Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Espressa, kávovary a príslušenstvo

44 produktov
  Zobrazené produkty 24 / 44 produktov
  Text And Image Section

  Milujete vôňu čerstvo uvarenej kávy? Silné espresso, klasická filtrovaná káva, lahodné cappucino či penivé latte macchiato? Všetky pripravíte pomocou správneho kávovaru. Vyberte si z našej ponuky kávovarov a naštartujte svoj deň obľúbenou šálkou kávy.

  Kávovar podľa vašich preferencií

  Kávu si doma varíte iba občas alebo viackrát denne? Máte radi čerstvo zomletú kávu alebo radšej klasickú filtrovanú? Podľa toho si z našej ponuky kávovarov a príslušenstva k nim môžete vybrať ten správny pre vás.

  Milovníci kávy vedia, že nielen kvalita kávových zŕn, ale aj kávovar musí byť kvalitný. Ktorý stroj si vyberiete, závisí od vášho individuálneho vkusu. Ak máte radi espresso, espresso stroj, ktorý vám umožní pripraviť dve šálky espressa zároveň, je tou správnou voľbou. Ranné vtáčatá, naopak, určite poteší kávovar s časovačom, ktorý pripraví kávu práve v čase vstávania.

  Pre mnohých však nie je rozhodujúca len kvalita stroja, ale aj jeho vzhľad a priestorová kapacita. V našom online shope preto nájdete malé aj veľké kávovary v rôznych variantoch. K prístroju si môžete vybrať aj originálnu kanvicu na kávu alebo v prípade potreby mlynček na kávu.

  Ktorý kávovar je pre koho vhodný?

  Rýchla šálka kávy ráno, návšteva príbuzných popoludní alebo dokonca tráviace espresso po večeri. Rôzne požiadavky si vyžadujú rôzne kávovary. Niektoré prístroje vyžadujú dodatočný mlynček na kávu alebo už pomleté zrná, iné sa vyznačujú rýchlosťou a jednoduchosťou. Bežná ponuka kávovarov však zahŕňa predovšetkým:

  • Klasické kávovary na filtrovanú kávu
  • Moderné kapsulové alebo stroje na kávové pody
  • Tradičné talianske pákové stroje
  • Rýchly kávovar na espresso
  • Všestranný plnoautomatický kávovar
  Text And Image Section

  Kávovar na filtrovanú (prekvapkávaciu) kávu

  Kávovar s filtrom je klasikou medzi kávovarmi. Ak sa na prípravu filtrovanej kávy v sklenenej nádobe na krátky čas zabudlo, dnes je opäť veľmi populárna šetrná príprava kávy cez papierový filter.

  Filtračné kávovary sa dodávajú v rôznych veľkostiach. Nie je teda potrebné stáť vedľa stroja a pripravovať každú šálku samostatne, ak potrebujete pripraviť kávu pre viac osôb. V závislosti od kapacity sklenenej kanvice alebo termokanvice vyrobenej z plastu alebo kovu je možné pomocou kávovaru s filtrovanou kávou uvariť desať alebo viac šálok kávy vo veľmi krátkom čase.

  Moderný kávovar na kapsule alebo kávové pody

  Moderné kávovary pripravia kávu rýchlo a jednoducho. Pri nich nie je potrebné odmeriavať mletú kávu alebo dokonca mlieť zrnká. Pomocou stroja na kapsuly alebo stroja na pody možno jednoducho vložiť kapsuly alebo pody s typom kávy podľa vášho výberu. Jednoduchým stlačením tlačidla sa pripravia jednotlivé šálky čerstvej kávy, kávové špeciality ako cappuccino, ale aj kakao či čaj. Niektoré modely sú na tento účel vybavené systémom napenenia mlieka.

  Profesionálny pákový kávovar - pre tradičných fajnšmekrov

  Profesionálny pákový kávovar vám poskytuje príležitosť znovu vytvoriť skutočný pôžitok z kávy podľa talianskej tradície. Za týmto účelom sa káva, pomletá na jemný prášok, naleje do portafiltra, priskrutkuje sa k stroju a potom sa stlačením tlačidla v priebehu niekoľkých sekúnd uvarí. Stroj je vhodný pre všetky espresso kávy – od malého espressa cez cappuccino až po latte macchiato. Ak je súčasťou napeňovač mlieka, je možná aj výroba mliečnej peny.

