Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Batérie a sprchové hadice

50 produktov
Zobrazené produkty 24 / 50 produktov
Text And Image Section

Sprchy a umývadlá sú neoddeliteľnou súčasťou našich kúpeľní. V súčasnosti sa pri zariaďovaní kúpeľne pozerá nie len na funkčnosť zariadenia, ale aj na jeho štýl ako aj na efektívnu spotrebu vody. To všetko je ovplyvnené kvalitou batérií a hadíc, ktoré sa v kúpeľni nachádzajú.

Batérie do kúpeľne predstavujú kľúčový prvok, ktorý ovplyvňuje pohodlie, estetiku a efektivitu používania kúpeľne. Na trhu je dostupných mnoho rôznych druhov kúpeľňových batérií a preto je dôležité vedieť, aké typy batérií a hadíc sú k dispozícii a aké faktory treba pri ich výbere zvážiť.

Sprchové batérie

Sprchové batérie patria medzi základné prvky v kúpeľni. Ich funkčnosť, dizajn a odolnosť voči opotrebovaniu sú kľúčovými faktormi, ktoré treba zvážiť pred ich kúpou. V súčasnosti sprchové batérie prichádzajú s rôznymi inovatívnymi technológiami.

Umývadlové batérie

Umývadlové batérie sú špeciálne navrhnuté pre umývadlá. Ich veľkosť, tvar a ovládacie prvky sa môžu líšiť v závislosti od dizajnu kúpeľne. K dispozícii sú jednoduché jednopákové batérie aj pokročilé modely s reguláciou teploty a prúdu vody, ako aj moderné umývadlové batérie s LED osvetlením podľa teploty vody.

Vaňové batérie

Vaňové batérie sú špecifické, pretože musia splniť požiadavku naplnenia väčšieho objemu vody. Rôzne modely sa taktiež vzájomne líšia dizajnom a funkcionalitou, pričom niektoré z nich umožňujú rôzne spôsoby napúšťania vody do vane.

Text And Image Section

Sprchové hadice

Sprchové hadice sú neoddeliteľnou súčasťou sprchy. Kvalitná hadica by mala byť dostatočne dlhá a flexibilná na pohodlné používanie. Moderné hadice majú rôzne vrstvy zabezpečujúce odolnosť voči ohybu a poškodeniu, taktiež disponujú aj praktickými vložkami na úsporu vody.

Kľúčové faktory pri výbere kúpeľňových batérií a hadíc

Pri kúpe kúpeľňových batérií a hadíc je určite vhodné zvážiť aké funkcie sú pre vás dôležité, napríklad to, či má batéria termostatickú reguláciu vody a či disponuje rôznymi možnosťami režimov prúdenia vody.

Zároveň by ste mali zvážiť voľbu batérie a hadice, ktoré sa hodia k celkovému dizajnu vašej kúpeľne. Odporúčame investovať do kvalitných materiálov, ktoré zabezpečia dlhú životnosť batérií a hadíc. Pred kúpou skontrolujte, náročnosť inštalácie a či sú príslušné súčiastky súčasťou balenia. A v konečnom dôsledku, batérie a hadice sú k dispozícii v rôznych cenových kategóriách, vyberte si tie, ktoré sa zmestia do vášho plánovaného rozpočtu.

Čo je to sprchový panel a čo sprchový stĺp?

Klasická sprchová tyč je iná ako sprchový stĺp. Najjednoduchšia verzia tohto sprchového systému pozostáva z ručnej sprchy, sprchovej tyče a vstavanej sprchovej armatúry. Mnohé kvalitné sprchové stĺpy idú pre zážitok zo sprchovania ešte o krok ďalej a sú dodávané aj s veľkou sprchovou hlavicou, pod ktorou sa dá úžasne relaxovať.

Pre luxusný zážitok v sprche sa hodí sprchový panel, ktorý okrem horných hlavíc a ručných spŕch ponúka aj šikovne umiestnené masážne trysky na namáhané miesta na tele. Ich inštalácia je jednoduchá a namiesto toho, aby ste museli pripevniť každý wellness komponent jednotlivo, dokonca aj zložitý sprchový stĺp možno namontovať takmer tak ľahko ako jednoduchú batériu.

Text And Image Section

Aké sprchové stĺpy existujú?

Zvoľte správnu sprchu do každej kúpeľne. Sprchové stĺpy sú dostupné v rôznych verziách a veľkostiach: v praktickej verzii do malého sprchového kúta, ako multifunkčná verzia do vane a v mnohých wellness verziách. Najmä komfortná sprchová hlava s dažďovým prúdom je dnes prvou voľbou pri rekonštrukciách kúpeľní. Ale aj iné verzie majú jasné výhody.

Sprchový stĺp s vaňovou batériou

Sprchový stĺp s jednopákovou batériou pre vaňu je výbornou voľbou pre kúpeľne 2 v 1, kedy pootočením páky na batérii smeruje voda zo sprchovej hlavice do kohútika, alebo naopak. Ušetrí to množstvo vrtov, priestoru, námahu a peniaze. Pre inštaláciu je ideálne zvoliť prednú stranu alebo roh vane a sprchový kút tak vznikne takmer sám. K tomuto sprchovému systému je vždy vhodné pripevniť sprchový záves alebo špeciálne vaňové zásteny s pružnými spojmi.

