelú cenu.

  V prípade, že máte radšej priestorovo úspornejšie riešenia, vhodným môže byť set dvoch košov na bielizeň so stabilným dnom, rovnako značky AQUAPUR. Vďaka dvom kusom môžete jeden kôš používať na špinavé a druhý na čisté oblečenie.