Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Vyhrievanie, klimatizácia a vzduchotechnika

22 produktov
  Zobrazené produkty 22 / 22 produktov
  Text And Image Section

  Väčšinu svojho života trávime v interiéri. Každodenné činnosti ako varenie, sprchovanie, upratovanie domu, pálenie sviečok, dokonca aj dýchanie a spánok dlhodobo znečisťujú vzduch v miestnosti. K zlej kvalite ovzdušia môžu prispieť aj škodliviny z toxických materiálov v stavebných materiáloch alebo nábytku. U nás v Lidli chceme zvýšiť povedomie o dôležitosti dobre vetraných a zdravých priestorov. Preto vám v našom internetovom obchode ponúkame radiátory a nástenné ohrievače, ventilátory, klimatizačné systémy, ako aj zvlhčovače a odvlhčovače, aby sme pre vás vytvorili zdravú a príjemnú klímu vo vašej domácnosti.

  Máte občas aj vy problém s tým, že v lete máte príliš teplo a v zime príliš chladno? Nepríjemné tiež bývajú prvé jesenné dni alebo neskoré jarné. Na jar, keď už je po vykurovacej sezóne a na jeseň, keď vykurovacia sezóna nezačala, zvyknú spôsobiť nízke nočné teploty nízku teplotu aj vo vašom dome.

  Mať preto alternatívny zdroj na príležitostné dokúrenie alebo, naopak, na zníženie izbovej teploty, je veľmi prospešné. V kategórii vyhrievanie, klimatizácia a vzduchotechnika nájdete užitočné spotrebiče pre chladenie aj ohrievanie vzduchu. Jednoducho, z pohodlia vašej obývačky, si môžete objednať olejový radiátor, konvektor, stolový aj stojanový ventilátor, mobilnú klimatizáciu, elektrický krb či teplovzdušný keramický ventilátor. Samozrejme, tovar vám dovezieme rýchlo a bezpečne až k prahu vašich dverí.

  Konvektor alebo olejový radiátor?

  Rozhodujete sa, ako efektívne vykúriť alebo len dokúriť váš dom, byt, chalupu či chatu? Riešením môžu byť konvertory alebo olejové radiátory. Rýchle a príjemné teplo vám zabezpečí napríklad mobilný olejový radiátor SILVERCREST s deviatimi výhrevnými rebrami a tromi stupňami nastavenia výkonu, až do 2 000 W. Účinnosť ešte zvyšuje zabudovaný 400 W ventilátor. Radiátor disponuje viacerými užitočnými funkciami ako napríklad funkciou proti poklesu teploty pod bod mrazu. Vysokú bezpečnosť olejového radiátora zaručuje ochrana proti prevráteniu a prehriatiu.

  Text And Image Section

  Elektrický krb – príjemná atmosféra bez náročnej inštalácie

  Aj vy ste vždy snívali o neopakovateľnej pohode pri krbe, avšak vaše domáce priestory neumožňujú jeho realizáciu? Nezúfajte! Máme pre vás riešenie. Výbornou alternatívnou môže byť elektrický krb. Príjemnú atmosféru zabezpečí imitácia horenia dreva a dva stupne ohrevu. Krb je možné použiť aj ako svetelný zdroj bez sálania tepla. Vďaka ochrane proti prehriatiu je bezpečným zariadením vhodným do akejkoľvek domácnosti.

  Zlepšite ovzdušie vo vašej domácnosti a žite zdravšie s Lidl

  Nesprávne vykurovanie spôsobuje nielen vysokú spotrebu energie, ale má za následok aj vysoké emisie CO₂. Bez ohľadu na to, aký druh vykurovania používate, dôležité je vykurovať efektívne, čo začína už pri voľbe izbovej teploty. Každý deň máte možnosť ušetriť energiu a správnym vykurovaním znížiť aj svoje náklady na vykurovanie. V nasledujúcej časti sme pre vás zhrnuli najdôležitejšie výhody vzduchotechniky z Lidlu a zdravej vnútornej klímy:

  • Správne vykurovanie má vplyv na náklady na energiu, pretože môžete ušetriť veľa peňazí.
  • Ak viete správne vykurovať, znížite emisie CO₂ a tým ochránite životné prostredie.
  • Správne ovzdušie v interiéri hrá hlavnú úlohu pre vaše zdravie a zabraňuje tvorbe plesní. Pri správnej izbovej teplote môžete tiež pracovať sústredenejšie a spať pokojnejšie.
  • Vybrané produkty z Lidlu, ako sú termostaty a teplomery, vám pomôžu sledovať požadovanú teplotu a tým aj náklady na energiu.