Termostatický sprchový stĺp

Znie to komplikovane, ale pri sprchovaní to prináša väčší relax: termostatické sprchové stĺpy majú na batérii samostatný ovládač, ktorým je možné nastaviť požadovanú teplotu vody. Funkciu termostatu obsahujú mnohé varianty spŕch s dažďovou sprchou, masážnymi tryskami alebo sprchovou hlavicou. Pri výbere stačí dbať na to, aby zo sprchovej hlavice vytekala voda len do určitej teploty.

Wellness sprchový stĺp

Pojem wellness zahŕňa aj v kúpeľni celý rad faktorov. Sprcha s dažďovým prúdom medzi nich určite patrí. Tieto stĺpové sprchové hlavice uvoľňujú vodu v hustých jemných kvapkách, ktoré dopadajú na vaše telo pri tej správnej teplote. Wellness sprcha sa navyše dodáva s prídavnými tryskami na sprchovom paneli, ktoré umožňujú striekanie vody na telo z boku a sú s nastaviteľným tlakom. Takýto sprchový stĺp premení sprchu na „stojatú vírivku“. V sprchovom kúte by pre takéto riešenia mali mať trochu viac miesta.

Čo je potrebné zvážiť pri kúpe sprchového stĺpa?

Bez ohľadu na druh, sprchové stĺpy spĺňajú určité konštrukčné a rozmerové normy, vďaka ktorým sú ich nákup a montáž pomerne jednoduché. Starostlivým výberom však môžete zo sprchovania vyťažiť ešte viac.

Montáž

Sprchové stĺpy sú dostupné vo verziách pre montáž na stenu alebo ako vstavané verzie do steny. Vstavané varianty majú tú výhodu, že sprchový kút pri nich pôsobí veľmi elegantne a prehľadne, pretože sú viditeľné iba ovládacie prvky, ako napríklad sprchová batéria. Takéto riešenia si však často vyžadujú veľké rekonštrukcie alebo prestavby. Namontovaný sprchový stĺp alebo pripevnený sprchový panel možno jednoducho vymeniť, rozšíriť alebo vylepšiť napríklad novou sprchovou hlavicou z nehrdzavejúcej ocele.

Materiál

Drevený sprchový stĺp? Áno, existuje aj taký! Častejšie sú však dostupné pochrómované plasty alebo kovy. Voľba materiálu je vo všeobecnosti otázkou vkusu a nákladov, pričom každý variant prináša presvedčivé výhody:

Text And Image Section
  • Plastový sprchový stĺp

Lacné a nenáročné na údržbu: sprchový stĺp vyrobený z plastu je efektívnou voľbou do kúpeľne. S pochrómovanými nátermi a inými povrchovými úpravami vyzerajú plastové sprchy navyše mimoriadne kvalitne. Sú však o niečo náchylnejšie na opotrebovanie a usadzovanie vodného kameňa.

  • Sprchový stĺp z nehrdzavejúcej ocele

Kovové sprchové stĺpy zaujmú elegantným vzhľadom a výnimočnou odolnosťou. Kov je vynikajúcou voľbou materiálu, najmä v citlivých oblastiach, ktoré sú náchylné na opotrebovanie. V závislosti od verzie sú zväčša drahšie ako sprchové súpravy vyrobené z plastu a majú väčšiu hmotnosť.

  • Drevený sprchový stĺp

Prirodzené a krásne. Drevené sprchové stĺpy sú pomerne zriedkavé, ale stávajú sa čoraz obľúbenejšími. Prírodný materiál vnáša do kúpeľne príjemný šmrnc a poskytuje upokojujúci kúpeľný vzhľad. Dôležité je kvalitné povrchové tesnenie a tiež dokonalé zladenie hmotnosti výrobku a montáže.

Veľkosť

Okrem ideálnej montážnej výšky a pomeru sprchového stĺpa k sprchovému kútu a obkladu dlaždíc hrajú pri kúpe dôležitú úlohu aj ďalšie veľkostné komponenty:

  • Sprchová hlavica: Hlavne hlavová sprcha by mala byť dostatočne veľká, aby vám v kabínke umožňovala úplne vystúpiť spod prúdu vody.
  • Sprchová hadica: Najmä pri sprchovom stĺpe do vane je výhodná extra dlhá sprchová hadica, ktorá umožní ručnú sprchu použiť v celom priestore vane.
  • Šírka panelu: Pre maximálny masážny efekt pre každého by mala šírka wellness sprchy byť o niečo veľkorysejšia. Mnohé masážne trysky je možné ovládať individuálne alebo skupinovo, takže si na svoje príde každý.

Príslušenstvo

Sprchy a špičkové technológie? V súčasnosti sa medze nekladú. Vysokokvalitné sprchové stĺpy majú dokonca aj hudobné systémy pre dokonalý zvuk alebo vytvárajú jedinečnú atmosféru sprchy s LED osvetlením. Zabudované systémy proti usadzovaniu vodného kameňa predlžujú životnosť a znižujú náročnosť na údržbu spŕch.