Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Vŕtačky a príslušenstvo

146 produktov
Zobrazené produkty 24 / 146 produktov
Text And Image Section

Jedno z náradí, ktoré by nemalo chýbať vo výbave žiadneho domáceho kutila či hobby majstra, je vŕtačka. V každej domácnosti sa z času na čas objaví potreba vyvŕtania diery – na zavesenie obrazu, bezpečné prichytenie nábytku či inštalácie poličky. Sú však aj práce, kedy je potrebná „hrubá sila.“ Pri rekonštrukciách či vŕtaní do obzvlášť tvrdých materiálov najlepšie poslúžia príklepové vŕtačky a vŕtacie kladivá. Všetky spomenuté druhy vŕtačiek nájdete aj v našom e-shope, na mieste, kde sa práve nachádzate – v kategórii „Vŕtačky a príslušenstvo.“

Našou snahou je, aby sme vám dali možnosť komplexného nákupu. Veď, aký by to malo význam, ak by ste si príslušenstvo k vŕtačkám či vŕtacím prácam museli zháňať inde?! Súčasťou nášho bohatého sortimentu sú tak aj súpravy bitov, fréz a vrtákov rôznych druhov a tvarov pre čo najuniverzálnejšie použitie.

Druhy vŕtačiek a ich využitie

Nákup elektrického náradia môže byť niekedy komplikovaný. A keď už je reč o vŕtačke, treba si najskôr ujasniť, ktoré zariadenie je vám vlastne potrebné alebo má zmysel pre vás si ho zaobstarať. Vŕtačky možno zhruba rozdeliť do štyroch rôznych kategórií.

Príklepová vŕtačka

Príklepová vŕtačka je štandardne používaným modelom na stavbách a v domácnostiach. So správnym vrtákom a správnym nastavením môžete vŕtať presné diery do rôznych materiálov: vrtáky do dreva, vrtáky do betónu, vrtáky na obkladačky, vrtáky do kovu, vrtáky do muriva a podobne umožňujú domácim kutilom vykonať takmer akékoľvek zadanie. Príklepová vŕtačka by sa mala vždy aplikovať pod 90-stupňovým uhlom a mala by sa viesť miernym tlakom, čo niekedy spôsobuje, že vŕtanie nad hlavou na rebríku je trochu únavné.

Text And Image Section

Uhlová vŕtačka

Niekedy treba robiť otvory na ťažko dostupných miestach, kde klasická príklepová vŕtačka nemá šancu sa dostať. V tomto prípade je správnou voľbou špeciálna uhlová vŕtačka. Kompaktná konštrukcia s malou vŕtacou hlavou umožňuje vŕtanie v úzkych rohoch a uhloch. Existujú uhlové vŕtačky s príklepovou funkciou a bez nej, takže je možné opracovávať rôzne materiály.

Vŕtacie kladivo – Rotačné kladivo

Namiesto vŕtania presných malých otvorov vŕtacie kladivo využíva svoj nárazovo-rotačný pohyb na vytváranie väčších demolácií alebo rozsiahlych otvorov. Vďaka tomu je ideálne na búracie práce, vykonávanie prierezov alebo na sekanie. Viaceré modely sa dajú použiť aj ako bežné príklepové vŕtačky, najmä na tvrdšie materiály, ako je prírodný kameň, a preto sú pôsobivé svojou multifunkčnosťou. Vŕtacie kladivá sú však zvyčajne podstatne ťažšie ako obyčajná príklepová vŕtačka, čo môže spôsobiť, že dlhšia práca bude výzvou.

Stojanová vŕtačka – Stolová vŕtačka

Stojanové vŕtačky alebo ako sú ešte nazývané aj stolné vŕtačky sú pre kutilov obzvlášť zaujímavé. Stojanová vŕtačka je umiestnená na pracovnom stole a umožňuje mimoriadne presné vŕtanie s malým úsilím a vysokým stupňom bezpečnosti. Predovšetkým malé a stredne veľké projekty, ako sú diely pre vtáčie búdy, rámy obrazov, menšie kusy nábytku alebo modelárstvo, sa dajú veľmi dobre spracovať pomocou týchto vŕtačiek.

Text And Image Section

Hľadáte vhodnú vŕtačku? Neprehliadnite ich dôležité vlastnosti

Ak sa chystáte na kúpu novej vŕtačky – či už príklepovej vŕtačky, vŕtacieho kladiva alebo kombinovaného modelu – je vhodné pozrieť sa bližšie na produktové detaily jednotlivých modelov. Z vizuálneho hľadiska sa elektrické náradie často takmer nelíši, ale pre úspešné a dlhodobé používanie sú rozhodujúce nasledujúce vlastnosti produktu.

