Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Šijacie stroje a príslušenstvo

42 produktov
Zobrazené produkty 24 / 42 produktov
Text And Image Section

Pre niekoho hobby, pre iného spôsob, ako ušetriť a nevyhadzovať oblečenie kvôli nejakej tej dierke. Asi tak by sa dalo u Slovákov opísať vnímanie slova „šitie.“ Bez ohľadu na to, do ktorej skupiny sa radíte vy, v našom e-shope nakúpite všetko potrebné.

Kvalitné šijacie stroje vrátane bohatého príslušenstva, nite, priadze, sady šijacích potrieb, látky, ale aj krajčírske potreby máme skladom. Samozrejme za výborné ceny a s rýchlou dopravou na vami určenú adresu. Takže vaše vysnívané prikrývky, závesy, či šaty pre dcérku sa čoskoro budú môcť stáť skutočnosťou.

Čo je to šijací stroj?

Šijacie stroje môžu vo väčšine prípadov nahradiť ručné šitie. Tieto zariadenia sú vybavené mechanizmom, ktorý simuluje prechod ihly cez látku vysokou rýchlosťou. V zásade sú dostupné dva konkrétne prevádzkové režimy šijacích strojov:

  • Mechanické šijacie strojejednoduchšie modely šijacích strojov a sú vhodné najmä pre začiatočníkov. Nastavenia rôznych programov šitia sa tu vykonávajú ručne.
  • Elektronické šijacie stroje sa používajú ľahšie a zvyčajne ponúkajú množstvo programov a doplnkových funkcií. Sú vhodné aj pre profesionálov a sú aj cenovo drahšie.

Pre širokú škálu požiadaviek v domácnosti sú k dispozícii mechanické aj počítačom riadené šijacie stroje. Takéto šijacie stroje spĺňajú všetky základné potreby a dobre si poradia s väčšinou nití a látok.

Ak často pracujete s elastickými alebo tenkými látkami, mali by ste si zaobstarať šijací stroj s overlockovým stehom. Tieto modely sú ideálne prispôsobené špeciálnym vlastnostiam látok, ako je džersej a dokážu šiť, orezávať a strihať materiál v jednom kroku.

Kompaktný cestovný šijací stroj je výhodou na cesty alebo na menšie príležitostné práce. Ak chcete okrem klasického šitia aj vyšívať, možnosťou je vyšívací stroj alebo šijací stroj s príslušným doplnkovým programom.

Text And Image Section

Aké funkcie by mal mať šijací stroj?

Výhoda jednotlivých druhov šijacích strojov je spojená s ich dostupnými programami a typmi stehov, ktoré ponúkajú. Pri kúpe by ste si preto mali dobre premyslieť, čo chcete so šijacím strojom robiť. S heslom „Čím viac, tým lepšie“ môžete hrať na istotu – šijacie stroje s rozsiahlymi funkciami však stoja aj viac peňazí. Pre väčšinu šijacích prác postačujú štyri až päť typov stehov:

  • Priamy steh
  • Podšívanie stehom
  • Cikcakový steh
  • Overlockový steh
  • Spojovací steh

Okrem toho by mala byť dĺžka stehu a šírka stehu nastaviteľná buď manuálne, alebo v prípade počítačom riadených strojov pomocou displeja.

Ktoré doplnkové funkcie sú rozhodujúce pri kúpe?

Okrem výberu typov stehov a šijacích programov sa šijacie stroje líšia predovšetkým doplnkovými funkciami. Poďme sa na nich pozrieť bližšie, pretože niektoré funkcie môžu urobiť šitie oveľa pohodlnejším.

Svetlo

Integrované svetlo pomáha zabezpečiť, aby bola oblasť šitia vždy dokonale osvetlená a stroj nevrhal na šijaciu prácu žiadne nepriaznivé tiene. Na odľahčenie očí by však nemalo chýbať dostatočne jasné stropné svietidlo alebo stolná lampa.

Text And Image Section

Pomôcka na navliekanie

Pomôcka na navliekanie nite uľahčuje navliekanie nití do ihly na šijacích a vyšívacích strojoch. Namiesto pretiahnutia vrchnej nite cez ihlu sa táto vloží do pomôcky na navliekanie nite, a preto sa dá ľahšie zaviesť do stroja.

Rezačka nití

Na konci švu musí byť niť odrezaná. Namiesto ručného strihania nožnicami môže túto úlohu prevziať integrovaný rezač nití. Primárne sa však hodí na neviditeľné konce švíkov.

Nožný pedál

Rýchlosť šijacieho stroja sa dá pohodlne meniť nožným pedálom. To znamená, že môžete šiť rýchlejšie alebo pomalšie podľa potreby bez toho, aby ste museli vyberať nový program alebo meniť iné nastavenia.

Voľné rameno pre rukávy a nohavice

Pre kruhové švy, rukávy a nohavice sa odporúča voľná ruka. Umožňuje šiť v tvare kruhu. Na tento účel možno šijací stôl zvyčajne odstrániť, takže spodné rameno je odkryté.

Automatické obšívanie gombíkovej dierky

Na úhľadné lemovanie gombíkových dierok má zmysel mať na šijacom stroji funkciu automatickej gombíkovej dierky. Namiesto presúvania látky tam a späť na malej ploche sa jednoducho zmení smer šitia stroja.

Text And Image Section

Ktoré príslušenstvo je pri šijacích strojoch užitočné?

Okrem samotného šijacieho stroja má zmysel zaobstarať si praktické príslušenstvo. Na prvom mieste by mali byť rôzne ihly a nite, ktoré sú prispôsobené plánovaným úlohám. Napríklad šitie kože alebo džínsov vyžaduje iné materiály ako šitie ľahkej bavlnenej látky.

Typické ihly zahŕňajú zaoblené univerzálne ihly, kožené ihly a strečové ihly. K dispozícii je veľký výber farieb, materiálov a veľkostí nití - vhodné pre každú úlohu. Súčasťou základnej výbavy sú aj dobré nožnice, meter a krieda.

Čistenie a údržba šijacieho stroja

Ako každý iný prístroj, aj šijacie stroje potrebujú starostlivosť. Praktické úložné vrecká alebo kryty chránia pred nečistotami a prachom. Okrem toho by mal byť šijací stroj pravidelne olejovaný. Stačí malá kvapka oleja na šijací stroj na pohyblivé časti vo vnútri stroja.