  Vykurovanie a klimatizácia s Lidl

  Môže byť ťažké vytvoriť a udržať zdravé vnútorné ovzdušie v domácnosti a kancelárii, najmä počas vykurovacieho obdobia. Pre zdravé ovzdušie by teplota mala byť v rovnováhe s vlhkosťou v miestnosti. Pomôcť tomu môžu nasledovné prístroje:

  Text And Image Section

  Elektrické ohrievače pre viac tepla vo vašej domácnosti a kancelárii

  Oproti klasickému vykurovaniu majú elektrické ohrievače jednu zásadnú výhodu, že poskytujú príjemné teplo v priebehu niekoľkých minút. Mobilný ohrievač sa oplatí, najmä ak vykurujete malú miestnosť, kde nie je radiátor. V sortimente Lidl nájdete rôzne voľne stojace ohrievače, nástenné ohrievače, keramické vežové ohrievače alebo aj kúpeľňové radiátory s funkciou časovača. Prístroje je možné v prípade potreby zapnúť a zabezpečiť tak príjemné teplo v rozhodujúcich chvíľach. Po dosiahnutí požadovanej teploty sa radiátor vypne.

  Odvlhčovače a čističky vzduchu, ktoré znižujú vlhkosť vzduchu a optimalizujú vnútornú klímu

  Správna vlhkosť zohráva dôležitú úlohu pre dobrú vnútornú klímu. Zvlhčovače vzduchu pri príliš suchom vzduchu zvyšujú vlhkosť v miestnosti a zabraňujú tak vysúšaniu sliznice nosa, pier, očí a vlasov. Príliš suchá klíma v miestnosti, napríklad v dôsledku suchého vzduchu, tiež zvyšuje náchylnosť na choroboplodné zárodky. V tomto prípade významnú úlohu zohráva aj čistička vzduchu.

  Klimatizácia a ventilátory

  Klimatizácia je veľkou investíciou, ale chladiace jednotky sa oplatia, počas vysokých teplôt. Alternatívnym riešením sú ventilátory alebo vzduchové chladiče. Tie nasávajú teplý vzduch a premieňajú ho na studený vzduch pomocou chladenia vodou alebo ľadom. Oproti klasickým klimatizačným systémom sa používa chladiaca kvapalina. Mobilné klimatizačné systémy sa vyznačujú kompaktným dizajnom a efektívnou a tichou prevádzkou. Stojanové, stolové, podlahové a vežové ventilátory majú niekoľko stupňov rýchlosti a funkciu časovača. Niektoré ventilátory môžete využiť aj s funkciou inteligentnej domácnosti, ktorú možno ovládať cez aplikáciu.

  Aká je ideálna vnútorná teplota?

  V spálni sa za optimálnu izbovú teplotu považuje 18 stupňov, v obývačke za príjemných 20 až 22 stupňov. Vlhkosť v obývačke, kancelárii a spálni by mala byť 40 až 60 percent. V kuchyni má zmysel vlhkosť 50 až 60 percent.

  Kedy má zmysel vykurovať?

  Vo všeobecnosti sa za vykurovaciu sezónu považuje obdobie od októbra/novembra do približne polovice apríla. Presný čas vykurovania závisí od počasia. Rozhodujúca je aj vaša preferovaná teplota, vďaka ktorej sa budete cítiť dobre.

  Ako užitočný je odvlhčovač?

  Ak je relatívna vlhkosť vzduchu viac ako 40 až 60 percent, má zmysel použiť odvlhčovač. Pretože ak je vo vzduchu príliš veľa vlhkosti, môže sa na stenách a nábytku ľahko vyvinúť pleseň. Nárazové vetranie tiež pomáha zlepšiť úroveň vlhkosti, ktorá je príliš vysoká.