Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Záhradné náradie

112 produktov
Zobrazené produkty 24 / 112 produktov
Text And Image Section

To, čo platí pre každú inú prácu, platí aj pre prácu v záhrade. Každý záhradkár či majiteľ rodinného domu s krásne upraveným trávnikom vie, že aby záhrada vyzerala podľa predstáv, je potrebné sa o ňu náležite starať. Ak máte správne nástroje, prístroje a zariadenia, práca nemusí byť nutným zlom. Naopak, môže skutočne baviť.

Aj kategóriu záhradné náradie pravidelne aktualizujeme a vybavujeme produktami, ktoré nie sú len užitočné, ale aj praktické. Kým elektrické kosačky, vertikutátory či záhradné kultivátory využijete od jari do jesene, v zime vám môže poslúžiť snežná fréza, ktorá je rovnako súčasťou našej stálej ponuky.

Ktoré záhradné náradie patrí k základnej výbave?

Aké záhradné náradie budete potrebovať, závisí od dispozície a štruktúry záhrady: o zeleninovú záhradu sa treba starať inak ako o záhradu, ktorá pozostáva iba z trávnika alebo je charakteristická množstvom stromov. Niektoré pomôcky sú však pre úspešné záhradkárčenie nevyhnutné.

  1. Fúrik alebo záhradný vozík: fúrik alebo záhradný vozík je nevyhnutný pre ľahkú prepravu lístia, zeminy alebo kompostu.
  2. Hrable: lístie, konáre, odrezky trávy a časti rastlín sa dajú ľahko zbierať pomocou hrablí.
  3. Vytrhávač buriny: či už v záhonoch, na trávniku, alebo na terase – burinu možno odstrániť pomocou správneho nástroja.
Text And Image Section

Zariadenia na starostlivosť o trávnik

Krásny trávnik je stredobodom mnohých záhrad. Správna starostlivosť o trávnik je nevyhnutná, aby sa jeho krása udržala dlhodobo.

Kosačka

Kosačka na trávu patrí medzi základné vybavenie pre starostlivosť o trávnik. K dispozícii je veľký výber dostupných modelov: benzínové, elektrické a akumulátorové kosačky na trávu s rôznymi výkonmi motora a šírkou záberu. Na každý trávnik tak nájdete tú správnu kosačku.

Okrajovače trávnikov a vyžínače trávy

Okraje trávnika, ktoré ohraničujú terasu alebo záhon a nie sú oddelené, sa kosačkou kosia len ťažko - hrozí poškodenie okolitých plôch. Tento problém rieši orezávač trávnikov. So špeciálnym nástavcom je možné vyžínačom strihať aj okraje trávnika.

Vertikutátor

Pravidelná vertikutácia pomáha zbaviť trávnik buriny a machu a umožňuje mu lepšie a hustejšie rásť. Túto úlohu preberá ručne alebo motoricky poháňaný vertikutátor. Alternatívne možno použiť zariadenie 2 v 1, ktoré kombinuje kosačku na trávu a vertikutátor.

Pri starostlivosti o trávnik je dôležité jeho pravidelné prevzdušňovanie. Odstránenie odumretých či nadbytočných zvyškov trávy, machu a plsti umožňuje jednoduchší prístup vlahy, živín a slnka ku korienkom. Výsledkom je krásny, hustý a zdravý sýtozelený trávnik.

Vertikutácia sa odporúča dvakrát za rok. Pred sezónou a po nej. Pred jej realizáciou trávnik pokoste, napríklad elektrickou kosačkou PARKSIDE z našej ponuky, a nechajte uschnúť. Nie je dobré vertikutovať za silného slnka, ani keď je trávnik mokrý. Mohli by ste mu ublížiť.

Výborné hodnotenia od našich zákazníkov má elektrický vertikutátor a prevzdušňovač trávnika PARKSIDE s výkonným 1 500 W motorom. Umožňuje 4 stupne nastavenia hĺbky rezu. Okrem vertikutačného valca s 10 nehrdzavejúcimi dvojitými nožmi z ušľachtilej ocele na regeneráciu trávnika obsahuje tiež prevzdušňovací valec so 44 flexibilnými oceľovými pružinovými hrotmi proti machu a plsti. Jeho kúpou tak získate 2 skvelých pracantov potrebných pre váš ukážkový trávnik v jednom zariadení za výhodnú cenu.

Text And Image Section

Zariadenia na zavlažovanie záhrady

Aký typ zariadenia na zavlažovanie záhrady je ten správny, závisí od výsadby záhrady, jej veľkosti a požadovaného pracovného zaťaženia. Vo všeobecnosti existujú štyri varianty vybavenia na zavlažovanie záhrady:

  • Zálievka: pomocou zálievky sa rýchlo zavlažujú najmä malé záhony a kvetináče. S väčšími plochami alebo ťažko dostupnými miestami, akými sú živé ploty a kríky, sa však takáto práca rýchlo stáva únavnou.
  • Záhradná hadica: pomocou záhradnej hadice možno dobre polievať aj rastliny, ktoré si vyžadujú viac vody ako sú stromy a – ak je na konci hadice pripevnená hlavica – väčšie trávniky. Vozík na hadicu uľahčuje prepravu hadice.
  • Kvapkacia alebo perličková hadica: kvapková závlaha je obzvlášť šetrná k citlivým rastlinám, pretože voda sa absorbuje priamo do zeme a neprichádza do kontaktu s jemnými kvetmi a listami.
  • Postrekovací systém: ak máte na záhrade veľký trávnik, zavlažovací systém je najpohodlnejším a najúčinnejším spôsobom zavlažovania.
Text And Image Section

Zariadenia na strihanie živých plotov, kríkov a stromov

Ak sú na záhrade živé ploty, kríky alebo stromy, musíte ich pravidelne strihať. Dobré záhradné nožnice sa vám jednoznačne zídu. Pri záhradných nožniciach sa zásadne rozlišuje medzi obtokovými nožnicami a nákovovými nožnicami. Obtokové nožnice sú vhodné najmä na čerstvé výhonky a konáre, ako je to pri strihaní ruží. Suché konáre sa ľahšie odstraňujú pomocou nákovových nožníc.

