Obchodník roka 2020

Lidl už ôsmy raz v rade získal prestížnu Cenu verejnosti v rámci súťaže Mastercard Obchodník roka. Lidl uspel so ziskom 23 592 hlasov. Doteraz vždy, už sedemkrát, zvíťazil tento reťazec aj v odbornej kategórií Obchodník s potravinami. O víťazoch jednotlivých sortimentných kategórií rozhodol rozsiahly reprezentatívny výskum spoločnosti GfK Czech na vzorke 1000 respondentov zo Slovenska. Medzi základnými parametrami hodnotenia bolo spontánne menovanie predajne, počet nakupujúcich či miera lojality zákazníkov k predajni.

OBCHODNÍK ROKA 2019

Mastercard Obchodník roka je ocenenie najlepších obchodníkov v jednotlivých kategóriách maloobchodu. O svojom najobľúbenejšom obchodníkovi rozhoduje samotná verejnosť prostredníctvom internetového a SMS hlasovania.

1. miesto ― Mastercard Obchodník roka s potravinami 2019
1. miesto ― Mastercard Obchodník roka – Cena verejnosti 2019 (získali sme 27 786 hlasov zo 44 864)

Obchodník roka 2018

Obchodník roka: Lidl už s jedenástimi prvenstvami

V odbornej kategórií Mastercard Obchodník s potravinami Lidl taktiež obhájil svoje predošlé prvenstvá a získal už piatu trofej v rade. Z víťazstva sa tešil vďaka vysokej dôvere a lojalite zákazníkov. „Náš záväzok vo vzťahu k zákazníkom je jednoduchý a zároveň úprimný: snažíme sa im vždy ponúknuť najlepšiu kvalitu za výhodnú cenu. Zaujímame sa o ich názor a v maximálnej možnej miere sa im snažíme vyhovieť. Zákazníci nám to odplácajú svojou dôverou a spokojnosťou. Opakovane nás zvolili za jednotku v čerstvosti, za symbol najlepšieho pomeru ceny a kvality a na základe prieskumu verejnej mienky sme sa po piatykrát stali Obchodníkom s potravinami,“ uviedol Martin Nagy, konateľ spoločnosti Lidl Slovenská republika zodpovedný za oblasť nákupu a marketingu.

 

Obchodník roka: Cena verejnosti

Už po šiesty raz za sebou získal Lidl Cenu Verejnosti v prestížnej súťaži Mastercard Obchodník roka. Do hlasovania sa zapojilo celkovo 58 209 ľudí, pričom Lidl získal 35 193 hlasov a pred druhým v poradí – dm drogerie markt zvíťazil s výrazným náskokom. V prvej desiatke sa okrem Lidla neumiestnil žiaden iný potravinový reťazec. Diskont zároveň zopakoval svoje víťazstvo aj v kategórií Obchodník s potravinami, pričom v tomto hodnotení uspel po piatykrát v rade.

Obchodník roka 2017

Obchodník roka: Lidl znovu obhájil dve prvenstvá

Držiteľom Ceny Verejnosti sa v rámci prestížnej súťaže Mastercard Obchodník roka už po piatykrát v rade stal Lidl. Diskontný reťazec zároveň obhájil aj prvenstvo v kategórií Obchodník s potravinami.

Obchodník roka 2016

Mastercard Obchodník roka

Mastercard Obchodník roka je ocenenie najlepších obchodníkov v jednotlivých kategóriách maloobchodu. V tomto roku sa uskutočnil na Slovensku štvrtý ročník tejto súťaže a počas tohto obdobia si vydobylo veľkú mediálnu publicitu i rešpekt medzi obchodníkmi. Slávnostné vyhlásenie víťazov sa uskutočnilo 25. apríla 2017 v rámci konferencie Retail Summit v Bratislave.