Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Parné čističe

10 produktov
Zobrazené produkty 10 / 10 produktov
Text And Image Section

Parný čistič - všestranný pomocník pre hygienu v domácnosti

Hygienická čistota v kuchyni a kúpeľni, lesklá podlaha v chodbe alebo v dielni sa dajú pomocou parného čističa dosiahnuť ľahko. Ťažko dostupné miesta vyčistíte rýchlo a efektívne. V Lidl nájdete rôzne parné zariadenia, ktoré sú ako stvorené na veľké ale aj každodenné upratovanie. Váš domov, pracovňa a dielňa budú žiariť a vy ušetríte veľa času.

Ak ste doteraz silu pary využívali len pri žehlení, je najvyšší čas objaviť ďalších praktických a mimoriadne užitočných pomocníkov. Čistenie parou je ekologické, nakoľko nepotrebujete žiadne chemikálie či žiadne čistiace prostriedky. Zároveň je maximálne hygienické a efektívne keďže para dokáže zničiť až 99,9 % baktérií. Zbaví vašu domácnosť tiež roztočov či alergénov a tak bude domácnosť vyčistená parným čističom vhodná aj pre alergikov.

Súčasťou našej ponuky sú kvalitné parné mopy značiek SILVERCREST či Black&Decker aj praktické ručné parné čističe. Samozrejmosťou je pohodlné, jednoduché, objednanie a rýchle i bezpečné dodanie priamo na vami zvolenú adresu.

Parný mop pre dokonale hygienickú domácnosť

Ak už nejaký parný čistič v domácnosti máte, viete, čo môžete od parného mopu očakávať. Naopak, ak skúsenosti s čistením parou ešte nemáte, budete prekvapení. V pozitívnom zmysle. Parné mopy, podobne ako aj iné parné čističe, dokážu zabiť až 99,9 % baktérií. A čo je skutočne skvelé, bez nutnosti použitia chemikálií. Parné mopy obsahujú nádržku na vodu, ktorá sa pôsobením vysokej teploty mení na paru.

Text And Image Section

Kompaktný ručný parný čistič do každej domácnosti

Ak si želáte tip na skutočne skvelého všestranného pomocníka do domácnosti, pomocníka, ktorý vďaka svojim rozmerom nezaberie takmer žiadny priestor, pomocníka, s ktorým sa veľmi jednoducho pracuje a ktorý vám pomôže udržiavať vašu domácnosť hygienicky čistú, jeden by sme pre vás mali. Je to ručný parný čistič.

Jeho para v kombinácii s tlakom od 2,8-3,5 bar dokáže efektívne rozpúšťať špinu na mnohých povrchoch, ktoré sú vhodné na čistenie parou, ako napríklad sklo, keramika, glazúra, kov či kameň. Vďaka bohatému príslušenstvu s rôznymi nadstavcami ho využijete napríklad pri čistení batérií, obkladov, dlažieb, zrkadiel či umývadiel, výborne dokáže oživiť čalúnenie či textílie.

Zariadenie, ktoré dokáže očistiť všetko: podlahy, dlažby, čalúnený nábytok, koberce

Parné čističe vám uľahčia prácu v domácnosti a zaručia hygienu a dôkladnosť pri čistení. Bez väčšej námahy sa dostanete do všetkých kútov, špinu odstránite z okenných škár, kovania a obkladov. S parným čističom je možné čistiť dokonca aj čalúnenie, koberce či interiér auta. Aby váš parný čistič splnil svoju úlohu a všetky vaše požiadavky, okrem vody budete potrebovať aj správne príslušenstvo.

Moderný spôsob čistenia spája tradičné znalosti s modernou technológiou a vysokými hygienickými štandardmi. Zariadenia fungujú na báze horúcej vody. Zahrievajú sa až na 130 stupňov Celzia. To znamená, že parný čistič pôsobí antibakteriálne a špine nedáva žiadnu šancu.

