Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Koberce do kúpeľne

26 produktov
Zobrazené produkty 24 / 26 produktov
Text And Image Section

Viete si predstaviť ten pocit a zároveň čo sa môže stať, keď mokrými nohami šliapnete na hladké dlaždice v kúpeľni, alebo keď bosými nohami stúpnete na studenú podlahu. Koberce do kúpeľne sú jasnou výhodou pri každodennom sprchovaní a kúpaní vo vani.

V závislosti od tvaru a materiálu, z ktorého sú vyrobené vám pomôžu rýchlejšie uschnúť alebo aj začať deň reflexnou masážou chodidiel. V neposlednom rade kúpeľňový koberček zútulní kúpeľňu a spríjemní váš pobyt v nej.

Ktoré vlastnosti musím zvážiť pri kúpe kúpeľňových predložiek?

Ako prakticky pri všetkých bytových textíliách, aj výber kúpeľňovej súpravy alebo predložky je o dokonalom mixe jej vzhľadu a funkčnosti.

Veľkosť a tvar

Okrúhly alebo štvorcový kúpeľňový koberec? Veľká alebo skôr kompaktná kúpeľňová predložka? Pôdorys a rozloženie vašej kúpeľne vám pomôžu určiť tvar koberca. Štvorcový kúpeľňový koberček pôsobí úhľadne a rozdeľuje väčšie kúpeľne na užitočné zóny. Menším kúpeľniam väčšinou prospieva, okrúhly kúpeľňový koberček. Kúpeľňový koberec by mal byť iba taký veľký, aby ponechal dostatok voľného priestoru pri stenách a kúpeľňovému zariadeniu. V opačnom prípade môže miestnosť pôsobiť stiesnene.

Text And Image Section

Dizajn

Aj keď uprednostňujete subtílnejší interiérový dizajn, v kúpeľni sa môžete uvoľniť so súpravou kúpeľňových predložiek s pestrými farbami. Biele dlaždice tvoria optimálny kontrast k svetlým odtieňom. Aktuálne zariaďovacie trendy však neobchádzajú ani kúpeľňu. Momentálne sú v móde jednotné tóny a pastelové farby.

Aby vaša kúpeľňa pôsobila harmonickým dojmom, vždy zlaďte farbu kúpeľňového koberčeka alebo kúpeľňovej predložky so sprchovým závesom, osuškami a uterákmi.

Súprava alebo jeden koberček?

Čím viac kúpeľňových predložiek v kúpeľni, tým väčšmi bude kúpeľňa pôsobiť krajšie a útulnejšie? Záleží. Pamätajte, že aj ten najmodernejší kúpeľňový koberec potrebuje čas, aby vyschol a zároveň každý ďalší koberec navyše miestnosť opticky zmenšuje.

Súpravu kúpeľňových predložiek používajte iba vtedy, ak sú napríklad sprcha a toaleta ďaleko od seba a zároveň má umývadlo dostatočnú vzdialenosť na to, aby odôvodnilo vlastnú predložku.

Aké materiály sú ideálne pre koberce do kúpeľne?

Na rozdiel od koberca v obývačke musí kúpeľňová predložka nielen vyzerať šik, ale mala by byť nenáročná na údržbu a zároveň by mala zahriať vaše nohy. Koberec do kúpeľne je vždy funkčná záležitosť, ktorá by si mala poradiť s vlhkosťou a rizikom pošmyknutia. Ovplyvňuje to aj výber materiálu, z ktorého je vyrobený.

Text And Image Section
 • Drevo

Drevo prináša do kúpeľne pocit ako v kúpeľoch a preto je zaujímavý aj pre kúpeľňové predložky. Predložka do kúpeľa vyrobená z dreva, ako je bambus, je však hlavne protišmyková a má malú alebo žiadnu nasiakavosť. Vzhľadom sa však hodí takmer ku všetkému kúpeľňovému nábytku a vylepšuje miestnosť.

 • Froté

Predložky nadýchané ako váš obľúbený uterák a suché chodidlá bez žiadnej námahy. Kúpeľňový koberček vyrobený z froté v sebe spája mnoho vynikajúcich vlastností. Tieto koberčeky zo 100 percentnej bavlny sú však menej protišmykové v porovnaní s bambusovými a preto by ste si pri nich mali dávať väčší pozor, prípadne ich pripevniť k podlahe. Tieto kúpeľňové predložky bez problémov vyčistíte v práčke a udržíte ich nadýchané v sušičke.

 • Syntetické vlákno

Kúpeľňová podložka zo syntetických vlákien spája nadýchaný a sušiaci efekt bavlny s pocitom istoty, vďaka gumovej spodnej strany. Tieto varianty majú tiež vysokú saciu schopnosť, no často schnú ešte rýchlejšie ako bavlna. V závislosti od výšky vlasu a veľkosti sa môže takýto kúpeľňový koberec taktiež čistiť v práčke za predpokladu, že sa zmestí do bubna. Určite je vhodný na šetrné pranie a sušenie.

Pranie kúpeľňovej predložky – tipy na starostlivosť

Čím viac členov domácnosti používa kúpeľňu, tým častejšie by ste koberčeky mali čistiť a prať. Všeobecne sa odporúča:

 • Malé koberčeky s nízkym vlasom perte približne každé 1-2 týždne.
 • Ak je kúpeľňový koberec veľký, povysávajte ho a perte každé dva až štyri týždne.
 • Z času na čas vytraste kúpeľňové predložky, najjednoduchšie v sprche alebo vo vani.
 • Používajte tekutý prací prostriedok a vyhnite sa aviváži.
 • Kvôli priamemu kontaktu pokožky s nohami by ste mali používať citlivé čistiace prostriedky.
 • Kúpeľňové predložky perte vždy spolu, farby tak vyblednú rovnomerne.
 • Kúpeľňovú predložku položte naplocho na sušiak, aby sa vysušila.
 • Na nadýchanie predložky použite sušičku alebo vysávač.
Text And Image Section

Čo môžem urobiť so šmykľavými predložkami do kúpeľa?

Ak sa guma pod kúpeľňovou predložkou opotrebuje alebo ak vaša drevená či bavlnená kúpeľňová predložka nemá protišmykovú zarážku, môžete ju jednoducho dodatočne namontovať:

 • Naspodku umiestnite protišmykovú podložku na mieru – najlepšie je použiť sieťovú verziu
 • Naneste nekĺzavý latex v bodkách (tzv. „ponožková zarážka“)
 • Pripevnite mini prísavky

Zdržte sa pevných pripevnení na dlaždice. Obojstranná lepiaca páska a podobne nie sú vhodné na použitie v kúpeľni a zbytočne komplikujú čistenie kúpeľňových kobercov a obkladov.