  Text And Image Section

  Nekomplikovaný kávovar na espresso

  Malý, ale mohutný. Takto je známy taliansky espressovač. Tento kávovar je vhodný pre všetky typy sporákov (okrem indukcie). Teplo zospodu odparí predtým naplnenú vodu a v priebehu niekoľkých sekúnd ju vytlačí hore. Hotová káva sa zhromažďuje v hornej nádobe, z ktorej sa potom môže nalievať do šálok. Tento typ je jedným z najnekomplikovanejších medzi kávovarmi na espresso.

  Jeho veličenstvo - plnoautomatický kávovar

  Snom každého milovníka kávy sú plnoautomatické kávovary. Neexistuje takmer žiadna variácia kávy, ktorú by takýto kávovar nedokázal pripraviť. Na rozdiel od kapsulového stroja sa v tomto prípade používajú celé kávové zrná v jednej nádobe a vďaka integrovanému mlynčeku sú čerstvo pomleté na každú porciu kávy. Intenzita kávy, množstvo vody a teplota sa dajú individuálne nastaviť. Súčasťou týchto profesionálnych kávovarov sú aj napeňovače mlieka, inovatívne hygienické systémy a odolné materiály, ako je nehrdzavejúca oceľ.

  Ktoré príslušenstvo je užitočné?

  Ak sa chcete zaobísť bez veľkého plnoautomatického kávovaru, stále si môžete pripraviť lahodné kávové nápoje so správnym príslušenstvom. Mlynčeky na kávu napríklad v prípade potreby poskytnú čerstvý voňavý prášok, ktorý možno naplniť aj do espressovača. Napeňovače mlieka sú taktiež dostupné aj samostatne.

  Text And Image Section

  Ako prebieha údržba kávovaru?

  Pri správnom používaní a starostlivosti majú kávovary dlhú životnosť. Mali by sa preto pravidelne čistiť. Pretože čistý stroj veľmi prispieva k úspešnému výsledku – chutnej káve. To platí pre každý kávovar, od filtračného až po plnoautomatický stroj s mlynčekom. V kávovaroch sa neukladá len vodný kameň, ale aj zvyšky kávy a iné nečistoty, ktoré môžu ovplyvniť jej chuť. Na vyhrievacej špirále sa môže usádzať aj vodný kameň, ktorý následne ovplyvňuje teplotu a zbytočne spotrebúva elektrickú energiu. Vysokokvalitné kávovary, ako je plnoautomatický kávovar, majú často extra preplachovací program, ktorý čistí aj odvápňuje. Tento program by mal jednoducho prebehnúť na konci dňa a zanechať prístroj opäť pripravený na lahodnú kávu nasledujúci deň.

  Text And Image Section

  Ako na správne mletie?

  Pre plnú chuť dobrej kávy je rozhodujúci stupeň zomletia zrna. To určuje, ako dlho môže prášok byť v kontakte s vodou, aby sa do šálky vyplavilo správne množstvo chutí. Umením prípravy kávy pomocou kávovarov nie je extrahovať všetky arómy, ale len tých 18 až 22 percent. V tom prípade horúci nápoj zaručene nebude chutiť horko.

  Pravidlo pre správny stupeň mletia znie: čím jemnejšie sú pomleté kávové zrná, tým kratší by mal byť čas ich kontaktu s vodou. Pákové kávovary a plnoautomatické kávovary vyžadujú jemne mletú kávu. Pri espresso kávovaroch si vystačíte so stredným stupňom mletia. Hrubé mletie sa pri kávovaroch používa zriedkavo, hodí sa napríklad pre džbánkový typ takzvaného french pressu.

  Napeňovač mlieka pre milovníkov cappuccina

  Nemáte kávovar s možnosťou napeňovania mlieka? Nevadí. Z našej ponuky si môžete vybrať napeňovač mlieka, ktorý disponuje viacerými možnosťami napenenia. V pohodlí vášho domova si tak môžete dopriať skutočný kávičkársky pôžitok a spraviť si kvalitné cappuccino, caffé latte, macchiato či akýkoľvek iný druh vašej obľúbenej kávy.