Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Ústna starostlivosť

14 produktov
  Zobrazené produkty 14 / 14 produktov
  Text And Image Section

  Dokonalá ústna hygiena: čistenie zubov a starostlivosť o chrup

  Odborníci sa zhodujú, že správna ústna a zubná starostlivosť predchádza zubnému kazu, pôsobí proti tvorbe zubného povlaku a chráni pred nežiaducim zubným kameňom. Okrem toho zostáva ústna flóra v zdravej rovnováhe. Denná starostlivosť o ústnu dutinu je preto rovnako dôležitá ako starostlivosť o telo alebo tvár.

  Mať krásne a zdravé zuby by malo byť cieľom každého z nás. Veľmi dôležitým prvkom pre splnenie tohto cieľa je výber a použitie správnych produktov určených pre ústnu starostlivosť. Základom je kvalitná zubná kefka a zubná pasta, k efektívnemu čisteniu zubov a ústnej dutiny napomáhajú tiež medzizubné kefky a ústne sprchy.

  Kvalitné elektrické zubné kefky, medzizubné kefky aj ústne sprchy sú súčasťou ponuky v kategórii venovanej ústnej starostlivosti. Samozrejmosťou sú dostatočné skladové zásoby väčšiny produktov, rýchle dodanie, vysoká kvalita a skvelé ceny.

  Ako sa správne starať o zuby a ústnu dutinu?

  • Čistite si zuby asi tri minúty aspoň dvakrát denne.
  • Každý deň si čistite priestory medzi zubami zubnou niťou.
  • Podľa potreby používajte iné produkty ústnej hygieny.
  Text And Image Section

  Starostlivosť o zuby a ústna hygiena doma

  Kombinácia zubnej kefky, dentálnej nite a ústnej vody je ideálnym základom pre dobrú rutinnú ústnu hygienu. Zubný povlak na zuboch a ďasnách tvorí živnú pôdu pre baktérie, ktoré môžu spôsobiť zubný kaz, zápal ďasien a iné ochorenia. Možné ho je odstrániť iba každodenným čistením zubov. Aká zubná kefka sa vám bude hodiť, závisí od stavu vašich zubov a vašich preferencií.

  Aká je tá správna zubná kefka – sonická, elektrická alebo manuálna?

  Elektrická zubná kefka nie je nevyhnutne lepšia ako manuálna zubná kefka, no môže vám čistenie zubov výrazne uľahčiť. Ak uprednostňujete čistenie bežnou manuálnou zubnou kefkou, mali by ste dbať ohľad predovšetkým na dôkladnosť. Vo všeobecnosti sa odporúča hlava kefky, ktorá nie je príliš veľká a ktorá má zaoblené plastové štetiny. Stupeň tvrdosti treba prispôsobiť stavu zubov a ďasien.

  Čistenie bude o niečo jednoduchšie, ak používate elektrickú alebo sonickú zubnú kefku. Technológia sa posunula už tak ďaleko, že existujú elektrické kefky vybavené rôznymi senzormi a šikovnou technológiou čistenia. Dobré elektrické zubné kefky nájdete vo všetkých cenových segmentoch. Predovšetkým je však dôležité používať správnu techniku čistenia zubov a nepoškodzovať si ďasná.

  Vhodné príslušenstvo na starostlivosť o ústnu dutinu

  K zodpovednej ústnej hygiene patrí aj správne príslušenstvo. Po vyčistení zubov by ste mali vždy vyčistiť priestory medzi zubami. Zubná niť či špeciálne medzizubné kefky pri správnom použití zachytia každú malú nečistotu, ktorá sa dá sa vypláchnuť ústnou vodou. Dôležité je však vedieť, že ústne vody by nikdy nemali nahradiť čistenie zubov alebo používanie zubnej nite. Používajú sa len na podporu ústnej hygieny alebo zápalu.

  Ústne sprchy sú vhodné na dodatočné čistenie medzizubných priestorov a na masáž ďasien. Zariadenia generujú sústredený prúd vody, ktorý odstraňuje zvyšky jedla a zubný povlak. Rôzne modely prístrojov navyše obsahujú špeciálne masážne hlavice, ktoré možno použiť na stimuláciu krvného obehu v ďasnách. Niektoré majú aj nástavec na jazyk.

  Text And Image Section

  Pravidelná ústna hygiena a prehliadky u zubára

  Pravidelná domáca ústna hygiena neznamená, že sa môžete vyhnúť preventívnym návštevám zubára, no so zdravými zubami je takáto návšteva oveľa príjemnejšia. Preventívna starostlivosť od lekára, ktorému dôverujete, je preto jedným z najdôležitejších opatrení pre krásne a zdravé zuby. Profesionálnou ústnou hygienou budete mať zuby dôkladne vyčistené a to najmä miesta, na ktoré sa doma zubnou kefkou dostanete len zriedka.

  Detské elektrické zubné kefky čistia zuby efektívne

  Vyberte si niektorú z našich elektrických zubných kefiek pre deti alebo dospelých a čistite si zuby skutočne dôkladne a efektívne vďaka oscilujúcemu čistiacemu systému.

  Detská elektrická zubná kefka NEVADENT s integrovanou batériou, pogumovanou protišmykovou rúčkou a indikátorom nabitia zabezpečí vašim deťom príkladné čistenie zubov. Kefka disponuje tromi hlavnými funkciami – funkciou dôkladného čistenia, funkciou jemného čistenia citlivých miest a funkciou masáže ďasien. K rovnomernému čisteniu všetkých častí chrupu napomáha 2 minútový časovač s 30 sekundovými intervalmi – rozdelenie chrupu na ľavú hornú, pravú hornú, ľavú dolnú a pravú dolnú časť.

  Kefkové hlavice tvoria vysokokvalitné zaoblené štetiny, ktoré sú vyrobené z nylonového monofilného vlákna DuPont Tynex, špeciálne určeného pre šetrné čistenie citlivých detských zubov.

  Výhodou tejto elektrickej zubnej kefky je tiež, že je kompatibilná aj s hlavicami viacerých výrobcov.