Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Sieťky proti hmyzu

30 produktov
  Zobrazené produkty 24 / 30 produktov
  Text And Image Section

  Ochrana pred hmyzom v interiéri

  Muchy, komáre, osy a iný hmyz sú užitočnými pomocníkmi a súčasťou prírody, no ako hostia v dome nie sú príliš vítaní. To však neznamená, že nemôžete vetrať a že musíte nechávať dvere a okná zatvorené. So správnou ochranou proti hmyzu zostanú nechcení návštevníci vonku, kým čerstvý vzduch môžete nechať prúdiť dnu nepretržite.

  Sieťky proti hmyzu sú najefektívnejším spôsobom, ako zabrániť vniknutiu hmyzu do vášho domova. Existujú rôzne spôsoby inštalácie sieťok proti hmyzu na terasové a balkónové dvere, ako aj na okná.

  Výber materiálu na sieťky proti hmyzu

  Sieťky môžu byť vyrobené z rôznych materiálov. Najbežnejšími variantmi sú sieťky z polyesteru, sklolaminátu a nehrdzavejúcej ocele alebo hliníka. Bez ohľadu na materiál, čím je sieťka z hustejšej tkaniny, tým lepšie ochráni pred hmyzom, ale tým menej svetla prepúšťa.

  Výhody sieťok z polyesterovej tkaniny sú ich priaznivá cena a to že sú odolné voči poveternostným vplyvom. Ich nevýhodou je zase, že sú málo odolné proti roztrhnutiu.

  Sieťky z tkaniny zo sklenených vlákien majú výhody, že sú extrémne odolné proti roztrhnutiu, veľmi priedušné a odolné voči poveternostným vplyvom. Sú však náchylné na poškodenie hlodavcami alebo domácimi zvieratami.

  Text And Image Section

  Rolovacie sieťky na dvere a okná

  Rolovacie sieťky sa inštalujú jednoducho: roleta sa upne do rámu okna alebo dverí bez vŕtania alebo skrutkovania a možno ju tak neskôr bez zanechania stôp opäť odstrániť. V závislosti od požiadaviek je možné roletu zdvihnúť alebo spustiť, aby sa sieťka proti hmyzu dala flexibilne používať. Vhodné sú pre krídlové dvere, posuvné dvere, okná aj svetlíky.

  Vertikálne sieťky na balkónové dvere a dvere na terasu

  Vertikálne žalúzie pozostávajú z niekoľkých panelov tkaniny, ktoré sú pripevnené ku koľajnici. Môžu byť inštalované pomocou lepiacej pásky, suchého zipsu alebo skrutiek. Keďže je záves pripevnený len na jednej strane, dvere je možné použiť aj vtedy, keď je namontovaná sieťka proti hmyzu. Nevýhoda je, keď sú uvoľnené lamely a vtedy neponúkajú 100 % ochranu.

  Vertikálne sieťky sú vhodné pre krídlové dvere ako aj pre posuvné dvere.

  Text And Image Section

  Posuvné sieťky proti hmyzu

  Posuvné dvierka so sieťkou proti hmyzu predstavujú najelegantnejší spôsob pripevnenia sieťky proti hmyzu. Dvere proti hmyzu sa používajú na dvoch hliníkových koľajniciach na podlahe a pod prekladom. Nevýhodou tohto variantu je zložitá montáž a vyššia cena. Vhodné sú ako pre krídlové dvere, tak aj pre posuvné dvere.

  Okenné rámy na sieťky proti hmyzu

  Sieťka proti hmyzu natiahnutá v hliníkovom ráme je elegantným riešením pre okná. Rám sa vkladá do okenného otvoru bez vŕtania a je možné ho kedykoľvek bez problémov odstrániť. Variant však nie je vhodný pre strešné okná.

  Pasce na hmyz

  Aby vám hmyz nerušil oddych na balkóne či terase, alternatívou je zaobstarať si lapač hmyzu. Elektrické lapače priťahujú hmyz UV svetlom a rýchlo a efektívne ho zabíjajú. Lapače sú dostupné na batérie, ako drôtové pasce alebo ako praktické zásuvné svietidlo. Pravidelné čistenie zaisťuje, že pasce budú vykonávať svoju prácu po dlhú dobu.