Podpora rastlinných alternatív v sortimente výrobkov


Okrem certifikácie kritických surovín chceme k zníženiu odlesňovania prispieť najmä využívaním udržateľnejších alternatív a rozšíriť tak výber pre našich zákazníkov. Patrí sem predovšetkým rozšírený sortiment vegánskych a vegetariánskych alternatív. Priama konzumácia rastlinných bielkovín je šetrnejšia k životnému prostrediu, pretože je potrebných menej takýchto bielkovín – a teda je potrebnej menej pôdy. Uhlíková stopa je tiež výrazne lepšia. Lidl Slovenská republika preto vo svojom sortimente zvyšuje podiel vegetariánskych a vegánskych náhrad mäsa a mlieka.


Naša vlastná značka „Vemondo“ – vegánske a klimaticky neutrálne

S výrobkami Vemondo vyrobenými zo zeleniny, hrachu, pšenice a sójových bielkovín ponúkame zákazníkom vegánsku, a teda ekologickejšiu alternatívu k živočíšnym výrobkom. Dbáme pritom na to, aby sme sóju získavali z certifikovaných zdrojov, aby sme tak zaručili, že naše dodávateľské reťazce nespôsobujú odlesňovanie. Chceme, aby do roku 2022 bolo 100 % sóje v našich vegetariánskych a vegánskych náhradách mäsa našej vlastnej značky Vemondo regionálneho alebo európskeho pôvodu.

Zabránime tak klčovaniu tropických dažďových pralesov na pestovateľské účely. Naše výrobky Vemondo sú tiež klimaticky neutrálne: Emisie CO2 vznikajúce pri výrobe, balení, preprave a likvidácii kompenzujeme nákupom certifikátov CO2. Na tento účel sme okrem iného vybrali projekt, ktorý podporuje obnovu lesov v regióne Ánd v Južnej Amerike.