Vyrobené na Slovensku

Slovenskí dodávatelia 3

Vaše produkty môžete predávať v 150 predajniach Lidl po celom Slovensku. Pošlite nám svoju ponuku cez kontaktný formulár.

Na slovenský trh sme vstúpili v septembri 2004, aktuálne prevádzkujeme 150 maloobchodných predajní v 90 mestách a v hodnoteniach rešpektovaných analytikov sa umiestňujeme na popredných priečkach predajcov potravín s ohľadom na trhový podiel i rast.

Výber dodávateľov

​V rámci rozširovania našej stálej, a rovnako tak časovo obmedzenej ponuky neustále hľadáme nových dodávateľov, ktorí dokážu splniť naše tri základné podmienky. Sú nimi: kvalita ponúkaných tovarov, kontinuita dodávok a cenová konkurencieschopnosť. Súčasne platí, že máme záujem rozširovať ponuku slovenských potravín v rámci nášho stáleho a tiež časovo obmedzeného sortimentu. Náš nákupný model je preto nastavený tak, že v prípade dvoch identických ponúk podľa vyššie spomenutých kritérií, uprednostníme slovenského dodávateľa pred zahraničným.

Nezostávame iba pri slovách

Pri našich iniciatívach na podporu domácich dodávateľov nezostávame iba pri slovách a marketingových aktivitách.

Máme viacero programov na podporu slovenských dodávateľov, ako tematický týždeň „Vyrobené na Slovensku“, pravidelná týždňová ponuka „5 cenových hitov zo Slovenska“ či výzva práve túto výzvu pre dodávateľov „Dajte o sebe vedieť“.

Spomenutá snaha prináša konkrétne výsledky. V obchodnom roku 2018 nakúpil Lidl od slovenských dodávateľov tovar za takmer 290 miliónov eur. Ide pritom o nákupné a teda nie predajné ceny, alebo inak povedané – spomenutých 290 000 000 € dostali od Lidla priamo dodávatelia. V porovnaní dvoch obchodných rokov ide o nárast viac ako 18%, čo v absolútnom vyjadrení predstavuje viac ako 40 miliónov eur. V spomenutom období sa počet slovenských dodávateľov zvýšil až o štvrtinu, pričom aktuálne ich Lidl má 170.

Našu ponuku obľúbených tematických týždňov sme tak úspešne  rozšírili o novinku „Vyrobené na Slovensku“ a v rámci nej sme nadviazali spoluprácu aj s dodávateľmi, ktorí s nami doteraz nespolupracovali. Pri tvorbe tejto ponuky sme popri výrobkoch typických pre Slovensko zohľadnili aj aktuálne témy podpory slovenských mliekarov či pestovateľov ovocia a zeleniny. Takisto ponúkame pravidelne každý týždeň „Päť cenových hitov zo Slovenska“. Tematická ponuka "Vyrobené na Slovensku" sa zaradila medzi najpopulárnejšie medzi našimi zákazníkmi.

Dodávatelia zo Slovenska zaviezli v obchodnom roku 2018 takmer 30% potravinového tovaru pre Lidl, čo zároveň tvorilo najväčší podiel na celkovom závoze. Druhú priečku obsadili firmy z Českej republiky s 23% a tretí v poradí boli Nemci s viac ako 19%. Dodávatelia z týchto troch spomenutých krajín majú viac ako 72%-ný podiel na celkovo zavezených potravinách pre Lidl Slovenská republika.

Slovenské dobroty doprajeme aj susedom

Slovenským dodávateľom otvárame pomyselné dvere do sveta a umožňujeme im už niekoľko rokov umiestniť ich tovar do našich predajní v zahraničí. V období uplynulého obchodného roka (marec 2018 – február 2019) vyviezli prostredníctvom nášho obchodného reťazca do európskych štátov tovar v celkovej hodnote 51,7 milióna eur v nákupných cenách  Viac ako 40 firiem zo Slovenska dodalo svoje produkty na pulty Lidl predajní v dvanástich krajinách – najviac do Česka, Maďarska a Poľska.

U nás platí férová hra

Stáli sme pri zrode európskej iniciatívy za férové podmienky v dodávateľskom reťazci a v tejto oblasti sa angažujeme aj na Slovensku. Súčasťou všetkých našich zmlúv je Etický kódex. Naše slovo obchodníka platí za každých okolností - všetky naše záväzky si plníme včas a v plnej miere.