Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Detské autosedačky

39 produktov
Zobrazené produkty 39 / 39 produktov
Text And Image Section

Jedno z najdôležitejších, čo pre naše detičky musíme zabezpečiť, je ich bezpečnosť. Obzvlášť počas cestovania autom. Pre dospelých je samozrejmosťou pripútanie sa pred jazdou v aute, pretože bezpečnostné pásy v aute chránia pred vážnymi zraneniami v prípade nehody. Bezpečnostné pásy v aute sú však určené na telo dospelého človeka. V prípade nehôd môžu deti pásom utrpieť zranenia.

Tento problém sa rieši pomocou autosedačky, ktorá vyhovuje váhe a veľkosti dieťaťa. Detská autosedačka je zo zákona povinná, ale je to jedna z tých vecí, ktorú nekupujeme kvôli predpisom, ale kvôli jej významu. A o tom, že ten je pri autosedačkách skutočne obrovský, diskutovať netreba.

V našej ponuke detských autosedačiek nájdete menej známe značky, ale aj detské autosedačky CYBEX, ktoré patria medzi najkvalitnejšie a najbezpečnejšie na svete. Okrem autosedačiek tu nájdete aj podsedáky, škrupinky či základne pre detské vajíčko.

CYBEX za skvelé ceny

Investovať do kvalitnej a bezpečnej autosedačky sa nepochybne oplatí. A ako sa hovorí, čert nikdy nespí a nehody zažívajú aj šoféri, ktorí využívajú auto minimálne. Ak by sme preto mohli odporučiť detskú autosedačku, bola by ňou niektorá z autosedačiek značky CYBEX.

V našom e-shope nájdete napríklad obľúbené modelové rady CYBEX Solution pre deti od 15-36 kg či CYBEX Pallasfix, ktorá rastie s vašim dieťatkom od 9 kilogramov až do 36 kilogramov, čo zodpovedá vekovému rozsahu približne od 1 do 11 rokov.

Text And Image Section

Okrem autosedačiek máme v ponuke aj škrupinky značky CYBEX pre novorodencov. Pre model Aton, ktorý je možné u nás zakúpiť v rôznych farebných prevedeniach, je príznačná veľmi nízka hmotnosť, priestrannosť a spoľahlivá bezpečnosť. Pred niekoľkými rokmi sa autosedačky CYBEXSILVER Aton stali víťazmi v kategórii 0 na Stiftung Warentest, čo dokazuje ich vysokú kvalitu. Pre rýchlejšiu a pohodlnejšiu manipuláciu v aute odporúčame zakúpiť základňu pre túto detskú autosedačku, ktorá rovnako v našej ponuke nechýba.

Podsedáky pre bezpečnosť starších detí

Pre deti, ktoré už nepotrebujú počas jazdy v aute sedieť v autosedačke, avšak ešte stále nespĺňajú výškové či vekové podmienky pre sedenie bez vymedzovacej pomôcky, sú určené podsedáky.

Podsedáky bez operadla a podpier na spanie – sú povolené pre deti nad 15 kg. Pred použitím podsedáku je však dôležité uistiť sa, že dieťa má už správnu postavu, aby mu 3-bodový bezpečnostný pás optimálne sedel na tele. Akonáhle dieťa dosiahne minimálnu výšku 150 cm, podsedák už nebude potrebovať.

Rôzne typy autosedačiek pre rôzne vekové kategórie

Niektoré detské sedačky majú obmedzenú životnosť, iné rastú s dieťaťom, a preto sa môžu používať niekoľko rokov. Preto pre každé dieťa existuje tá správna detská sedačka! Detské autosedačky sú vhodné pre bábätká len vtedy, keď už detičky dokážu samostatne držať hlavu hore.

Pre novorodencov je preto potrebná špeciálna autosedačka pre bábätká známa aj ako škrupinka, ktorá sa zväčša dá nainštalovať aj na detský kočík. Správna inštalácia je dôležitá ako pre škrupinku, tak aj pre detskú sedačku. Pri nesprávnej inštalácii totižto nie je možné zaručiť primeranú bezpečnosť.

Text And Image Section

V závislosti od veľkosti, hmotnosti a tým aj veku dieťaťa je pre zaručenie bezpečnosti potrebná iná detská autosedačka. So správnym príslušenstvom môžu bez problémov a úplne bezpečne jazdiť v aute aj novorodenci. Vo všeobecnosti sa musia dodržiavať informácie na testovacích pečatiach detských sedačiek.

Kritériá schválenia sú rozdelené do takzvaných štandardných skupín, pričom každá skupina pokrýva určitú hmotnostnú alebo vekovú kategóriu, aby bolo na prvý pohľad jasné, pre ktoré deti je príslušná autosedačka schválená alebo vhodná. Zmena na väčší model v ďalšej skupine by mala prebehnúť vždy, keď dieťa prerastie starú sedačku.

