Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Fotoaparáty a kamery

12 produktov
  Zobrazené produkty 12 / 12 produktov

  Či už ste začiatočník, ambiciózny amatérsky fotograf alebo profesionálny fotografický umelec – pre každého z vás existuje ten správny fotoaparát. Jedinou otázkou je, ktorý model vyhovuje vám a vašim požiadavkám. Pred kúpou vášho nového fotoaparátu je preto dôležité vedieť, aké typy fotoaparátov existujú a čím sa jednotlivé modely líšia.

  V podstate dochádza k prekrývaniu z hľadiska funkcie a technológie. Orientovať sa môžete približne v kategóriách: fotoaparáty, fotoaparáty na špeciálne aplikácie a videokamery.

  Fotoaparáty - všestranné modely pre začiatočníkov aj profesionálov

  Každý fotoaparát má svoje vlastné charakteristiky. Digitálne fotoaparáty sú kompaktným riešením, ak chcete zachytiť výnimočné momenty. Ľahko sa používajú a sú praktické na uloženie do tašky, lebo nezaberajú veľa priestoru. Čo sa týka možností fotografie a fototechniky, väčšinou ponúkajú obmedzené možnosti.

  Pokročilí fotografi či vášniví fotoumelci preto radi využívajú systémové fotoaparáty alebo jednooké zrkadlovky. Pri týchto modeloch je možné vykonať nastavenia podľa vlastných preferencií a úroveň snímok je vďaka možnostiam nastavenia výrazne profesionálnejšia. Tieto modely sa aj dizajnovo odlišujú od seba. SLR fotoaparáty majú zrkadlový hľadáčik, ktorý systémové fotoaparáty nemajú. Okrem toho sú možné rozdiely vo veľkosti, v krytoch a rozsahu funkcií.

  Akčné a palubné kamery - ideálne pre šport a voľný čas

  Akčné kamery majú zvyčajne robustné puzdro a ich konštrukcia je natoľko stabilná, že im nemôže ublížiť voda, špina ani prach. Preto sa modely často používajú na outdoorové aktivity – napríklad na zachytenie vzrušujúcich zážitkov s obrazom a zvukom.

  Palubné kamery sú praktické a užívateľsky prívetivé a môžu byť použité ako sledovacie kamery vo vašom vlastnom aute. Kamery sú pripevnené k palubnej doske. Pre filmových umelcov je preto tiež možné zachytiť cestu na dovolenku z úplne inej perspektívy. Alternatívne modely sa dajú použiť aj na bicykli.

  Videokamery a video zariadenia

  Video zariadenia navždy zachytávajú výnimočné okamihy života do podoby filmu. Aj v tomto prípade je rozmanitosť modelov a zariadení prakticky neobmedzená. Ambiciózni amatérski filmári si často dobre poradia so šikovnou videokamerou. Tieto zariadenia sú prenosné a na používanie tak praktické, že si na svoje prídu amatéri aj profesionálni používatelia videokamier.

  Správne príslušenstvo k fotoaparátu dotvára zážitok z fotografovania a filmu a vyťaží zo zariadenia maximum. Výbavu je možné rozšíriť o statívy, výborné pamäťové médiá či skvelé objektívy – aby bolo umelecké zvečnenie ešte zábavnejšie. So správnymi ochrannými pomôckami, ako je ochranný kryt alebo taška, je fotoaparát odolný aj voči všetkým poveternostným podmienkam.