Text And Image Section

Ako funguje parný čistič?

Horúca para a tlak zaistia detailne čistenie a zaručia vám rýchly úspech aj pri odolných nečistotách. Voda sa v nádrži začne ohrievať po pripojení zariadenia na napájací kábel. Trvá to maximálne 15 minút. Para je potom pretlačená cez trysky pod vysokým tlakom a dopadá na čistený povrch. Vysoký tlak a vysoká teplota dokonca uvoľnia aj tvrdé usadeniny. Leštenie prebieha handričkou z mikrovlákna alebo špeciálnym zariadením. Čistič má na tento účel určené príslušenstvo, ktoré možno použiť na kefovanie alebo utieranie.

Výkon parného čističa závisí od jeho použitia, teplôt, ktoré môže dosiahnuť, a od tlaku, ktorý môže vytvoriť. Prístroje sa dajú pravidelne používať v kúpeľni a kuchyni a sú obľúbenými pomocníkmi pri veľkom jarnom upratovaní.

Použitie v kúpeľni a kuchyni

Mastné škvrny na dlažbe a šmuhy na podlahe sú v kuchyni bežné. Ak radi varíte a pečiete, bez pochybnosti sa stretávate s pravidelným upratovaním. Aby bola kuchynská linka čistá, musíte ju čistiť aspoň raz denne. S parným čističom to spravíte rýchlejšie a pomocou horúcej pary odstránite aj odolné nečistoty. Doplnky vám zaručia, že sa dostanete do všetkých kútov a že dosiahnete bezchybnú čistotu bez akýchkoľvek chemických čistiacich prostriedkov.

Podobne je to aj v kúpeľni. Matné, zašlé dlaždice môžu byť minulosťou. Na boj proti usadeninám použite paru a hygienicky vyčistite vašu kúpeľňu od podlahy, vane a umývadla až po obklady. Parné čističe sú nenahraditeľné pre rýchle čistenie najmä vo viacčlennej domácnosti. Chcete si predsa čas užiť s rodinou a priateľmi a nie iba upratovaním domácnosti.

Text And Image Section

Základné čistenie predsiene

Parné čističe budú vašim dokonalým partnerom, pokiaľ ide o podlahy. Najmä parné mopy majú oproti bežným formám čistenia mnoho výhod, keďže viažu nečistoty a nerozvirujú prach, čo je obzvlášť užitočné, ak máte domáce zvieratá, ktoré majú tendenciu rozširovať svoje chlpy po celom dome. Zabezpečujú tiež intenzívne čistenie veľkých plôch vrátane komplikovaných rohov. S parným prístrojom dosiahnete úspech bez chemických čistiacich prostriedkov.

Podlahový parný čistič je ideálny, ak sú v dome malé deti alebo alergici. Navonok vyzerá parný mop podobne ako ten obyčajný alebo ako vysávač. Môžete ho použiť na čistenie dlaždíc, PVC, laminátu a akéhokoľvek typu utesnenej drevenej podlahy. Výhodou parného čističa je, že ho môžete používať aj vonku. So systémom dvoch nádrží môžete dokonca zachytiť nečistoty a ešte viac optimalizovať čistenie.

Ekologické čistenie iba s parou a vodou

Agresívne čistiace prostriedky nemusíte používať vôbec, ak to vyskúšate s parou, vodou a vhodným prístrojom. Ktorý parný čistič je pre vás ten pravý, zistíte podľa jeho funkcií, veľkosti a výkonu. Pre jednočlennú domácnosť postačí kompaktný ručný parný čistič. Pre rodinu to môže byť zariadenie s 2-litrovou nádržou na vodu. So správnym príslušenstvom zvládnete veľké domáce upratovanie behom okamihu. Ak sú vašou prioritou podlahy, parný mop bude pre vás dokonalou voľbou. Môžete ním upratať celý dom od predsiene, izieb a schodov až po podkrovie.