  • Výkon: Príliš slabý výkon vám spôsobí iba frustráciu. Vŕtačka sa rýchlo zahreje, prípadne nestíha prenikať do požadovaného materiálu. Dobrá vŕtačka by preto mala mať na bežné domáce použitie výkon aspoň 700 W. Pre náročnejšiu prácu sa odporúča 1 500 W.
  • Prevádzkový režim: Vŕtačky sú dostupné s káblom aj s batériou. Zatiaľ čo modely so šnúrou majú zvyčajne väčší výkon, sú ľahšie a dajú sa používať bez prestávky, remeselníci ťažia z väčšej flexibility a voľnosti pohybu s akumulátorovými vŕtačkami. Ktorý variant je ten správny, závisí od individuálnych predstáv a plánovaných operácií.
  • Doplnkové vlastnosti: Moderné vŕtačky majú viac než len vypínač. K dispozícii by mali byť rôzne funkcie, ktoré zabezpečia, že práca so zariadením bude pohodlná, bezpečná a efektívna. Ľahko použiteľný regulátor otáčok umožňuje použiť vŕtačku ako akumulátorový skrutkovač. Ak je možné integrovať odsávacie zariadenie, vŕtanie bude čistejšie a bezpečnejšie. Výhodou sú aj pohodlné, bezpečné úchopové plochy.

Príslušenstvo na vŕtanie

Mnohé vŕtačky sú dodávané ako súprava s rôznym príslušenstvom a doplnkovou výbavou, iné modely sú obmedzené na to najnutnejšie. So správnym príslušenstvom k vŕtačke je možné si prácu uľahčiť, zvýšiť bezpečnosť a rozšíriť funkčnosť prístroja.

Po prvé, má zmysel zaobstarať si rôzne vrtáky. Pri príklepových vŕtačkách sa tieto dajú obzvlášť jednoducho vymeniť vďaka rýchloupínaciemu skľučovadlu. Odporúčame vám vrtáky do dreva, vrtáky do betónu a vrtáky na obkladačky, aby ste boli pripravení na všetky remeselné práce v dome. Ak chcete od svojej vŕtačky viac, môžete prístroj so správnymi nadstavcami použiť na frézovanie, leštenie alebo brúsenie. Ak sa vŕtačka často používa alebo ju vlastníte dlhší čas, môže byť tiež vhodné zakúpiť si nové skľučovadlo. Skľučovadlo je držiakom vrtáka a môže sa rokmi opotrebovať, takže vrták už nebude pevne sedieť na stroji.

Text And Image Section

Prídavná rukoväť je výhodná pre väčší komfort pri vŕtaní. Zabraňuje skĺznutiu ruky alebo vŕtačky, najmä pri tvrdších materiáloch. Pri akumulátorových vŕtačkách sa oplatí investovať do druhej batérie a zodpovedajúcej nabíjačky, aby vás neprekvapila náhla strata energie. Pre všetko príslušenstvo platí nasledovné: Nové diely musia zodpovedať modelu vŕtačky; nie každá značka je kompatibilná s každým príslušenstvom.

Praktická aku vŕtačka pre každého majstra

Väčšina z nás už pozná, aké praktické je mať skrutkovač na batérie. Niektorí sa však ešte stále môžu obávať výkonu či spoľahlivosti aku vŕtačiek. Zahoďte predsudky! Akumulátorové vŕtačky sú fantastické. Svedčia o tom aj výborné hodnotenia našich zákazníkov. Medzi mimoriadne vysoko hodnotené patrí napríklad značkové aku vŕtacie kladivo PARKSIDE PABH 20 V-Li B2 určené pre prácu s betónom, kameňom, drevom i kovom. Disponuje nastaviteľnou reguláciou počtu úderov a otáčok prostredníctvom spínača, zabudovaným LED svetlom a možnosťou nastavenia vŕtania s príklepom a bez príklepu a skrutkovania bez príklepu. Výhodou je tiež príslušenstvo, ktoré je súčasťou balenia, do ktorého patria napríklad SDS vrtáky či vŕtacie a skrutkovacie bity.

Táto aku vŕtačka je kompatibilná so všetkými akumulátormi série „PARKSIDE X 20 V Team.“ Ak už máte náradie s týmto typom batérie, nemusíte si tak kupovať ďalšiu batériu. Alebo naopak, ak to bude vaše prvé aku náradie, ľahko si v našom e-shope medzi akumulátormi zakúpite potrebnú batériu a ďalšie zariadenia, ktoré si budete neskôr kupovať, môžu využívať tú istú batériu. Na batérii tak pri ďalších nákupoch aku náradia v budúcnosti nemálo ušetríte.