Jednoručné nožnice

Jednoručné nožnice sú klasické záhradnícke nožnice. Používajú sa na úpravu kríkov ruží alebo napríklad živých plotov. Ako už názov napovedá, nožnice sa dajú ovládať len jednou rukou. Jednoručnými nožnicami možno strihať konáre a vetvičky s priemerom až 30 mm.

Záhradnícke nožnice

Na ovládanie záhradníckych nožníc sú potrebné obe ruky. Dlhšie rukoväte vytvárajú väčší pákový efekt, takže je možné rezať aj silnejšie konáre alebo obzvlášť vysušené drevo.

Bez ohľadu na typ, záhradnícke nožnice by mali byť vždy ostré. Tupé nožnice pri strihaní roztrhajú alebo rozdrvia rastlinné vlákna a tým ich poškodia. Na týchto „ranách“ sa môžu usadiť huby a sadenice.

Píla

Na hrubé konáre nožnice nestačia. Tu by sa mala použiť píla na orezanie stromu. Výber motorovej píly alebo ručnej píly závisí od osobných preferencií a stanoveného rozpočtu: Ručná píla je lacnejšie riešenie, na ktoré potrebujete viac energie, motorová píla robí prácu jednoduchšie, ale stojí viac peňazí a vyžaduje si viac cviku, pokiaľ ide o manipuláciu.

Zariadenia na čistenie terás, fasád a markíz

Nielen pôda a rastliny charakterizujú imidž záhrady, k celkovému dojmu prispieva aj terasa, fasáda domu a markízy, ktoré je potrebné pravidelne čistiť.

Metla

Metla je nevyhnutná na odstraňovanie hrubých nečistôt a lístia z terasy alebo markízy. Pri citlivých terasových krytinách, ako je prírodný kameň, by mali byť štetiny čo najjemnejšie, aby nevznikli škrabance.

Mop a kefa

Na čistenie markízy potrebujete iba vedierko s mydlovou vodou a podlahový čistič s teleskopickou tyčou. Týmto spôsobom možno čistiť aj terasové dlaždice. Odolné škvrny je možné ošetriť ručnou kefou.

Text And Image Section

Vysokotlakový čistič

Ak chcete vyčistiť dlaždice na terase rýchlo a efektívne, môžete použiť čistiace zariadenia, ako sú napríklad vysokotlakové čističe. So špeciálnym nástavcom možno bez poškodenia opracovať dlaždice, kameň, betón a drevo.

Frézou boj so snehom zaručene vyhráte

Bez ohľadu na to, či bývate v lokalite, kde tetka Perinbaba nadeľuje počas zimy bohatú snehovú prikrývku alebo máte chatu či chalupu v horskom prostredí, odpratávanie snehu bude hračkou vďaka elektrickej snehovej fréze Grizzly ESF 2046 L. Indukčný motor s ochranou proti preťaženiu a výkonom 2 000 W si hravo poradí s až 27 cm hlbokým snehom, ktorý dokáže odhadzovať do vzdialenosti 9 metrov. Pohodlné a rýchle čistenie umožňuje dostatočne široký pracovný záber frézy a ergonomická rukoväť s kovovou spojkou.

Náradie na obrábanie pôdy

Správna starostlivosť o pôdu je kľúčová, aby záhrada zažiarila v celej svojej kráse: poskytuje rastlinám živiny, ktoré potrebujú k svojmu rastu. Pravidelné obrábanie je preto nevyhnutnosťou. A ak chcete pestovať kvety alebo iné rastliny, odporúčame vám použiť správne vybavenie na obrábanie pôdy.

Lopata a ručná lopatka

Lopata je ideálna, keď je potrebné presunúť väčšie množstvo zeminy - napríklad pri výsadbe stromu. Na kvetinové a zeleninové záhony je vhodnejšia malá ručná lopatka na vykopanie priehlbín pre rastliny. Lopata je užitočná aj na rozhadzovanie kompostu alebo piesku.

Rýľ

Rýľom možno vykopať a vyhrabať aj pevnú zem, pri ktorej lopata so zaobleným tvarom nestačí. Vďaka svojim rovným hranám možno rýľ použiť aj na odrezanie okrajov trávnika.

Vidly

Pôdu je možné prekypriť vidlami a pripraviť ju tak na výsev nových rastlín. Okrem toho možno pomocou nich ľahko odstrániť burinu s hlbšími koreňmi. V prípade potreby je možné vidly použiť aj na prevzdušnenie trávnika – aj keď lepšie výsledky tu prinášajú špeciálne prevzdušňovacie vidly.

Užitočné doplnky do záhrady

Okrem správneho záhradného náradia môže prácu v záhrade výrazne uľahčiť aj správne dodatočné príslušenstvo. Na zber odstránenej buriny sa hodí vedro. Ak chcete orezať stromy alebo vyčistiť svoju markízu, potrebujete rebrík s pevnou oporou. Záhradné rukavice ochránia vašu pokožku pred nečistotami a zraneniami – a ak veľa pracujete na kolenách, prospejú vám chrániče kolien.