Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Oblečenie pre najmenších (2 – 24 mesiacov)

226 produktov
Zobrazené produkty 24 / 226 produktov

Detské oblečenie vhodné na každú príležitosť

Pohodlie je vždy najvyššou prioritou, pokiaľ ide o detské oblečenie. Mäkké, flexibilné materiály, ktoré kopírujú každý pohyb dieťatka a málo švov, ktoré môžu vaše dieťatko otláčať: by mali charakterizovať dobré detské oblečenie - a samozrejme, z praktického hľadiska, by sa malo oblečenie čo najjednoduchšie obliekať a vyzliekať. Malo by zároveň byť prispôsobené aj počasiu. Nakoniec je dôležitý aj samotný vzhľad oblečenia, aby vaše milé bábätko zažiarilo ešte viac.

 • Vzdušné a ľahké oblečenie na leto: V mesiacoch jún, júl a august, keď je veľmi teplo, strávite čas s bábätkom väčšinou vonku. Preto váš miláčik potrebuje na leto ľahké a vzdušné detské oblečenie, ktoré ho ochráni pred slnkom, no zároveň mu ponúkne voľnosť pohybu. Dobrou voľbou sú prírodné materiály ako bavlna alebo ľan. Vaše dieťatko sa pri nich zbytočne nespotí, no spoľahlivo ochránia pred príliš intenzívnym slnečným žiarením. Najdôležitejší doplnok v tomto období je slnečný klobúk! Najmä malé bábätká by ich mali vždy nosiť keď sú vonku. Pretože aj v tieni alebo pri zatiahnutej oblohe môže veľa škodlivých UV lúčov zasiahnuť citlivú detskú pokožku.
 • Teplo zabalené v zime: Tuhé zimy, sneh, studený vietor a mrazivé teploty môžu vášmu malému miláčikovi spôsobiť zimomriavky. V chladnom období by ste sa mali spoľahnúť na viacvrstvové oblečenie: Body s dlhým rukávom, teplý sveter a vetruvzdorný a vodoodolný zimný overal sú dôležitou súčasťou šatníka tých najmenších. Venujte pozornosť vzdušným materiálom, ktoré tiež dodávajú veľa tepla. Vlna, froté alebo fleece sú ideálne pre chladné obdobie. Najdôležitejšie doplnky na zimu: palčiaky, teplé čiapky a hrubé teplé ponožky.
 • Hra, hra, hra: Pohyb a hravé objavovanie, okrem spánku a jedenia, zásadne ovplyvňujú každodenný život v ranom detstve. A na to potrebuje váš malý výskumník oblečenie, ktoré ponúka veľkú slobodu pohybu. Hlavné kritériá sú, aby oblečenie nebolo príliš hrubé, príliš tesné a aby bolo vyrobené z elastických tkanín. Body, pančuchové nohavice, elastické legíny alebo pohodlný overal neobmedzujú vášho miláčika v túžbe po akcii.

Na čo si dať pozor pri výbere detského oblečenia

Aké by malo byť ideálne oblečenie pre najmenších

Aby sa vaše dieťatko cítilo vo svojom oblečení pohodlne, mali by ste venovať pozornosť nasledujúcim veciam:

 • Vyberte mäkké a ľahké látky, ktoré mu umožnia dostatočnú voľnosť pohybu.
 • Pri svetroch a tričkách si treba dať pozor na široký výstrih či praktické gombíky, aby sa ľahšie obliekali a vyzliekali.
 • Detské ponožky by mali byť s elastickým pásom: Zabraňujú tomu, aby si ich dieťatko skoplo z nožičky.
 • Nohavice by mali mať široký pás s čo najväčšou elasticitou.
 • Uistite sa, že nie sú žiadne švy, najmä tam, kde leží vaše dieťa.
 • Dupačky s odopínateľnou spodnou časťou uľahčujú zavinovanie.

Čomu by ste sa mali vyhnúť pri detskom oblečení

Existujú aj vylučovacie kritériá pre detské oblečenie. Nemalo by mať určité vlastnosti:

 • Uistite sa, že materiál oblečenia nie je syntetický a že neobsahuje chemikálie spôsobujúce alergie.
 • Aplikácie s flitrami, perličkami a inými drobnosťami nemajú na detskom oblečení miesto - bábätko by sa o nich mohlo zraniť alebo ich prehltnúť.
 • Hrubé, tuhé látky obmedzujú vaše dieťa a môžu brániť jeho motorickému vývinu.