Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Záhradné slnečníky

28 produktov
  Zobrazené produkty 24 / 28 produktov
  Text And Image Section

  Záhradné slnečníky a tieniace plachty pre balkóny a terasy

  V mnohých domácnostiach sú záhrada, balkón či terasa orientované na juh. Kvôli pohodlnému fungovaniu v domácnosti, ale aj zabezpečeniu súkromia, je v takýchto podmienkach vhodné zabezpečiť si nejakú formu tienenia. Najmä vtedy, keď je slnko nízko na oblohe, môžu nepríjemné odlesky na veľkých okenných plochách prenikať do interiéru. Ak potom chcete sledovať televíziu, môžete stiahnuť rolety, alebo zatiahnuť závesy – a potom sedíte v tme bez výhľadu do vašej záhrady. V Lidl online shope máte možnosť získať ochranu pred slnkom a ochranu súkromia na balkón alebo terasu v jednom.

  Markízy, tieniace plachty alebo slnečníky ponúkajú veľa možností, ako vybaviť váš balkón alebo terasu účinnou slnečnou ochranou proti UV žiareniu. Samozrejme, UV žiarenie je tým nebezpečnejšie, čím vyššie je slnko na oblohe.

  Veľké plochy sa nedajú ľahko pokryť jednoduchým slnečníkom. Vďaka flexibilnému usporiadaniu vám markíza poskytne dokonalú ochranu terasy pred slnkom. Najmä na balkóne sa dá využiť aj ako zástena na ochranu súkromia pred zvedavými pohľadmi susedov. Kto by chcel permanentne ležať alebo sedieť v zornom poli iných ľudí?

  Na záhrade je naopak slnečná tieniaca plachta flexibilnou ochranou pred slnkom, často ešte lepšou ako osvedčené slnečníky. V internetovom obchode LIDL nájdete množstvo individuálnych riešení, či už pre malé alebo veľké balkóny, terasy alebo iné plochy, kde potrebujete viac tieňa. Napríklad slnečníky, slnečné plachty a voľne stojace markízy možno jednoducho umiestniť kdekoľvek v záhrade, kde potrebujete zabezpečiť tienisté miesto.

  Text And Image Section

  Ochrana pred slnkom: Individuálne riešenia pre malé balkóny a veľké terasy

  Markízy, slnečné plachty či slnečníky na balkóny a terasy by mali byť vyrobené z kvalitného materiálu, aby na balkóne či terase bola zabezpečená dokonalá ochrana pred slnkom. Mali by poskytovať ochranu pred UVB žiarením, pretože slnko môže byť pre pokožku veľmi nebezpečné, najmä počas dlhých letných dní, keď slnečné lúče uvoľnia svoju plnú silu. Navyše, životnosť markízy alebo slnečnej plachty je tým väčšia, čím lepšia je UV odolnosť jej materiálu. Ochrana v horúcich dňoch by totiž mala vydržať dlhšie ako len jednu či dve sezóny.

  Optimálnu ochranu pred slnkom možno na balkóne realizovať mnohými spôsobmi vďaka flexibilným riešeniam. Na terasu môžete takmer vždy pripevniť markízu alebo tieniacu plachtu na ochranu pred slnkom. Konštrukčné požiadavky na inštaláciu závisia od zvoleného produktu a podmienok na mieste, na ktorom ho chcete inštalovať. Slnečnú ochranu je spravidla možné dokonale pripevniť na stenu pomocou niekoľkých skrutiek. Ak by ste sa však chceli vyhnúť vŕtaniu, existujú aj iné riešenia pre dokonalú ochranu pred slnkom, ktoré vŕtanie nevyžadujú. Flexibilná ochrana pred slnkom pre malé balkóny s montážou svorkou na strop je možná, ak ide o balkón so strechou. V opačnom prípade sa dá takmer vždy umiestniť slnečník alebo slnečná plachta. Väčšie plochy naopak najlepšie ochráni pred slnkom klasická markíza. Ako ochranu pred slnkom do záhrady možno použiť tieniacu plachtu, ktorá deťom poskytne ochranu pred slnkom, ktorú potrebujú pri hre. Obzvlášť pri deťoch je potrebné dávať pozor a zabezpečiť im miesto v tieni.

  Text And Image Section

  Výsuvná markíza pre flexibilnú ochranu pred slnkom na balkónoch a terasách

  Klasická markíza na balkón býva zväčša výsuvná, čiže sa dá kľukou vysunúť na požadovanú dĺžku. V závislosti od modelu existujú aj elektrické markízy a markízy s kĺbovým ramenom, ktoré sa dajú sklopiť a s ktorými je ochrana pred slnkom na balkóne zaručená vždy, aj keď je slnko nízko na oblohe. Ak je markíza výsuvná, väčšinou pozostáva z kvalitnej látky, ktorú je možné dokúpiť tak, aby dizajnovo ladila s vaším balkónom alebo terasou. Vaša terasová markíza sa tak môže optimálne prispôsobiť vášmu domácemu prostrediu.

  Po inštalácii markízy môžete zostať vonku počas horúcich letných dní a stále si užívať ochranu pred slnečnými lúčmi. Pri silnom vetre alebo hroziacej búrke by mala byť markíza vždy zrolovaná, kvôli bezpečnosti, pretože môže inak dôjsť k poškodeniu úchytov na stene alebo kĺbovej konštrukcie. Podobne ako markíza, aj slnečník je veľmi náchylný na silný vietor a v prípade rizika búrok by ste ho mali zložiť včas. Vlhké alebo dokonca mokré markízy by ste nemali priamo zrolovať, pretože vlhkosť môže rýchlo viesť k vzniku plesní alebo škvŕn. Ďalším riešením je aj pergolová markíza, ktorá má ďalšie podpery a je o niečo menej citlivá na vietor.

  Vhodná ochrana pred slnkom a dostatok tieňa na terase a balkóne

  V posledných rokoch a desaťročiach je ochrana pred UV žiarením obzvlášť dôležitá v lete. Slnko v súčasnosti často svieti oveľa intenzívnejšie a množstvo horúcich dní spôsobuje, že posedenie vonku na balkóne či terase na priamom slnku je všetko, len nie pohodlné. S riešeniami na ochranu pred slnkom z online obchodu LIDL získate kvalitnú ochranu. Či už balkónová ochrana pred slnkom s tieniacou plachtou alebo praktický slnečník; Riešenia ochrany pred slnkom z obchodu LIDL sú flexibilné a zároveň sa prispôsobia individuálnym požiadavkám.

  Ak sa slnko nachádza vysoko na oblohe, zastrešený balkón alebo terasa sú často jediným spôsobom, ako si sadnúť vonku v horúčave. Doprajte si ochranu pred slnkom, ktorú v lete potrebujete vo svojej záhrade, na balkóne, terase a záhradnom nábytku. Internetový obchod LIDL má aj mnoho ďalších inovatívnych produktov na tému zabezpečenia súkromia a ochrany pred slnkom vo vnútri domácnosti a v jej exteriéri.