Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Detské tašky

7 produktov
  Zobrazené produkty 7 / 7 produktov

  Školský batoh u nás vyberiete ľahko

  Prváčikovia sa tešia na prvý školský deň a nové dobrodružstvá. Starší žiaci sa už nevedia dočkať svojich spolužiakov. Nový školský rok predstavuje pre deti nový začiatok. Nové voňavé knihy a zošity sú iba základ školskej výbavy. Zvyšok školských potrieb si môžete zadovážiť v našom internetovom obchode.

  Začnime školským batohom. Pri jeho výbere treba dbať na niekoľko vecí:

  • Šírka tašky by mala byť rovnaká ako šírka ramien dieťaťa: Napríklad pre malé dieťa by ste nemali voliť batoh veľkosti pre dospelých. Ďalej by výška batohu mala siahať od približne 5 cm pod ramenami po úroveň pása alebo len mierne nad pás.
  • Dajte pozor aj na celkovú hmotnosť batoha. Dôležité je batohy nepreťažovať, čo platí najmä keď sa jedná o deti. Batoh, rovnako ako jeho obsah, by nemal spolu vážiť viac ako 15 % hmotnosti osoby.
  • Nezabúdať, že by školský batoh mal obsahovať aj reflexné prvky na prednej a bočnej časti, kvôli bezpečnosti, keď vaše dieťa bude prechádzať cez prechod pre chodcov, čakať autobus, alebo ak bude chodiť domov pešo.
  • Dobre polstrované ramenné popruhy široké aspoň 4 centimetre: Hľadajte široké popruhy s vypchávkami na ramenách, ktoré ponúkajú viac pohodlia a chránia ramená pred nadmerným tlakom. Je dôležité, aby boli použité oba popruhy, aby sa hmotnosť batohu rozložila rovnomerne. Použitie iba jedného popruhu zvyšuje záťaž na jedno rameno. Nastaviteľné popruhy sú užitočné nielen pre správne uchytenie, ale aj pre správne umiestnenie – batoh by mal opäť sedieť mierne nad pásom a oba popruhy by mali zostať rovnako dlhé.
  • Upravte popruhy. Ak má batoh hrudné alebo bedrové popruhy, uistite sa, že správne sedia na vašom dieťati. Niektoré batohy ponúkajú hrudné alebo bedrové popruhy, ktoré pomáhajú rozložiť váhu. Ak na vašom dieťati nebudú správne sedieť, nepomôžu rozložiť váhu a môžu dokonca viesť k nepohodliu.

  Hrudný popruh by mal byť nastavený tak, aby sa ramenné popruhy dostali dovnútra, aby sa ruky mohli voľne pohybovať. Bedrový pás by sa mal obopínať okolo bokov vášho dieťaťa.

  Výška hrudného pásu by mala byť umiestnená tam, kde je to pre dieťa najpohodlnejšie.

  • Vyberte si batohy s vreckami, otvormi a prepážkami na rovnomerné rozloženie hmotnosti. Okrem využitia oboch ramenných popruhov a zaistenia toho, že batoh sedí v správnej výške, zvážte batohy, ktoré ponúkajú vrecká a prepážky, ktoré pomôžu rovnomerne rozložiť extra váhu. Ťažšie predmety by mali byť umiestnené v balení bližšie k chrbtu osoby. Ľahšie predmety môžu byť umiestnené ďalej od tela.
  • Pred nákupom batoh otestujte. Do obchodu si so sebou prineste pár osobných vecí, ktoré by ste bežne nosili v batohu. Pri skúšaní ich vložte do batohu, aby ste získali lepší pocit rozloženia hmotnosti.

  Školské tašky nakúpite jednoducho a rýchlo na LIDL.sk

  V Lidl online shope nájdete kvalitné, pohodlné školské tašky so skvelým dizajnom. Z našej ponuky si vyberú ako dievčatá, tak aj chlapci. Školská taška s dinosaurom, autom, či futbalovým motívom zaujme nejedného školáka a pre slečny máme v ponuke batoh s vílou, psíkom, mačičkou či delfínom, ktoré ich určite oslovia.

  Na vás je už zvoliť si školský batoh, ktorý zaujal vás a hlavne aj vaše dieťa. Po objednaní vám ho doručíme do 3 pracovných dní, kuriérom, priamo na vami zvolenú adresu. Ak by vám z nejakého dôvodu batoh nevyhovoval, môžete ho bezplatne vrátiť do 30 dní.