OVERENÁ KVALITA TEXTILU

Kvalita našich výrobkov je na prvom mieste, preto sú primárne testované v nezávislom nemeckom inštitúte Hohenstein, až potom podstupujú najväčšiu skúšku v každodennom živote u vás doma.

OVERENÁ KVALITA TEXTILU

Naše výrobky sú primárne testované v nezávislom nemeckom inštitúte Hohenstein, až potom podstupujú tú najväčšiu zaťažkávajúcu skúšku - v každodennom živote u vás doma.

V oboch prípadoch dopadol test kvality našich produktov úspešne.

Text And Image Section

Kvalita našich výrobkov je pre nás na prvom mieste, o čom svedčia aj nasledujúce certifikáty:

Text And Image Section

Certifikovaná organická bavlna

Organická bavlna je kvalitnejšia ako bežná bavlna. Jej vlákna majú dlhšiu životnosť, pretože nie sú porušené chemickými látkami. Jej výroba a spracovanie je šetrnejšie k životnému prostrediu, pretože je potrebné menšie množstvo vody, paliva aj energie. Bio bavlna neobsahuje pesticídy, herbicídy, insekticídy ani iné toxické látky. Organická bavlna je certifikovaná nezávislou organizáciou GOTS, ktorá zaručuje výrobu podľa ekologických kritérií v priebehu celého výrobno-dodávateľského procesu. To znamená, že vyrobené prírodné vlákna sú pestované

pod biologickou kontrolou.

Textílie bezpečné pre zdravie

Textilné výrobky označené certifikátom OEKO-TEX® Standard 100 neobsahujú chemické látky, ktoré by mohli mať pri ich nosení negatívny vplyv na zdravie človeka. Produkty sú testované z hľadiska limitu na právne regulované látky (formaldehyd, zmäkčovadlá, ťažké kovy), nelegálne látky (karcinogénne farbivá) a známe škodliviny (napr. pesticídy alebo farbivá vyvolávajúce alergiu). Testy na škodlivé látky sú založené na predpokladanom používaní textílií, teda všeobecne platí,

že čím je kontakt textílií s pokožkou intenzívnejší, tým prísnejšie limity musia byť splnené.

Kvalita potvrdená certifikátom

Nezávislý nemecký inštitút Hohenstein hodnotí oblečenie

na základe mnohých kritérií. Produkty sú testované

v laboratórnych podmienkach, či spĺňajú medzinárodné normy, štandardy a právne predpisy. Kontroluje sa odolnosť

a funkčnosť použitých materiálov – priepustnosť vzduchu, nepremokavosť, elasticita a tvarová stálosť. Dôležitým kritériom je zdravotná nezávadnosť produktov, či neobsahujú škodlivé látky a či sú vhodné pre alergikov.

V neposlednom rade sa testuje

aj pohodlie pri nosení a používaní.

Text And Image Section