Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Záhony a pareniská

21 produktov
  Zobrazené produkty 21 / 21 produktov
  Text And Image Section

  Klasický, vyvýšený záhon alebo parenisko: všetko, čo potrebujete

  Či už je hranica medzi záhonom a trávnikom vytvorená kameňmi alebo špeciálnymi prvkami na lemovanie trávnika alebo je rastlinná výsadba umiestnená do veľkého dreveného kvetináča: záhony už nemusia dodržiavať prísnu schému, ale individuálne sa prispôsobujú záhradám, balkónom a ich majiteľom. Pretože so správnym vybavením sa nikto nemusí zaobísť bez vlastných záhonov na kvety, ovocie a zeleninu.

  Priateľské k chrbtu a flexibilné: Vyvýšené záhony na balkóny a záhrady

  Vyvýšený záhon ponúka možnosť vysadiť rôzne rastliny ako na balkónoch, tak aj v záhrade – bez väčšieho okopávania. Vyvýšený záhon má dve kľúčové výhody:

  Text And Image Section
  1. Najmä záhrady s dosť zlými pôdnymi podmienkami sa pomocou vyvýšených záhonov stále dajú premeniť na skutočné pestovateľské raje. Rozhodujúce je tu správne vytvorenie a osadenie vyvýšeného záhona, aby všetky rastliny dostali potrebné živiny.
  2. Všetci nadšenci záhradkárstva by si mali zaobstarať aj vyvýšený záhon: ak je kvetináč dostatočne vysoký, plenie buriny, hnojenie a polievanie je oveľa jednoduchšie.

  Vyvýšené záhony sú dostupné v rôznych prevedeniach: z prírodného dreva, z odolného plechu, skladacie pre úsporu miesta, s ochranným krytom alebo s praktickou policou na záhradné doplnky.

  Text And Image Section

  Perfektné, keď je málo miesta: vertikálne záhrady na balkóne

  Vedľa malého záhradného nábytku je u vás na balkóne málo miesta? Nemusíte sa však zaobísť bez vlastnej bylinkovej záhradky. Vertikálna záhrada využíva výšku balkóna bez toho, aby zaberala veľa miesta na podlahe. Ak sa vám nechce stavať vlastnú konštrukciu z drevených paliet alebo dažďových žľabov, všetko si na vertikálnu záhradu jednoducho kúpite online. Ideálne sú na to kvetináče usporiadané jeden na druhom. Alternatívne je možné, ak je dostatok miesta, na stojan na kvety alebo rastliny umiestniť rôzne kvetináče s bylinkami alebo drobným ovocím a zeleninou, ako sú paradajky alebo jahody.

  Ideálne v každom ročnom období: kúpte si parenisko

  Ak chcete sadiť zeleninu a bylinky po celý rok alebo začať s výsevom skoro v roku, mali by ste si kúpiť parenisko. Zjednodušene povedané, parenisko je miniatúrny skleník. Rastliny sú chránené pred poveternostnými vplyvmi a chladom krytom zo skla alebo plastu a zároveň dostávajú dostatok svetla na vývoj. Parenisko sa dá použiť aj ako rozmnožovací záhon, z ktorého sa rastliny neskôr premiestnia na iné záhony. Dobre to funguje napríklad so šalátom, paradajkami, uhorkami a všetkými druhmi kapusty.