danger
Prehliadač sa nepodporuje

Váš prehliadač sa nepodporuje

Svet hračiek

Drevené hračky z LIDLa Odolné, z prírodného materiálu, s dlhou životnosťou

Drevené hračky sú odolné, z prírodného materiálu a majú dlhú životnosť. Prispievajú k zdravému vývoju dieťaťa a vytvárajú nezabudnuteľné spomienky z detstva. Hračky z dreva pomáhajú rozvíjať jemnú motoriku, logické myslenie a predstavivosť. Spĺňajú najvyššie štandardy kvality.

Video Title
Video Title
Video Title

Ľubovoľne kombinovateľné

Naše drevené hračky sú vzájomne ľahko kombinovateľné, čo prináša množstvo výhod. Takto si môžeš z dvoch menších darčekov vytvoriť pestrejší svet.  

Vysoká kvalita

Drevené hračky sú pevné a tým aj mimoriadne odolné. Vďaka vysokokvalitnému spracovaniu si vaše dieťa môže hračku užívať veľmi dlhú dobu.  

Cenovo výhodné

Áno, kvalita je pre nás dôležitá a má vysokú prioritu. Napriek tomu by mala jedna vec, ako zvyčajne v Lidli, zostať nízka. Cena! Naše drevené hračky majú neprekonateľný pomer kvality/ceny na ktorý sme hrdí.  

svet hračiek

Plnou parou vpred - svet železníc

Drevené železnice sú jednou z najobľúbenejších detských hračiek už niekoľko generácií. Jednoducho sa  rozložia a opäť zložia, sú pevné a ľahko kombinovateľné. Trasy je možné rôzne upraviť a kedykoľvek doplniť o nové prvky. Figúrky, ktoré sú súčasťou balenia, sú dokonalo prispôsobené veľkosti detských rúk. Deti a - častokrát aj dospelí :) - sa z nich môžu dlho tešiť. 

Poďme sa hrať - svet bábik

Bábiky sú okúzľujúce nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Pomáhajú deťom hravo napodobňovať a lepšie chápať každodenný život. Môžu si vytvoriť vlastný svet podľa svojich vlastných pravidiel a predstáv. Hra s bábikami je tak pre deti prínosnejšia a to najmä z hľadiska vzdelávania. Z láskou navrhnuté domčeky pre bábiky, originálne doplnky, rôzne postavičky a iné príslušenstvo sú zárukou nekonečnej zábavy. Pri budovaní vlastného sveta sa kreativite žiadne medze nekladú! 

Nachystajme hostinu – svet kuchyne

Drevená kuchynka a kuchynské pomôcky sú skvelou zábavou pre malé kuchárky a malých kuchárov. Deti tak môžu napodobňovať dospelých pri príprave jedál pre svojich plyšových hostí. Veľa sa toho naučia, pričom sa rozvíja ich jemná motorika, kreativita a zároveň zažijú aj kopec zábavy. Drevená kuchynka si určite nájde svoje čestné miesto v detskej izbe alebo vo vašej kuchyni.

Použité materiály

Drevo

Drevo je prírodný materiál s dlhou životnosťou, ako stvorený pre detské ruky a rozvoj detských zmyslov. Charakteristickou vlastnosťou dreva je jeho odolnosť.

Kov

Pri výrobe našich kovových častí, ktoré sú vysoko kvalitné, venujeme veľkú pozornosť používaniu netoxických materiálov.

Plast

Naše produkty dopĺňame plastovými detailmi, ktoré spĺňajú prísne bezpečnostné požiadavky. Hračky sú tak bezpečné pre vaše deti.

Farby a laky

Používame len farby a laky na báze vody bez rozpúšťadiel a preto nemusíte mať obavy, ak deti dajú hračky do úst. 

Ako vznikajú drevené hračky

Návrhári, inžinieri, technici, stolári, maliari a mnohí ďalší nevytvárajú len prírodné, pevné a odolné drevené hračky, ale aj hračky, ktoré sú zdrojom nezabudnuteľných detských spomienok. Čo je však najdôležitejšie, prispievajú aj k zdravému vývoju dieťaťa. Vysokokvalitné materiály sú spracované s citom, vášňou a na základe odborných znalostí, s cieľom vyrobiť hračky spĺňajúce tie najvyššie štandardy.  

schválené a certifikované

FSC certifikácia

Drevo je prírodný materiál, je nadčasové a zároveň vysoko odolné. Drevené hračky sú obľúbené u detí i dospelých, lebo sú príjemné na dotyk a zároveň aj všestranne využiteľné.  Z tohto dôvodu pri výbere materiálu dodržiavame najvyššie štandardy z hľadiska kvality a ochrany životného prostredia. Preto drevo pre naše hračky pochádza z trvalo udržateľného hospodárstva a získalo označenie FSC. To znamená, že pochádza zo zodpovedného obhospodarovania lesov, ktoré sa zaviazalo k ekologicky udržateľnému, sociálne prospešnému a ekonomicky výhodnému hospodáreniu s lesmi.  

amfori BSCI – pre spravodlivú vzájomnú spoluprácu

Amfori BSCI je celosvetová iniciatíva zameraná na zlepšenie sociálnych noriem v rámci výroby a dodávateľského reťazca. Medzinárodne uznávané normy amfori BSCI predstavujú základ spolupráce medzi nami a medzinárodnými dodávateľmi. Cieľom je zlepšiť práva zamestnancov na celom svete, ich pracovnú dobou, odmeňovanie, pracovné podmienky, zdravotnú starostlivosť, bezpečnosť na pracovisku, atď. Čestná spolupráca vo vnútri spoločnosti a korektná spolupráca s našimi dodávateľmi je pre nás mimoriadne dôležitá.  

TÜV Rheinland – testy na určenie prítomnosti kyselín

„Hračky označené kontrolným štítkom boli testované a certifikované spoločnosťou TÜV Rheinland. Toto špeciálne testovanie hračiek zahŕňa mechanické a elektrické bezpečnostné kontroly a testy horľavosti. V prípade výrobkov určených pre malé deti platia obzvlášť prísne požiadavky a preto boli výrobky podrobené aj doplnkovým chemickým testom na určenie prítomnosti rôznych toxických látok. Hračky, ktoré sú označené štítkom TÜV Rheinland GS alebo kontrolným štítkom TÜV Rheinland boli úspešné testované a môžu byť bezpečne používané.