Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Dámska lyžiarska móda

25 produktov
Zobrazené produkty 24 / 25 produktov

Milé dámy, nech sa páči, vydajte sa na lyže s kompletným kvalitným lyžiarskym oblečením. Práve to totiž rozhoduje, či sa v horách budete pri športovaní cítiť pohodlne a či si aj lyžovačku budete môcť užiť skutočne naplno. V našom e-shope nakúpite za pár minút z pohodlia vašej obývačky všetko potrebné. Lyžiarske bundy, nohavice, funkčné tričká aj spodky, lyžiarske ponožky, rukavice aj športové podprsenky máme skladom. Rovnako tak aj lyžiarske a snowboardové prilby či lyžiarske kukly.

Rozhoduje materiál, z ktorého je vyrobené lyžiarske oblečenie

Ak sa bavíme o móde v pravom slova zmysle, ide najmä o dizajn. Ten je tvorený strihom, farbami, vzormi a v neposlednom rade aj materiálom, z ktorého je vyrobený. Výnimkou nie je ani dámska lyžiarska móda. Ideálne lyžiarske oblečenie by malo plniť viacero funkcií. Medzi tie hlavné patria najmä odolnosť voči poveternostným podmienkam - vetru, chladu či vode a komfort počas nosenia. Pretože len v pohodlnom oblečení si dokážete z lyžovania spraviť skutočný pôžitok a zážitok.

Na komfort, ale aj na schopnosť vyrovnať sa s nástrahami počasia, má rozhodujúci vplyv materiál. Lyžiarske funkčné tričká by mali rýchlo schnúť a byť schopné odvádzať vlhkosť z tela smerom von. Dôležitá je aj ich priliehavosť, ktorú dokáže zabezpečiť napríklad vlákno LYCRA. Kvalitné lyžiarske ponožky majú viacero polstrovaných zón zabezpečujúcich ochranu proti tvorbe otlakov a pohodlie počas lyžovania a dokážu chrániť proti chladu chodidlo, členok aj lýtko. Ak majú integrovanú aj bandáž SUPPORT-FORCE, ako napríklad dámske lyžiarske ponožky CRIVIT, ktoré nájdete v našej ponuke, ponožka na chodidle pevne prilieha. Bandáž stabilizuje priehlavok a podporuje činnosť členku.

Vrchné lyžiarske oblečenie, ako napríklad lyžiarske nohavice a bundy, by malo byť najmä teplé, vetruvzdorné a vodoodolné. Výhodou tiež je, ak je oblečenie ľahké a bezpečnosť zvyšuje, ak sú lyžiarska vetrovka či lyžiarske nohavice vybavené lokalizačným systémom.