K dispozícii sú aj detské sedačky, ktoré rastú s dieťaťom, ktoré kombinujú niekoľko štandardných skupín v jednej a zaisťujú dieťaťu vysokú mieru bezpečia vďaka nastaviteľnej opierke hlavy a chrbtovej opierky. Detské sedačky, ktoré rastú s dieťaťom, ponúkajú tú výhodu, že s dieťaťom „rastú“ niekoľko rokov a majú tak dlhšiu životnosť bez toho, aby dieťa obmedzovali.

Rodičia si často kladú otázku, kedy by mali prejsť na ďalšiu väčšiu detskú sedačku. Vo všeobecnosti platí, že dieťa zo sedačky prerástlo a potrebuje novú detskú sedačku, len čo sú ramená dieťaťa 2 cm nad otvorom pre ramenné popruhy.

Niektoré detské sedačky je možné inštalovať v oboch smeroch jazdy, a teda aj proti smeru jazdy (reboarder sedačky). To ponúka výhodu, že dieťa možno bezpečne prepravovať proti smeru jazdy. Keď sú svaly dieťaťa dostatočne vyvinuté, sedačku možno jednoducho premiestniť tak, aby bolo možné dieťa bezpečne prepravovať v smere jazdy.

Text And Image Section

Ktorý pásový systém je pri autosedačkách najlepší?

V závislosti od veľkosti dieťaťa a typu sedačky sa odporúča iný systém.

Pri výbere správnej detskej sedačky sa treba rozhodnúť aj pre alebo proti konkrétnemu bezpečnostnému systému. Pre detské autosedačky by ste mali zvoliť 3-bodový pás, ktorý bezpečne udrží dieťa na mieste a ľahko sa utiahne. 5-bodový pás je ideálny pri detských autosedačkách pre malé deti. Prídavné popruhy rovnomernejšie rozložia tlak na telo v prípade prudkého brzdenia.

Akonáhle je dieťa dostatočne veľké na podsedák, už nie je potrebné používať samostatný pás. Ak má podsedák správne rozmery, bezpečnostný pás vozidla poskytne dieťaťu ideálnu ochranu a rozloží sily nárazu tak, aby došlo k čo najmenšiemu úrazu.

ISOFIX alebo inštalácia pomocou bezpečnostných pásov?

Aj tá najlepšia detská sedačka so správnym pásom je zbytočná, ak sedačka nie je v aute odborne a bezpečne nainštalovaná. V zásade sa dajú rozlíšiť dva typy uchytenia: klasická montáž na pás a ISOFIX. ISOFIX je špeciálny inštalačný systém, pomocou ktorého je možné rýchlo a bezpečne nainštalovať vhodné detské sedačky.

Predpokladom na to však je, aby bolo auto vybavené systémom ISOFIX, pretože na inštaláciu sú v aute potrebné špeciálne upevňovacie oká. Ak sú k dispozícii, mali by ste vždy uprednostniť systém ISOFIX pred inštaláciou pásov, pretože tu možno urobiť menej chýb pri inštalácii detskej sedačky a zníži sa riziko pre dieťa v prípade nehody.

Text And Image Section

Aké vlastnosti by mala mať detská sedačka?

Bezpečnosť je najvyššou prioritou pri kúpe detskej sedačky. Svoju úlohu však zohráva aj pohodlie, ktoré netreba podceňovať. Len ak dieťa rado sedí v detskej sedačke, môže byť cesta autom pohodová a bezpečná.

  • Redukcia sedačky: Pri kúpe detskej sedačky by ste si mali dať pozor na to, aby obsahovala redukciu sedačky. To umožňuje dieťatko bezpečne umiestniť do detskej sedačky a pohodlne cestovať.
  • Ochrana pri bočnom náraze: Veľa nehôd je spôsobených bočným nárazom. Súčasťou detskej sedačky by preto rozhodne mala byť robustná a spoľahlivá ochrana proti bočnému nárazu. Dodatočné polstrovanie v oblasti hlavy ponúka extra ochranu. Ochrana pri bočnom náraze zodpovedá najnovším testovacím štandardom.
  • Nastaviteľné operadlo, sedadlo a opierka hlavy: Čím individuálnejšie je detskú sedačku možné nastaviť, tým lepšie. Rozhodujúca je predovšetkým nastaviteľná opierka hlavy, aby bolo možné optimálne chrániť citlivú oblasť hlavy a krku.
  • Lakťová opierka: V ideálnom prípade by podsedáky mali mať malé lakťové opierky. Tie nielenže zvýšia komfort sedenia dieťaťa, ale zároveň udržia bezpečnostný pás na mieste.
  • Oporná noha: Niektoré modely detských sedačiek majú podpornú nohu. Tá tiež chráni deti v prípade nehody.